Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 | Tulostuspäivämäärä | 04 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:34 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 maaliskuu 2019 |
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ilona Kallio | 2009 | 44.57 | |||||||
Vanders | 42.72 | |||||||||
2 | Charlotte Lukie Eha | 2010 | 45.20 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 45.23 | |||||||||
3 | Lotta Jokinen | 2009 | 46.69 | |||||||
Simmis Wanda | 47.31 | |||||||||
4 | Jelizaveta Jekimova | 2009 | 47.12 | |||||||
Uimaseura Helsinki | 49.92 | |||||||||
5 | Iida Pahkala | 2010 | 48.02 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 47.14 | |||||||||
6 | Venla Hoffren | 2009 | 48.24 | |||||||
Simmis Wanda | 49.30 | |||||||||
7 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 48.28 | |||||||
Vanders | 49.54 | |||||||||
8 | Meribel Talinurm | 2009 | 50.07 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 50.00 | |||||||||
9 | Marjette Metsur | 2009 | 50.25 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 50.50 | |||||||||
10 | Auli Hakkarainen | 2009 | 51.38 | |||||||
Vanders | 53.05 | |||||||||
11 | Vanessa Nylund | 2009 | 51.59 | |||||||
Simmis Grani | 51.89 | |||||||||
12 | Erica Kovanen | 2009 | 51.78 | |||||||
Vanders | 49.99 | |||||||||
13 | Lisette Schaper | 2009 | 52.27 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.69 | |||||||||
14 | Alisa Myllykoski | 2009 | 52.55 | |||||||
Simmis Wanda | 52.79 | |||||||||
15 | Milda Leppäluoto | 2009 | 52.66 | |||||||
Simmis Wanda | 49.12 | |||||||||
16 | Helmi Rantala | 2010 | 52.77 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.81 | |||||||||
17 | Katre Erik | 2009 | 53.45 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 47.04 | |||||||||
18 | Fan Wu | 2009 | 54.22 | |||||||
HTU Stadi | 55.25 | |||||||||
19 | Alisa Naskal | 2009 | 54.34 | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
20 | Laurette Ella Eha | 2011 | 54.39 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 53.85 | |||||||||
21 | Alysa Saarelainen | 2009 | 54.68 | |||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Leonina Haapanen | 2009 | 56.55 | |||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Skylar Graves | 2009 | 56.90 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 55.06 | |||||||||
24 | Emma Karimäki | 2009 | 57.18 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.53 | |||||||||
25 | Kia Kuusela | 2009 | 59.04 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.26 | |||||||||
26 | Lilja Koppelmäki | 2010 | 1:03.69 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Miia Kallio | 2011 | 1:08.30 | |||||||
Porin Uimaseura | 1:01.79 | |||||||||
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 35.59 | |||||||
Cetus Espoo | 35.50 | |||||||||
2 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 36.67 | |||||||
Cetus Espoo | 37.23 | |||||||||
3 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 38.19 | |||||||
Cetus Espoo | 38.16 | |||||||||
4 | Iida Tawast | 2007 | 38.46 | |||||||
Simmis Grani | 39.29 | |||||||||
5 | Anna Salo | 2007 | 38.63 | |||||||
Cetus Espoo | 38.95 | |||||||||
6 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 38.98 | |||||||
Cetus Espoo | 38.43 | |||||||||
7 | Ellen Lindell | 2007 | 39.55 | |||||||
Cetus Espoo | 38.62 | |||||||||
8 | Naomi Leo | 2007 | 39.59 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.50 | |||||||||
9 | Laura Liias | 2007 | 39.74 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 40.18 | |||||||||
10 | Aino Laine | 2007 | 39.91 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.77 | |||||||||
11 | Milka Marjakaarto | 2007 | 40.13 | |||||||
Cetus Espoo | 39.99 | |||||||||
12 | Matilda Leppänen | 2007 | 40.37 | |||||||
Cetus Espoo | 39.47 | |||||||||
13 | Hanna Törmä | 2007 | 40.74 | |||||||
Porin Uimaseura | 38.58 | |||||||||
14 | Jonna Kurki | 2008 | 41.84 | |||||||
Simmis Wanda | 42.56 | |||||||||
15 | Karolin Teder | 2008 | 42.11 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.90 | |||||||||
16 | Johanna Simm | 2007 | 42.13 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 44.28 | |||||||||
17 | Ida Paaskoski | 2007 | 43.57 | |||||||
Cetus Espoo | 44.93 | |||||||||
18 | Sandra Patzig | 2007 | 43.86 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 43.51 | |||||||||
19 | Helis Laane | 2008 | 44.17 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 45.45 | |||||||||
20 | Sandra Miller | 2008 | 44.82 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 45.05 | |||||||||
21 | Lotta Luotola | 2008 | 44.97 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.51 | |||||||||
22 | Anja Miao | 2007 | 45.16 | |||||||
Cetus Espoo | 43.79 | |||||||||
22 | Lyyli Järvi | 2007 | 45.16 | |||||||
Porin Uimaseura | 43.78 | |||||||||
24 | Viia Tossavainen | 2007 | 46.17 | |||||||
Simmis Wanda | 46.49 | |||||||||
25 | Sumedha Jha | 2007 | 46.19 | |||||||
Vanders | 44.84 | |||||||||
26 | Laura Lehtoila | 2008 | 46.71 | |||||||
ORCA Helsinki | 46.18 | |||||||||
27 | Maija Salokorpi | 2007 | 46.79 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.79 | |||||||||
28 | Linnea Heikkilä | 2008 | 47.06 | |||||||
Simmis Grani | 44.51 | |||||||||
29 | Kaidli-Mariin Martinson | 2008 | 47.47 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 46.58 | |||||||||
30 | Iiris Pajamo | 2008 | 47.62 | |||||||
Simmis Wanda | 48.41 | |||||||||
31 | Sira Katavisto | 2008 | 47.65 | |||||||
ORCA Helsinki | 48.22 | |||||||||
32 | Nina You Wu | 2007 | 47.87 | |||||||
HTU Stadi | 47.01 | |||||||||
33 | Mikaela Heiman | 2008 | 48.09 | |||||||
Simmis Wanda | 48.97 | |||||||||
34 | Josefina Vainio | 2007 | 48.62 | |||||||
Simmis Wanda | 47.63 | |||||||||
35 | Siiri Pesonen | 2008 | 48.64 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
36 | Sofia Alhonen | 2007 | 48.95 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 55.45 | |||||||||
37 | Aura Haunia | 2007 | 49.44 | |||||||
Simmis Wanda | 47.54 | |||||||||
38 | Saara Pakomäki | 2008 | 51.09 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.02 | |||||||||
39 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | 51.14 | |||||||
ORCA Helsinki | 50.59 | |||||||||
40 | Kaisla Henttu | 2007 | 52.88 | |||||||
Simmis Wanda | 52.10 | |||||||||
41 | Nea Vilén | 2007 | 54.62 | |||||||
Simmis Wanda | 57.31 | |||||||||
42 | Mea Ingram | 2008 | 55.22 | |||||||
Simmis Wanda | 52.70 | |||||||||
43 | Irina Karvonen | 2008 | 55.33 | |||||||
Simmis Wanda | 53.23 | |||||||||
44 | Diana Levchenko | 2008 | 55.78 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
45 | Selma Mäenpää | 2007 | 57.02 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.14 | |||||||||
46 | Nea Veiro | 2008 | 57.90 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.40 | |||||||||
47 | Mea Stigell | 2008 | 1:00.58 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.74 | |||||||||
48 | Annika Andersen | 2008 | 1:01.15 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.03 | |||||||||
- | Agnes Ruusumo | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roona Karola | 2004 | 33.25 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 34.07 | |||||||||
2 | Laura Nissi | 2004 | 33.35 | |||||||
Simmis Wanda | 32.73 | |||||||||
3 | Kertu Kann | 2006 | 33.83 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 34.80 | |||||||||
4 | Tilda Aaltonen | 2006 | 34.02 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.32 | |||||||||
5 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 34.20 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 33.64 | |||||||||
6 | Aliina Karvonen | 2004 | 34.23 | |||||||
Simmis Wanda | 34.33 | |||||||||
7 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 34.37 | |||||||
Simmis Wanda | 33.76 | |||||||||
8 | Mari Ann Marran | 2005 | 34.91 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 34.15 | |||||||||
9 | Helen Jaagant | 2006 | 35.55 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.00 | |||||||||
10 | Nessa Järvinen | 2004 | 35.65 | |||||||
Uimaseura Aquila | 34.08 | |||||||||
11 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 35.93 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.85 | |||||||||
12 | Iida Vesa | 2005 | 36.19 | |||||||
ORCA Helsinki | 36.28 | |||||||||
13 | Vlada Guljajeva | 2004 | 36.29 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.50 | |||||||||
14 | Aleksandra Petrushenko | 2005 | 36.62 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 34.60 | |||||||||
15 | Iina Vänttinen | 2006 | 36.81 | |||||||
Simmis Wanda | 37.38 | |||||||||
16 | Karoliina Evert | 2006 | 36.90 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.95 | |||||||||
16 | Venla Hauska | 2004 | 36.90 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.71 | |||||||||
18 | Hilla Känkänen | 2006 | 37.04 | |||||||
Porin Uimaseura | 38.65 | |||||||||
19 | Siiri Pekkala | 2005 | 37.64 | |||||||
Simmis Wanda | 39.73 | |||||||||
20 | Iida Herrala | 2004 | 37.85 | |||||||
Simmis Wanda | 40.94 | |||||||||
21 | Sanni Valtanen | 2004 | 37.87 | |||||||
Simmis Wanda | 37.73 | |||||||||
22 | Henni Havén | 2004 | 37.96 | |||||||
Simmis Wanda | 36.48 | |||||||||
23 | Erika Pajo | 2006 | 38.00 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.90 | |||||||||
24 | Anna Mattila | 2004 | 38.01 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 41.44 | |||||||||
25 | Jenni Konnu | 2006 | 38.02 | |||||||
Uinti Imatra | 36.80 | |||||||||
26 | Jenni Kurki | 2005 | 38.03 | |||||||
Simmis Wanda | 38.29 | |||||||||
27 | Emilia Rahola | 2006 | 38.32 | |||||||
Porin Uimaseura | 38.05 | |||||||||
28 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 38.44 | |||||||
Cetus Espoo | 38.97 | |||||||||
29 | Saara Heinänen | 2005 | 38.55 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.30 | |||||||||
30 | Milja Aarnivuo | 2005 | 39.24 | |||||||
Simmis Wanda | 41.35 | |||||||||
31 | Kia Mäennenä | 2006 | 39.47 | |||||||
Cetus Espoo | 41.70 | |||||||||
32 | Emilia Hakala | 2005 | 39.53 | |||||||
Simmis Wanda | 41.10 | |||||||||
33 | Enni Tammilehto | 2006 | 39.58 | |||||||
Cetus Espoo | 39.34 | |||||||||
34 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 39.74 | |||||||
Cetus Espoo | 52.86 | |||||||||
35 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 39.82 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.80 | |||||||||
36 | Mathilda Heikiö | 2006 | 39.85 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.82 | |||||||||
37 | Oona Eriksson | 2004 | 40.28 | |||||||
Simmis Wanda | 41.66 | |||||||||
38 | Viola Karismaa | 2005 | 40.40 | |||||||
Porin Uimaseura | 39.84 | |||||||||
39 | Iida Siltala | 2005 | 40.60 | |||||||
Cetus Espoo | 41.49 | |||||||||
40 | Grete Jaanus | 2005 | 40.78 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 41.16 | |||||||||
41 | Amanda Vanhanen | 2006 | 40.89 | |||||||
Simmis Grani | 45.93 | |||||||||
42 | Noora Glasin | 2006 | 40.96 | |||||||
Simmis Wanda | 41.10 | |||||||||
43 | Lotta Akkanen | 2005 | 41.61 | |||||||
ORCA Helsinki | 47.38 | |||||||||
44 | Sabina Grusetski | 2004 | 41.98 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
45 | Iiris Soilevaara | 2006 | 42.43 | |||||||
Cetus Espoo | 55.73 | |||||||||
46 | Reetta Haara | 2004 | 42.77 | |||||||
Simmis Wanda | 47.23 | |||||||||
47 | Emmi Ellonen | 2005 | 42.86 | |||||||
Porin Uimaseura | 42.32 | |||||||||
47 | Venla Almira | 2006 | 42.86 | |||||||
Simmis Grani | 50.07 | |||||||||
49 | Auri Korpaeus | 2006 | 43.28 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.68 | |||||||||
50 | Jasmine Errehani | 2004 | 43.76 | |||||||
Simmis Wanda | 44.00 | |||||||||
51 | Peppi Virokannas | 2006 | 44.98 | |||||||
ORCA Helsinki | 44.85 | |||||||||
52 | Milla Tuominen | 2004 | 46.71 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 50.01 | |||||||||
53 | Lada Belozjorova | 2006 | 47.25 | |||||||
Stadin Delfiinit | 47.47 | |||||||||
54 | Deniz Keteli | 2005 | 47.89 | |||||||
Simmis Wanda | 50.08 | |||||||||
55 | Kia Jokinen | 2005 | 48.22 | |||||||
Simmis Wanda | 47.27 | |||||||||
56 | Almina Köroglu | 2005 | 48.63 | |||||||
Simmis Wanda | 46.95 | |||||||||
57 | Säde Tuisku | 2006 | 48.79 | |||||||
Simmis Wanda | 47.98 | |||||||||
58 | Waula Taimela | 2005 | 48.80 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.02 | |||||||||
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 33.31 | |||||||
Porin Uimaseura | 30.94 | |||||||||
2 | Senni Mattila | 2003 | 33.48 | |||||||
Porin Uimaseura | 33.12 | |||||||||
3 | Emilia Lyyra | 2003 | 36.21 | |||||||
Simmis Wanda | 35.20 | |||||||||
4 | Edla Wuori | 2003 | 38.37 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 36.68 | |||||||||
5 | Jennifer Sallinen | 2003 | 38.58 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Henrietta Löfgren | 2003 | 38.72 | |||||||
Simmis Wanda | 36.58 | |||||||||
7 | Ella Nore | 2002 | 40.72 | |||||||
Porin Uimaseura | 39.92 | |||||||||
8 | Emilia Myllykoski | 2003 | 42.41 | |||||||
Simmis Wanda | 39.47 | |||||||||
9 | Amanda Rahola | 2003 | 44.35 | |||||||
Porin Uimaseura | 46.10 | |||||||||
10 | Linda Grönlund | 2003 | 44.40 | |||||||
Porin Uimaseura | 42.23 | |||||||||
11 | Emma Sevenius | 2002 | 48.36 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 50.20 | |||||||||
12 | Heli Havantola | 2003 | 48.50 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 47.37 | |||||||||
13 | Emmi Rauhanen | 2003 | 54.13 | |||||||
Porin Uimaseura | 50.08 | |||||||||
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pravin Perasath | 2008 | 38.87 | |||||||
Simmis Wanda | 39.01 | |||||||||
2 | Ralf Rändla | 2008 | 39.04 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.00 | |||||||||
3 | Jan Voloshin | 2008 | 39.66 | |||||||
Uimaseura Helsinki | 40.76 | |||||||||
4 | Vadim Berezkin | 2008 | 41.94 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 38.90 | |||||||||
5 | Märt Lukas Marran | 2008 | 42.26 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.00 | |||||||||
6 | Ralf Rannamäe | 2008 | 42.69 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 46.20 | |||||||||
7 | Sasu Koivunen | 2008 | 44.35 | |||||||
Octopus Lohja | 47.27 | |||||||||
8 | Mathias Eerola | 2008 | 45.55 | |||||||
Simmis Grani | 43.76 | |||||||||
9 | Milo Kallio | 2008 | 46.85 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.94 | |||||||||
10 | Konstantin Terekhov | 2008 | 47.68 | |||||||
Vanders | 46.65 | |||||||||
11 | Adrian Banar | 2008 | 48.12 | |||||||
Stadin Delfiinit | 51.02 | |||||||||
12 | Lauri Rantsi | 2008 | 48.41 | |||||||
Vanders | 47.70 | |||||||||
13 | Timur Gerasimenko | 2009 | 48.44 | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
14 | Elias Nord | 2008 | 48.50 | |||||||
Vanders | 48.68 | |||||||||
15 | Kaapo Piironen | 2008 | 48.72 | |||||||
Vanders | 1:00.21 | |||||||||
16 | Niklas Honkanen | 2008 | 48.77 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.68 | |||||||||
17 | Joel Wahlman | 2008 | 49.22 | |||||||
Vanders | 56.70 | |||||||||
18 | Kevin Kaznakov | 2009 | 49.72 | |||||||
Stadin Delfiinit | 49.69 | |||||||||
19 | Antony Tran | 2009 | 50.59 | |||||||
Stadin Delfiinit | 47.46 | |||||||||
20 | Konsta Hiltunen | 2009 | 50.83 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.32 | |||||||||
21 | Arttu Kaskimies | 2008 | 51.55 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 55.59 | |||||||||
22 | Onni Tuohino | 2008 | 53.44 | |||||||
Vanders | 53.43 | |||||||||
23 | Matias Rauhala | 2008 | 53.69 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.81 | |||||||||
24 | Roope Rantanen | 2008 | 54.68 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.44 | |||||||||
25 | Matias Väisänen | 2008 | 55.43 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 52.50 | |||||||||
26 | Oiva Mandelin | 2009 | 55.46 | |||||||
HTU Stadi | 58.11 | |||||||||
27 | Jesper Arvela | 2010 | 56.63 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.48 | |||||||||
28 | Daniel Santala | 2009 | 56.79 | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
29 | Jasper Pihlava | 2008 | 57.87 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.03 | |||||||||
30 | Niilo Halonen | 2009 | 1:04.51 | |||||||
HTU Stadi | 1:03.64 | |||||||||
31 | Kasperi Kenttä | 2008 | 1:04.76 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:05.02 | |||||||||
- | Esa Währn | 2008 | DSQ | |||||||
Vanders | 49.58 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Luka Haimi | 2009 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 1:01.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Boris Minkovski | 2006 | 34.26 | |||||||
Cetus Espoo | 36.22 | |||||||||
2 | Risto Kallström | 2006 | 35.30 | |||||||
Cetus Espoo | 34.41 | |||||||||
3 | Kenneth Jogis | 2006 | 36.26 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.69 | |||||||||
4 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 36.81 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 35.00 | |||||||||
5 | Tomi Silander | 2006 | 37.61 | |||||||
Cetus Espoo | 37.16 | |||||||||
6 | Nico Kulju | 2006 | 37.68 | |||||||
Simmis Wanda | 44.02 | |||||||||
7 | Aarne Laurila | 2006 | 38.41 | |||||||
Cetus Espoo | 36.97 | |||||||||
8 | Onni Lehtimäki | 2006 | 38.57 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.23 | |||||||||
9 | Matias Kukkonen | 2006 | 38.83 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.07 | |||||||||
10 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 38.99 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.90 | |||||||||
11 | Ricco Poldveer | 2006 | 39.31 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 41.00 | |||||||||
12 | Gregor Ilves | 2007 | 39.32 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 36.19 | |||||||||
13 | Jarko Miller | 2006 | 39.68 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 40.40 | |||||||||
14 | Joonas Salk | 2007 | 40.04 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.50 | |||||||||
15 | Karl-Eerik Rooni | 2006 | 40.64 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.45 | |||||||||
16 | Ilja Belov | 2007 | 40.69 | |||||||
Simmis Wanda | 41.35 | |||||||||
17 | Lauri Valtanen | 2007 | 40.79 | |||||||
Simmis Wanda | 42.92 | |||||||||
18 | Daniel Guzhov | 2006 | 41.05 | |||||||
Vanders | 41.63 | |||||||||
19 | Onni Rahkonen | 2007 | 41.30 | |||||||
Simmis Grani | 39.12 | |||||||||
20 | Benjamin Winqvist | 2006 | 41.44 | |||||||
Cetus Espoo | 42.30 | |||||||||
21 | Dilen Jalonen | 2006 | 41.47 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.46 | |||||||||
22 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 41.56 | |||||||
Cetus Espoo | 41.12 | |||||||||
23 | Eelis Lummaa | 2007 | 41.87 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.68 | |||||||||
24 | Artjom Malofejev | 2007 | 42.06 | |||||||
Vanders | 45.80 | |||||||||
25 | Tomas Laine | 2006 | 42.30 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.70 | |||||||||
26 | Juho Kallio | 2007 | 42.59 | |||||||
Porin Uimaseura | 41.38 | |||||||||
27 | Jani Ekman | 2006 | 42.68 | |||||||
Simmis Wanda | 46.21 | |||||||||
28 | Joel Sulonen | 2007 | 43.09 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.79 | |||||||||
29 | Christian Edelman | 2007 | 43.53 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.80 | |||||||||
30 | Mihhail Janson | 2006 | 43.56 | |||||||
Stadin Delfiinit | 43.77 | |||||||||
31 | Anton Ahonen | 2006 | 43.66 | |||||||
Cetus Espoo | 43.75 | |||||||||
32 | Amos Mäkilä | 2007 | 44.20 | |||||||
Simmis Grani | 43.98 | |||||||||
33 | Frans Sandblom | 2006 | 44.28 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.93 | |||||||||
34 | Sampo Rahikainen | 2006 | 44.45 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.31 | |||||||||
35 | Jooa Katavisto | 2006 | 46.36 | |||||||
ORCA Helsinki | 46.98 | |||||||||
36 | Alexander Kaznakov | 2006 | 47.83 | |||||||
Stadin Delfiinit | 59.32 | |||||||||
37 | Leo Nieminen | 2007 | 48.41 | |||||||
ORCA Helsinki | 48.31 | |||||||||
38 | Risto Hyvenen | 2007 | 48.45 | |||||||
Simmis Wanda | 52.72 | |||||||||
39 | Aatu Airaksinen | 2007 | 50.89 | |||||||
Simmis Wanda | 53.14 | |||||||||
40 | Lauri Kirjonen | 2007 | 54.98 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.36 | |||||||||
41 | Eerik Välipakka | 2007 | 55.80 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Juuso Kuusala | 2006 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 48.30 | |||||||||
- | Johan Hujanen | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 41.44 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mark Kellinsalmi | 2007 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | 38.63 | |||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juuso Rahikainen | 2003 | 30.73 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.92 | |||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 30.93 | |||||||
Uimaseura Aquila | 30.17 | |||||||||
3 | Miro Merinen | 2003 | 30.94 | |||||||
Simmis Wanda | 31.48 | |||||||||
4 | Endrik Einberg | 2004 | 32.05 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 32.10 | |||||||||
5 | Aki Hakkarainen | 2003 | 32.53 | |||||||
Simmis Wanda | 32.54 | |||||||||
6 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 33.54 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 33.10 | |||||||||
7 | Joona Kuitu | 2004 | 34.25 | |||||||
Simmis Wanda | 34.17 | |||||||||
7 | Juho Törmä | 2005 | 34.25 | |||||||
Porin Uimaseura | 34.89 | |||||||||
9 | Nuutti Laitinen | 2004 | 34.30 | |||||||
Cetus Espoo | 39.61 | |||||||||
10 | Akseli Maaranen | 2004 | 34.65 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.84 | |||||||||
11 | Veeti Salminen | 2004 | 34.85 | |||||||
Simmis Wanda | 35.12 | |||||||||
12 | Eemeli Nylund | 2003 | 35.16 | |||||||
Heinolan Isku | 34.21 | |||||||||
13 | Yufei Meng | 2004 | 35.21 | |||||||
Simmis Grani | 36.70 | |||||||||
14 | Lauri Cederberg | 2003 | 35.24 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.87 | |||||||||
15 | Justus Holtari | 2004 | 35.64 | |||||||
Cetus Espoo | 35.44 | |||||||||
16 | Jimi Kojo | 2005 | 36.10 | |||||||
Uimaseura Aquila | 36.45 | |||||||||
17 | Mairo Muidre | 2005 | 36.26 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.90 | |||||||||
18 | Masih Tantula | 2004 | 36.46 | |||||||
Simmis Grani | 37.79 | |||||||||
19 | Aarni Linderborg | 2005 | 36.54 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.86 | |||||||||
20 | Karl Markus Tennokese | 2005 | 37.12 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.40 | |||||||||
21 | Eeli Partanen | 2005 | 38.14 | |||||||
Cetus Espoo | 37.40 | |||||||||
22 | Miko Mikkola | 2004 | 38.56 | |||||||
Simmis Wanda | 38.07 | |||||||||
23 | Daniel Kabonen | 2004 | 39.22 | |||||||
Simmis Wanda | 41.33 | |||||||||
24 | Heikki Ianes | 2005 | 40.76 | |||||||
Simmis Wanda | 44.20 | |||||||||
25 | Vi Thai Ngô | 2004 | 41.49 | |||||||
Simmis Wanda | 44.91 | |||||||||
26 | Jesper Dolk | 2005 | 44.04 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 46.16 | |||||||||
27 | Aleksi Rissanen | 2004 | 44.07 | |||||||
Simmis Wanda | 46.43 | |||||||||
28 | Ilja Buzetski | 2004 | 46.69 | |||||||
Simmis Wanda | 46.40 | |||||||||
29 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 47.57 | |||||||
Simmis Wanda | 51.60 | |||||||||
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jiri Järvinen | 2001 | 30.15 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 29.19 | |||||||||
2 | Benjamin Kangas | 2002 | 30.82 | |||||||
Uimaseura Aquila | 30.00 | |||||||||
3 | Muhammed Tantula | 2002 | 35.82 | |||||||
Simmis Grani | 36.01 | |||||||||
4 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 37.16 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 37.44 | |||||||||
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kerttu Rantanen | 2007 | 35.85 | 1:17.43 | 2:03.69 | 2:49.78 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Aino Kuusisto | 2006 | 38.49 | 1:24.68 | 2:12.79 | 2:56.91 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:01.61 | |||||||||
3 | Anette Zahovaiko | 2006 | 39.02 | 1:24.00 | 2:11.29 | 3:00.47 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:03.72 | |||||||||
4 | Wilma Turpeinen | 2006 | 40.42 | 1:27.50 | 2:15.67 | 3:01.75 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Anna Salo | 2007 | 38.21 | 1:23.49 | 2:12.86 | 3:02.35 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Maria Karvonen | 2006 | 39.82 | 1:28.18 | 2:20.54 | 3:07.77 | ||||
Simmis Wanda | 3:10.19 | |||||||||
7 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 38.20 | 1:23.43 | 2:16.52 | 3:10.77 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Dominika Stalinskaja | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 33.11 | 1:10.12 | 1:48.58 | 2:27.77 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:23.20 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 33.47 | 1:12.38 | 1:52.05 | 2:32.30 | ||||
Simmis Wanda | 2:27.36 | |||||||||
3 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 37.25 | 1:22.04 | 2:10.89 | 2:57.76 | ||||
Simmis Wanda | 2:50.08 | |||||||||
4 | Anniina Ahonen | 2005 | 39.26 | 1:27.37 | 2:16.19 | 2:59.79 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:57.65 | |||||||||
5 | Ilona Kajava | 2004 | 40.84 | 1:30.14 | 2:23.19 | 3:12.34 | ||||
ORCA Helsinki | 2:56.30 | |||||||||
6 | Veera Tall | 2005 | 40.51 | 1:29.18 | 2:23.08 | 3:22.44 | ||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 34.50 | 1:14.15 | 1:55.37 | 2:38.44 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.00 | |||||||||
2 | Agneta Kallas | 2002 | 35.82 | 1:18.33 | 2:01.20 | 2:42.48 | ||||
Simmis Wanda | 2:41.63 | |||||||||
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 38.66 | 1:27.56 | 2:18.81 | 3:06.62 | ||||
Cetus Espoo | 3:24.92 | |||||||||
2 | Kasper Kainonen | 2005 | 35.48 | 1:21.39 | 2:15.62 | 3:15.73 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Pekkala | 2003 | 32.64 | 1:11.58 | 1:53.43 | 2:33.77 | ||||
Simmis Wanda | 2:47.61 | |||||||||
- | Juho Marjala | 2003 | DNF | |||||||
Simmis Wanda | 2:33.01 | |||||||||
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 45.70 | 1:36.22 | ||||||
Simmis Grani | 1:39.57 | |||||||||
2 | Serafima Ratner | 2008 | 48.24 | 1:40.64 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 1:43.11 | |||||||||
3 | Jonna Kurki | 2008 | 49.51 | 1:43.60 | ||||||
Simmis Wanda | 1:44.17 | |||||||||
4 | Karolin Teder | 2008 | 50.78 | 1:44.34 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:46.50 | |||||||||
5 | Friida Prittinen | 2008 | 49.80 | 1:44.51 | ||||||
Vanders | 1:47.84 | |||||||||
6 | Sanni Aarnivuo | 2008 | 50.59 | 1:45.26 | ||||||
Simmis Wanda | 1:47.89 | |||||||||
7 | Sira Katavisto | 2008 | 48.50 | 1:45.92 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:45.72 | |||||||||
8 | Fiia Immonen | 2008 | 50.62 | 1:46.55 | ||||||
Vanders | 1:43.11 | |||||||||
9 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 50.31 | 1:47.25 | ||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
10 | Laura Lehtoila | 2008 | 51.61 | 1:48.76 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:50.86 | |||||||||
11 | Venla Hoffren | 2009 | 52.30 | 1:48.88 | ||||||
Simmis Wanda | 2:01.77 | |||||||||
12 | Helis Laane | 2008 | 52.84 | 1:49.26 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:50.15 | |||||||||
13 | Saara Pakomäki | 2008 | 54.83 | 1:53.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.25 | |||||||||
14 | Lotta Luotola | 2008 | 54.23 | 1:54.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:54.39 | |||||||||
15 | Alisa Naskal | 2009 | 53.28 | 1:55.07 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
16 | Anni Kahlos | 2008 | 56.68 | 1:55.13 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Skylar Graves | 2009 | 54.33 | 1:56.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:11.78 | |||||||||
18 | Lilja Hirsikko | 2008 | 56.09 | 1:57.29 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:59.69 | |||||||||
19 | Venla Päivärinta | 2008 | 56.04 | 1:57.64 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:54.74 | |||||||||
20 | Alisa Myllykoski | 2009 | 57.19 | 1:58.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Emma Karimäki | 2009 | 58.04 | 1:59.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.17 | |||||||||
22 | Helmi Oksa | 2009 | 56.61 | 1:59.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 2:03.62 | |||||||||
23 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 57.16 | 2:00.78 | ||||||
Vanders | 2:04.97 | |||||||||
24 | Lotta Jokinen | 2009 | 58.64 | 2:01.24 | ||||||
Simmis Wanda | 2:36.27 | |||||||||
25 | Helmi Rantala | 2010 | 58.29 | 2:01.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Kia Kuusela | 2009 | 58.36 | 2:02.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Lisette Schaper | 2009 | 56.88 | 2:02.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | 59.43 | 2:02.55 | ||||||
ORCA Helsinki | 2:02.84 | |||||||||
29 | Vanja Ilieva | 2008 | 58.32 | 2:03.50 | ||||||
Vanders | 2:01.12 | |||||||||
30 | Erica Kovanen | 2009 | 1:01.60 | 2:08.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Mikaela Heiman | 2008 | 1:00.38 | 2:08.20 | ||||||
Simmis Wanda | 2:11.29 | |||||||||
32 | Marjette Metsur | 2009 | 1:04.52 | 2:09.50 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 2:11.00 | |||||||||
33 | Armi Hakkarainen | 2008 | 1:01.37 | 2:10.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Irina Karvonen | 2008 | 1:01.16 | 2:10.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Nea Veiro | 2008 | 1:02.12 | 2:10.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.86 | |||||||||
36 | Mea Stigell | 2008 | 1:02.56 | 2:12.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.43 | |||||||||
37 | Iiris Pajamo | 2008 | 1:06.71 | 2:13.32 | ||||||
Simmis Wanda | 2:25.02 | |||||||||
38 | Vanessa Nylund | 2009 | 1:06.34 | 2:19.95 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
39 | Annika Andersen | 2008 | 1:13.64 | 2:32.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.35 | |||||||||
- | Meribel Talinurm | 2009 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | 2:10.00 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Olga Kaiser | 2008 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 2:02.62 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nadezhda Gizatullina | 2006 | 38.82 | 1:22.57 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:20.00 | |||||||||
2 | Helmi Käkelä | 2006 | 38.44 | 1:22.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:26.23 | |||||||||
3 | Matilda Leppänen | 2007 | 40.39 | 1:23.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.07 | |||||||||
4 | Oosa Mattila | 2006 | 39.32 | 1:23.09 | ||||||
Simmis Wanda | 1:25.19 | |||||||||
5 | Kaisla Korvonen | 2006 | 39.65 | 1:24.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.62 | |||||||||
6 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 39.58 | 1:24.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.76 | |||||||||
7 | Iina Vänttinen | 2006 | 39.46 | 1:25.05 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.46 | |||||||||
8 | Emilia Rahola | 2006 | 40.31 | 1:25.62 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:27.75 | |||||||||
9 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 41.31 | 1:26.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.70 | |||||||||
10 | Emilia Pakkanen | 2006 | 41.42 | 1:28.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.36 | |||||||||
11 | Erika Pajo | 2006 | 42.48 | 1:29.90 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:30.80 | |||||||||
12 | Jenni Konnu | 2006 | 42.49 | 1:30.17 | ||||||
Uinti Imatra | 1:31.24 | |||||||||
13 | Nora Miller | 2006 | 43.31 | 1:30.24 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:30.07 | |||||||||
14 | Karoliina Evert | 2006 | 43.70 | 1:30.52 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:30.15 | |||||||||
15 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 44.29 | 1:30.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.04 | |||||||||
16 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 41.69 | 1:31.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.44 | |||||||||
17 | Enni Tammilehto | 2006 | 43.74 | 1:31.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.20 | |||||||||
18 | Iida Tawast | 2007 | 44.56 | 1:32.29 | ||||||
Simmis Grani | 1:31.06 | |||||||||
19 | Henrietta Lippus | 2006 | 43.24 | 1:32.73 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:25.17 | |||||||||
20 | Cécilia Richard | 2006 | 42.88 | 1:33.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.87 | |||||||||
21 | Anja Miao | 2007 | 45.00 | 1:34.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.84 | |||||||||
22 | Pinja Hoffren | 2006 | 44.66 | 1:34.66 | ||||||
Simmis Wanda | 1:43.78 | |||||||||
23 | Emma Tissari | 2007 | 45.10 | 1:35.97 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:36.60 | |||||||||
24 | Lyyli Järvi | 2007 | 45.87 | 1:37.29 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:32.95 | |||||||||
25 | Ellen Lindell | 2007 | 46.46 | 1:38.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.23 | |||||||||
26 | Kia Mäennenä | 2006 | 48.05 | 1:38.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.67 | |||||||||
27 | Hanna Törmä | 2007 | 45.74 | 1:38.36 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:30.67 | |||||||||
28 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 47.80 | 1:40.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.73 | |||||||||
29 | Siiri Multamäki | 2006 | 49.54 | 1:40.98 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:43.85 | |||||||||
30 | Milka Marjakaarto | 2007 | 49.10 | 1:41.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.58 | |||||||||
31 | Ninja Brelo | 2006 | 47.68 | 1:41.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.47 | |||||||||
32 | Mathilda Heikiö | 2006 | 47.65 | 1:42.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.79 | |||||||||
33 | Liina Saario | 2006 | 49.35 | 1:43.11 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:47.50 | |||||||||
34 | Venla Almira | 2006 | 49.05 | 1:43.57 | ||||||
Simmis Grani | 1:42.94 | |||||||||
35 | Aino Suominen | 2006 | 50.37 | 1:44.06 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:44.04 | |||||||||
36 | Noora Glasin | 2006 | 49.84 | 1:44.27 | ||||||
Simmis Wanda | 1:43.25 | |||||||||
37 | Ida Paaskoski | 2007 | 51.25 | 1:46.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.08 | |||||||||
38 | Naomi Leo | 2007 | 51.51 | 1:47.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.71 | |||||||||
39 | Eevi Hirsi | 2007 | 51.03 | 1:47.41 | ||||||
HTU Stadi | 2:04.71 | |||||||||
40 | Aino Laine | 2007 | 50.56 | 1:47.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.14 | |||||||||
41 | Viia Tossavainen | 2007 | 49.70 | 1:48.53 | ||||||
Simmis Wanda | 1:50.53 | |||||||||
42 | Josefina Vainio | 2007 | 50.46 | 1:48.54 | ||||||
Simmis Wanda | 1:48.73 | |||||||||
43 | Peppi Virokannas | 2006 | 53.02 | 1:49.08 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:45.82 | |||||||||
44 | Pinja Suominen | 2006 | 51.22 | 1:49.65 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:47.48 | |||||||||
45 | Agnes Ruusumo | 2007 | 52.48 | 1:50.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.65 | |||||||||
46 | Sumedha Jha | 2007 | 51.42 | 1:50.96 | ||||||
Vanders | 1:54.00 | |||||||||
47 | Sofia Alhonen | 2007 | 53.07 | 1:51.39 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:49.55 | |||||||||
48 | Esther Reunala | 2007 | 51.49 | 1:52.81 | ||||||
Octopus Lohja | 1:50.00 | |||||||||
49 | Nea Vilén | 2007 | 54.35 | 1:53.36 | ||||||
Simmis Wanda | 1:55.97 | |||||||||
50 | Maija Salokorpi | 2007 | 56.09 | 1:55.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.58 | |||||||||
51 | Helmi Koikkalainen | 2006 | 52.70 | 1:55.80 | ||||||
HTU Stadi | 1:56.13 | |||||||||
52 | Kaisla Henttu | 2007 | 55.76 | 1:57.78 | ||||||
Simmis Wanda | 1:56.04 | |||||||||
53 | Aura Haunia | 2007 | 58.72 | 2:01.37 | ||||||
Simmis Wanda | 2:00.78 | |||||||||
54 | Fanni Mäkelä | 2007 | 59.61 | 2:06.70 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 2:11.06 | |||||||||
55 | Selma Mäenpää | 2007 | 1:04.46 | 2:13.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.72 | |||||||||
- | Amanda Nilsson | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:41.72 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Amanda Vanhanen | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 1:49.81 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vlada Guljajeva | 2004 | 37.01 | 1:20.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.31 | |||||||||
2 | Meea Juntunen | 2005 | 36.66 | 1:20.47 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:19.29 | |||||||||
3 | Rina Rantanen | 2005 | 37.51 | 1:21.32 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.22 | |||||||||
4 | Nessa Järvinen | 2004 | 37.68 | 1:21.99 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:19.35 | |||||||||
5 | Aliina Karvonen | 2004 | 39.23 | 1:22.44 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.45 | |||||||||
6 | Elina Ryynänen | 2005 | 38.71 | 1:22.49 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.53 | |||||||||
7 | Iida Herrala | 2004 | 38.58 | 1:23.15 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.44 | |||||||||
8 | Sofi Andström | 2005 | 39.70 | 1:23.31 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.69 | |||||||||
9 | Essi Loponen | 2004 | 39.48 | 1:23.82 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.18 | |||||||||
10 | Lotta Nevalainen | 2005 | 40.86 | 1:25.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.09 | |||||||||
11 | Anna Mattila | 2004 | 40.51 | 1:25.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.90 | |||||||||
12 | Viola Karismaa | 2005 | 40.50 | 1:25.73 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:25.83 | |||||||||
13 | Kristina Grimbaum | 2005 | 40.72 | 1:26.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.78 | |||||||||
14 | Mari Ann Marran | 2005 | 40.25 | 1:27.22 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:26.50 | |||||||||
15 | Saara Heinänen | 2005 | 42.63 | 1:28.88 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:32.07 | |||||||||
16 | Jenni Kurki | 2005 | 41.24 | 1:28.95 | ||||||
Simmis Wanda | 1:26.86 | |||||||||
17 | Oona Eriksson | 2004 | 42.20 | 1:29.44 | ||||||
Simmis Wanda | 1:28.23 | |||||||||
18 | Roona Karola | 2004 | 42.04 | 1:30.13 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:29.33 | |||||||||
19 | Vilja Rautell | 2004 | 42.66 | 1:30.53 | ||||||
Octopus Lohja | 1:28.59 | |||||||||
20 | Jasmine Errehani | 2004 | 42.89 | 1:30.65 | ||||||
Simmis Wanda | 1:29.69 | |||||||||
21 | Ronja Kero | 2005 | 42.48 | 1:31.15 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:33.70 | |||||||||
22 | Siiri Pekkala | 2005 | 43.08 | 1:31.27 | ||||||
Simmis Wanda | 1:32.52 | |||||||||
23 | Milja Aarnivuo | 2005 | 43.81 | 1:32.97 | ||||||
Simmis Wanda | 1:35.14 | |||||||||
23 | Sini Kaivola | 2005 | 43.77 | 1:32.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.19 | |||||||||
25 | Grete Jaanus | 2005 | 45.33 | 1:33.37 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:37.03 | |||||||||
26 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 44.36 | 1:33.65 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:34.08 | |||||||||
27 | Emilia Hakala | 2005 | 45.50 | 1:33.75 | ||||||
Simmis Wanda | 1:34.03 | |||||||||
28 | Ronja Simsek | 2005 | 45.41 | 1:35.32 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:32.51 | |||||||||
29 | Juulia Lindfors | 2005 | 45.30 | 1:36.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.02 | |||||||||
30 | Iida Vesa | 2005 | 46.07 | 1:36.88 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:33.08 | |||||||||
31 | Ilona Kajava | 2004 | 47.06 | 1:37.87 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:37.18 | |||||||||
32 | Lotta Akkanen | 2005 | 47.23 | 1:38.67 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:37.56 | |||||||||
33 | Veera Kopponen | 2005 | 46.42 | 1:38.76 | ||||||
HTU Stadi | 1:38.65 | |||||||||
34 | Elsa Päivärinta | 2004 | 46.90 | 1:39.84 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:38.29 | |||||||||
35 | Emmi Ellonen | 2005 | 47.34 | 1:39.85 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:30.58 | |||||||||
36 | Reetta Haara | 2004 | 49.11 | 1:43.47 | ||||||
Simmis Wanda | 1:40.31 | |||||||||
37 | Janna Flinkman | 2005 | 51.55 | 1:48.15 | ||||||
Octopus Lohja | 1:52.32 | |||||||||
38 | Almina Köroglu | 2005 | 51.52 | 1:48.84 | ||||||
Simmis Wanda | 1:51.87 | |||||||||
39 | Ellen Kivistö | 2005 | 50.75 | 1:52.81 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
40 | Deniz Keteli | 2005 | 55.08 | 1:53.11 | ||||||
Simmis Wanda | 2:04.29 | |||||||||
41 | Waula Taimela | 2005 | 56.67 | 1:58.85 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:58.16 | |||||||||
42 | Janika Hinkkanen | 2005 | 55.36 | 2:03.42 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 2:14.51 | |||||||||
43 | Kia Jokinen | 2005 | 1:03.19 | 2:10.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Helie Katajainen | 2005 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 1:44.09 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ilona Marttila | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Myllykoski | 2003 | 40.92 | 1:25.50 | ||||||
Simmis Wanda | 1:24.66 | |||||||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | 39.66 | 1:25.63 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:23.72 | |||||||||
3 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 41.15 | 1:28.20 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:29.08 | |||||||||
4 | Ella Nore | 2002 | 41.88 | 1:28.46 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:28.39 | |||||||||
5 | Aava Mattila | 2003 | 43.31 | 1:29.59 | ||||||
Simmis Wanda | 1:30.81 | |||||||||
6 | Jennifer Sallinen | 2003 | 44.97 | 1:34.17 | ||||||
HTU Stadi | 1:39.13 | |||||||||
7 | Sonja Tiira | 2003 | 46.13 | 1:43.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:44.21 | |||||||||
8 | Amanda Rahola | 2003 | 50.46 | 1:46.11 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:44.55 | |||||||||
9 | Emma Sevenius | 2002 | 50.44 | 1:46.25 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:48.71 | |||||||||
10 | Emmi Rauhanen | 2003 | 53.02 | 1:53.19 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:48.58 | |||||||||
11 | Heli Havantola | 2003 | 54.90 | 1:58.41 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:49.85 | |||||||||
- | Linda Grönlund | 2003 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 1:49.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ralf Rändla | 2008 | 44.03 | 1:32.12 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:38.00 | |||||||||
2 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 47.85 | 1:36.96 | ||||||
Stadin Delfiinit | 1:37.21 | |||||||||
3 | Nikita Rantsev | 2007 | 46.44 | 1:38.32 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 1:50.15 | |||||||||
4 | Märt Lukas Marran | 2008 | 48.90 | 1:40.47 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:40.00 | |||||||||
5 | Christian Edelman | 2007 | 48.86 | 1:41.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.14 | |||||||||
6 | Ilja Belov | 2007 | 48.42 | 1:41.50 | ||||||
Simmis Wanda | 1:43.42 | |||||||||
7 | Juho Kallio | 2007 | 48.46 | 1:41.51 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:42.82 | |||||||||
8 | Onni Rahkonen | 2007 | 49.84 | 1:43.09 | ||||||
Simmis Grani | 1:43.41 | |||||||||
9 | Pravin Perasath | 2008 | 50.09 | 1:45.05 | ||||||
Simmis Wanda | 1:56.26 | |||||||||
10 | Eelis Lummaa | 2007 | 50.74 | 1:47.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.27 | |||||||||
11 | Antony Tran | 2009 | 54.11 | 1:48.26 | ||||||
Stadin Delfiinit | 1:48.73 | |||||||||
12 | Amos Mäkilä | 2007 | 52.81 | 1:52.43 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Rron Shala | 2007 | 54.68 | 1:53.08 | ||||||
Simmis Grani | 1:55.43 | |||||||||
14 | Leo Nieminen | 2007 | 53.31 | 1:53.18 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:51.60 | |||||||||
15 | Patrik Ventus | 2007 | 54.18 | 1:54.49 | ||||||
Simmis Grani | 2:03.22 | |||||||||
16 | Aatu Airaksinen | 2007 | 57.73 | 1:59.11 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Daniel Santala | 2009 | 57.13 | 1:59.61 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
18 | Joel Wahlman | 2008 | 56.64 | 2:00.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Timur Gerasimenko | 2009 | 58.66 | 2:01.54 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
20 | Joel Sulonen | 2007 | 56.79 | 2:01.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:10.22 | |||||||||
21 | Lauri Rantsi | 2008 | 57.60 | 2:01.66 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Kevin Kaznakov | 2009 | 57.82 | 2:04.51 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
23 | Arttu Kaskimies | 2008 | 1:00.11 | 2:05.22 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 2:07.75 | |||||||||
24 | Luka Haimi | 2009 | 1:00.46 | 2:05.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Jasper Pihlava | 2008 | 58.31 | 2:05.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Eero Hedemäki | 2008 | 1:00.95 | 2:06.81 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Mathias Eerola | 2008 | 1:00.78 | 2:07.89 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
28 | Adrian Banar | 2008 | 1:04.71 | 2:18.38 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
29 | Matias Rauhala | 2008 | 1:06.09 | 2:18.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Matias Väisänen | 2008 | 1:05.96 | 2:20.06 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:31.47 | |||||||||
31 | Niklas Honkanen | 2008 | 1:08.74 | 2:22.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:41.84 | |||||||||
32 | Roope Rantanen | 2008 | 1:11.90 | 2:29.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Joonas Salk | 2007 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | 1:35.00 | |||||||||
SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa | ||||||||||
- | Lauri Kirjonen | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.09 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 37.44 | 1:18.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.10 | |||||||||
2 | Serhat Kalin | 2005 | 38.05 | 1:20.66 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:19.82 | |||||||||
3 | Egor Yaskin | 2005 | 39.37 | 1:22.14 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:19.70 | |||||||||
4 | Anton Kettunen | 2005 | 39.50 | 1:22.62 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:24.45 | |||||||||
5 | Karl Markus Tennokese | 2005 | 39.00 | 1:23.04 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:21.40 | |||||||||
6 | Aleksandr Sapogov | 2005 | 39.46 | 1:24.09 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:18.70 | |||||||||
7 | Boris Minkovski | 2006 | 39.92 | 1:24.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.19 | |||||||||
8 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 39.77 | 1:25.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.27 | |||||||||
9 | Juho Törmä | 2005 | 40.80 | 1:25.44 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:26.17 | |||||||||
10 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 41.30 | 1:25.85 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.14 | |||||||||
11 | Eemil Reijonen | 2005 | 41.24 | 1:26.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.29 | |||||||||
12 | Patrik Reiman | 2005 | 41.34 | 1:26.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.48 | |||||||||
13 | Urho Käkelä | 2005 | 41.43 | 1:27.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:33.55 | |||||||||
14 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 41.79 | 1:28.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.36 | |||||||||
15 | Roger Ruhno | 2006 | 41.11 | 1:29.63 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:31.82 | |||||||||
16 | Risto Kallström | 2006 | 42.87 | 1:30.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.72 | |||||||||
17 | Veeti Valdolin | 2005 | 42.76 | 1:30.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.65 | |||||||||
18 | Jani Ekman | 2006 | 44.32 | 1:32.63 | ||||||
Simmis Wanda | 1:31.87 | |||||||||
19 | Eeli Partanen | 2005 | 43.25 | 1:32.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.23 | |||||||||
20 | Karl-Eerik Rooni | 2006 | 43.66 | 1:32.86 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:31.00 | |||||||||
21 | Heikki Ianes | 2005 | 44.49 | 1:33.22 | ||||||
Simmis Wanda | 1:34.18 | |||||||||
22 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 44.02 | 1:35.93 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:24.50 | |||||||||
23 | Nico Kulju | 2006 | 45.63 | 1:37.17 | ||||||
Simmis Wanda | 1:34.28 | |||||||||
24 | Jarko Miller | 2006 | 47.02 | 1:37.39 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:38.74 | |||||||||
25 | Frans Sandblom | 2006 | 47.74 | 1:41.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.51 | |||||||||
26 | Santeri Holmberg | 2006 | 48.03 | 1:41.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.27 | |||||||||
27 | Benjamin Winqvist | 2006 | 48.81 | 1:41.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.68 | |||||||||
28 | Jooa Katavisto | 2006 | 47.66 | 1:42.00 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:43.29 | |||||||||
29 | Olli Surakka | 2005 | 48.40 | 1:43.13 | ||||||
Simmis Wanda | 1:49.49 | |||||||||
30 | Onni Lehtimäki | 2006 | 50.41 | 1:43.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.67 | |||||||||
31 | Oscar Westerberg | 2005 | 47.40 | 1:43.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.42 | |||||||||
32 | Jesper Dolk | 2005 | 50.63 | 1:43.53 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:44.97 | |||||||||
33 | Anton Visulainen | 2005 | 47.73 | 1:43.95 | ||||||
HTU Stadi | 1:41.07 | |||||||||
34 | Kasper Kainonen | 2005 | 48.95 | 1:45.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.41 | |||||||||
35 | Johan Hujanen | 2006 | 50.52 | 1:46.00 | ||||||
Simmis Grani | 1:42.84 | |||||||||
36 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 51.16 | 1:46.46 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.77 | |||||||||
37 | Ricco Poldveer | 2006 | 50.47 | 1:48.15 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:53.10 | |||||||||
38 | Matias Kukkonen | 2006 | 51.42 | 1:48.50 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:45.63 | |||||||||
39 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 50.12 | 1:50.69 | ||||||
Simmis Wanda | 1:50.46 | |||||||||
40 | Daniel Guzhov | 2006 | 55.70 | 1:58.99 | ||||||
Vanders | 1:57.28 | |||||||||
41 | Anton Ahonen | 2006 | 58.11 | 2:02.44 | ||||||
Cetus Espoo | 2:00.32 | |||||||||
- | Juuso Kuusala | 2006 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 2:01.33 | |||||||||
- | Alexander Kaznakov | 2006 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | 1:52.04 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Dilen Jalonen | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.70 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kaspar Annus | 2006 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | 1:36.00 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 35.65 | 1:15.22 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:11.68 | |||||||||
2 | Juuso Rahikainen | 2003 | 36.34 | 1:16.35 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:15.73 | |||||||||
3 | Henri Heikkilä | 2003 | 36.59 | 1:16.81 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:14.70 | |||||||||
4 | Miro Merinen | 2003 | 37.49 | 1:19.26 | ||||||
Simmis Wanda | 1:22.11 | |||||||||
5 | Eemeli Nylund | 2003 | 38.26 | 1:22.27 | ||||||
Heinolan Isku | 1:33.41 | |||||||||
6 | Joona Kuitu | 2004 | 39.57 | 1:22.50 | ||||||
Simmis Wanda | 1:21.43 | |||||||||
7 | Justus Holtari | 2004 | 40.23 | 1:25.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.33 | |||||||||
8 | Lauri Cederberg | 2003 | 40.91 | 1:25.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:23.03 | |||||||||
9 | Masih Tantula | 2004 | 40.98 | 1:26.76 | ||||||
Simmis Grani | 1:26.50 | |||||||||
10 | Vi Thai Ngô | 2004 | 40.32 | 1:27.33 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.91 | |||||||||
11 | Veeti Salminen | 2004 | 41.51 | 1:27.37 | ||||||
Simmis Wanda | 1:34.92 | |||||||||
12 | Tommi Myllynen | 2004 | 44.39 | 1:29.04 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:26.38 | |||||||||
13 | Aleksi Rissanen | 2004 | 41.89 | 1:30.14 | ||||||
Simmis Wanda | 1:31.32 | |||||||||
14 | Yufei Meng | 2004 | 43.20 | 1:32.17 | ||||||
Simmis Grani | 1:30.90 | |||||||||
15 | Jaska Schoenmakers | 2004 | 44.18 | 1:36.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:41.85 | |||||||||
16 | Aleksandr Petukhov | 2004 | 49.32 | 1:40.85 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:41.71 | |||||||||
17 | Daniel Kabonen | 2004 | 49.10 | 1:43.80 | ||||||
Simmis Wanda | 1:41.25 | |||||||||
18 | Miko Mikkola | 2004 | 49.59 | 1:45.66 | ||||||
Simmis Wanda | 2:06.34 | |||||||||
19 | Sami Savolainen | 2004 | 51.35 | 1:46.59 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:47.67 | |||||||||
20 | Ilja Buzetski | 2004 | 55.67 | 2:01.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 35.36 | 1:14.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:12.82 | |||||||||
2 | Jerry Roine | 2002 | 36.21 | 1:18.00 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.78 | |||||||||
3 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 37.25 | 1:19.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:19.06 | |||||||||
4 | Samuel Syrjänen | 2002 | 38.48 | 1:22.32 | ||||||
Simmis Wanda | 1:22.55 | |||||||||
5 | Muhammed Tantula | 2002 | 39.89 | 1:24.92 | ||||||
Simmis Grani | 1:22.20 | |||||||||
6 | Ilari Silventoinen | 2002 | 40.27 | 1:25.23 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.90 | |||||||||
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kertu Kann | 2006 | 1:15.12 | 2:43.38 | 4:26.87 | 5:46.47 | ||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
2 | Malin Lindblom | 2006 | 1:20.73 | 2:52.03 | 4:34.22 | 5:49.14 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Kerttu Rantanen | 2007 | 1:19.44 | 2:49.67 | 4:32.60 | 5:50.25 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Kaisla Korvonen | 2006 | 1:22.67 | 2:55.21 | 4:36.05 | 5:58.62 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:02.11 | |||||||||
5 | Wilma Turpeinen | 2006 | 1:28.01 | 2:58.81 | 4:43.88 | 6:01.17 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:06.76 | |||||||||
6 | Tilda Aaltonen | 2006 | 1:29.90 | 2:55.09 | 4:39.68 | 6:01.26 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Sofie Nauklér | 2006 | 1:32.17 | 3:05.64 | 4:45.67 | 6:06.14 | ||||
Simmis Grani | 6:15.64 | |||||||||
8 | Hilla Känkänen | 2006 | 1:31.25 | 3:07.43 | 4:49.01 | 6:08.84 | ||||
Porin Uimaseura | 6:07.80 | |||||||||
9 | Sofia Oksa | 2007 | 1:27.38 | 3:04.32 | 4:52.02 | 6:14.29 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Helmi Räsänen | 2006 | 1:34.69 | 3:08.28 | 4:55.60 | 6:14.62 | ||||
Simmis Grani | 6:13.08 | |||||||||
11 | Emilia Pakkanen | 2006 | 1:33.97 | 3:15.68 | 4:53.62 | 6:24.73 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Amanda Nilsson | 2006 | 1:43.83 | 3:27.42 | 5:25.46 | 6:58.21 | ||||
Cetus Espoo | 6:49.78 | |||||||||
13 | Lada Belozjorova | 2006 | 1:39.16 | 3:31.87 | 5:41.60 | 7:21.26 | ||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 1:20.57 | 2:51.97 | 4:28.96 | 5:50.21 | ||||
Simmis Wanda | 5:50.89 | |||||||||
2 | Ronja Nevanko | 2005 | 1:22.59 | 2:54.25 | 4:28.59 | 5:53.09 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:56.31 | |||||||||
3 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 1:24.64 | 2:53.65 | 4:38.53 | 5:54.82 | ||||
Simmis Wanda | 6:08.70 | |||||||||
4 | Emilia Niemi | 2005 | 1:25.06 | 2:56.91 | 4:42.81 | 6:01.39 | ||||
Octopus Lohja | 6:00.91 | |||||||||
5 | Alma Hörkkö | 2005 | 1:21.27 | 2:56.12 | 4:41.77 | 6:07.50 | ||||
Simmis Wanda | 5:47.85 | |||||||||
6 | Henni Havén | 2004 | 1:26.91 | 3:02.56 | 4:45.76 | 6:12.14 | ||||
Simmis Wanda | 6:05.42 | |||||||||
7 | Emma Lönnberg | 2005 | 1:19.58 | 2:58.68 | 4:42.79 | 6:15.78 | ||||
Cetus Espoo | 6:14.30 | |||||||||
8 | Kristina Grimbaum | 2005 | 1:32.80 | 3:12.09 | 4:55.27 | 6:18.27 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:36.98 | |||||||||
9 | Lea Heinzmann | 2004 | 1:32.41 | 3:15.54 | 5:08.00 | 6:33.18 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Daniela Sohlman | 2005 | 1:32.12 | 3:11.02 | 5:14.09 | 6:40.35 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Sini Taskinen | 2005 | 1:34.22 | 3:18.12 | 5:14.96 | 6:50.44 | ||||
Octopus Lohja | 6:44.62 | |||||||||
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sara Myller | 2003 | 1:16.94 | 2:59.43 | 4:32.23 | 5:53.85 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 6:09.90 | |||||||||
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arsenii Antonian | 2005 | 1:16.24 | 2:38.57 | 4:08.95 | 5:22.04 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 5:10.00 | |||||||||
2 | Nico Peltonen | 2005 | 1:14.34 | 2:41.94 | 4:17.20 | 5:35.82 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 7:09.91 | |||||||||
3 | Aarni Linderborg | 2005 | 1:15.14 | 2:46.42 | 4:24.73 | 5:38.88 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Jimi Kojo | 2005 | 1:19.15 | 2:47.17 | 4:23.21 | 5:43.06 | ||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Veeti Valdolin | 2005 | 1:25.50 | 3:01.03 | 4:44.00 | 6:04.29 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Mairo Muidre | 2005 | 1:26.71 | 3:04.45 | 4:57.74 | 6:19.56 | ||||
Ujumisklubi Briis | 6:25.00 | |||||||||
7 | Patrik Reiman | 2005 | 1:42.20 | 3:16.97 | 4:55.77 | 6:21.84 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Santeri Holmberg | 2006 | 1:31.60 | 3:11.15 | 5:05.64 | 6:32.95 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Tomas Laine | 2006 | 1:38.55 | 3:15.50 | 5:12.32 | 6:36.77 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Aarne Laurila | 2006 | 1:33.35 | 3:22.28 | 5:39.44 | 7:10.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 1:14.98 | 2:34.15 | 4:03.34 | 5:13.26 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 5:14.65 | |||||||||
2 | Juho Marjala | 2003 | 1:14.85 | 2:40.42 | 4:18.67 | 5:35.16 | ||||
Simmis Wanda | 5:23.35 | |||||||||
3 | Endrik Einberg | 2004 | 1:20.24 | 2:44.36 | 4:26.72 | 5:41.79 | ||||
Ujumisklubi Briis | 5:45.00 | |||||||||
4 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 1:19.36 | 2:46.28 | 4:28.08 | 5:42.55 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:35.04 | |||||||||
5 | Nuutti Laitinen | 2004 | 1:21.33 | 3:01.06 | 4:48.89 | 6:07.27 | ||||
Cetus Espoo | 6:21.84 | |||||||||
6 | Kaius Kulmala | 2004 | 1:29.30 | 3:06.15 | 4:53.64 | 6:13.33 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ilona Kallio | 2009 | 37.85 | |||||||
Vanders | 39.19 | |||||||||
2 | Charlotte Lukie Eha | 2010 | 39.74 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.20 | |||||||||
3 | Venla Hoffren | 2009 | 39.82 | |||||||
Simmis Wanda | 44.78 | |||||||||
4 | Helmi Oksa | 2009 | 39.97 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 39.99 | |||||||||
5 | Alisa Myllykoski | 2009 | 40.69 | |||||||
Simmis Wanda | 44.61 | |||||||||
6 | Iida Pahkala | 2010 | 41.17 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.52 | |||||||||
7 | Lotta Jokinen | 2009 | 41.24 | |||||||
Simmis Wanda | 49.53 | |||||||||
8 | Erica Kovanen | 2009 | 41.43 | |||||||
Vanders | 49.06 | |||||||||
9 | Jelizaveta Jekimova | 2009 | 41.84 | |||||||
Uimaseura Helsinki | 44.33 | |||||||||
10 | Marjette Metsur | 2009 | 42.95 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 44.00 | |||||||||
11 | Milda Leppäluoto | 2009 | 43.01 | |||||||
Simmis Wanda | 47.71 | |||||||||
12 | Leonina Haapanen | 2009 | 44.18 | |||||||
Vanders | 46.81 | |||||||||
13 | Meribel Talinurm | 2009 | 45.12 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 44.25 | |||||||||
14 | Alysa Saarelainen | 2009 | 45.73 | |||||||
Vanders | 49.24 | |||||||||
15 | Katre Erik | 2009 | 46.21 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 41.57 | |||||||||
16 | Laurette Ella Eha | 2011 | 46.40 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 50.16 | |||||||||
17 | Fan Wu | 2009 | 46.55 | |||||||
HTU Stadi | 53.09 | |||||||||
18 | Skylar Graves | 2009 | 46.71 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.25 | |||||||||
19 | Auli Hakkarainen | 2009 | 47.22 | |||||||
Vanders | 48.32 | |||||||||
20 | Vanessa Nylund | 2009 | 48.96 | |||||||
Simmis Grani | 51.45 | |||||||||
21 | Lilja Koppelmäki | 2010 | 55.20 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Miia Kallio | 2011 | 1:07.40 | |||||||
Porin Uimaseura | 1:00.49 | |||||||||
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Liias | 2007 | 31.34 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 33.26 | |||||||||
2 | Kerttu Rantanen | 2007 | 31.72 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.36 | |||||||||
3 | Lyyli Järvi | 2007 | 33.42 | |||||||
Porin Uimaseura | 34.16 | |||||||||
4 | Sandra Patzig | 2007 | 33.67 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 33.94 | |||||||||
5 | Sofia Oksa | 2007 | 33.78 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 33.63 | |||||||||
6 | Emma Tissari | 2007 | 34.23 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 37.16 | |||||||||
7 | Ella Haavisto | 2007 | 34.38 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.70 | |||||||||
8 | Johanna Simm | 2007 | 34.41 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 35.20 | |||||||||
9 | Hanna Törmä | 2007 | 34.73 | |||||||
Porin Uimaseura | 33.40 | |||||||||
10 | Eevi Hirsi | 2007 | 35.38 | |||||||
HTU Stadi | 42.54 | |||||||||
11 | Karolin Teder | 2008 | 35.81 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 35.80 | |||||||||
12 | Lotta Luotola | 2008 | 36.47 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.18 | |||||||||
13 | Armi Hakkarainen | 2008 | 37.08 | |||||||
Vanders | 38.84 | |||||||||
14 | Fiia Immonen | 2008 | 37.19 | |||||||
Vanders | 37.59 | |||||||||
15 | Friida Prittinen | 2008 | 37.30 | |||||||
Vanders | 37.98 | |||||||||
16 | Maija Salokorpi | 2007 | 37.69 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.12 | |||||||||
17 | Sira Katavisto | 2008 | 37.71 | |||||||
ORCA Helsinki | 36.16 | |||||||||
18 | Hilla Lehtonen | 2007 | 37.76 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.77 | |||||||||
19 | Helis Laane | 2008 | 38.11 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.90 | |||||||||
20 | Kaidli-Mariin Martinson | 2008 | 38.41 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.90 | |||||||||
21 | Silja Salonsaari | 2007 | 38.89 | |||||||
Helsingin Uimarit | 41.83 | |||||||||
22 | Liine Raantse | 2008 | 39.27 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.78 | |||||||||
23 | Laura Lehtoila | 2008 | 39.31 | |||||||
ORCA Helsinki | 39.23 | |||||||||
24 | Maia Loponen | 2007 | 39.87 | |||||||
ORCA Helsinki | 38.16 | |||||||||
25 | Siiri Pesonen | 2008 | 40.15 | |||||||
HTU Stadi | 46.00 | |||||||||
26 | Kaisla Henttu | 2007 | 40.23 | |||||||
Simmis Wanda | 41.61 | |||||||||
27 | Sofia Alhonen | 2007 | 40.44 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 41.97 | |||||||||
28 | Sandra Miller | 2008 | 40.64 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.64 | |||||||||
29 | Iiris Pajamo | 2008 | 41.85 | |||||||
Simmis Wanda | 42.23 | |||||||||
30 | Nina You Wu | 2007 | 41.93 | |||||||
HTU Stadi | 47.17 | |||||||||
31 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 41.99 | |||||||
Vanders | 40.43 | |||||||||
32 | Irina Karvonen | 2008 | 42.17 | |||||||
Simmis Wanda | 47.77 | |||||||||
33 | Nea Vilén | 2007 | 42.30 | |||||||
Simmis Wanda | 45.42 | |||||||||
34 | Hazel Liuska | 2008 | 42.48 | |||||||
Helsingin Uimarit | 41.93 | |||||||||
35 | Susanne Hein | 2008 | 42.60 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.49 | |||||||||
36 | Sofie Apajasalo | 2007 | 42.77 | |||||||
Helsingin Uimarit | 41.81 | |||||||||
37 | Aura Haunia | 2007 | 42.90 | |||||||
Simmis Wanda | 45.41 | |||||||||
38 | Ilona Sauliala | 2008 | 42.95 | |||||||
Helsingin Uimarit | 44.04 | |||||||||
39 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | 43.37 | |||||||
ORCA Helsinki | 42.39 | |||||||||
40 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 43.63 | |||||||
Vanders | 44.64 | |||||||||
41 | Mea Ingram | 2008 | 45.40 | |||||||
Simmis Wanda | 44.37 | |||||||||
42 | Diana Levchenko | 2008 | 48.60 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Sanni Aarnivuo | 2008 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 36.44 | |||||||||
- | Anni Perälä | 2007 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.44 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | 28.58 | |||||||
Simmis Wanda | 28.94 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 28.69 | |||||||
Uimaseura Aquila | 28.97 | |||||||||
3 | Nessa Järvinen | 2004 | 28.82 | |||||||
Uimaseura Aquila | 29.31 | |||||||||
4 | Elina Ryynänen | 2005 | 28.90 | |||||||
Simmis Wanda | 28.88 | |||||||||
5 | Aliina Karvonen | 2004 | 28.98 | |||||||
Simmis Wanda | 28.79 | |||||||||
6 | Lotta Pälsi | 2004 | 29.14 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.52 | |||||||||
7 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 29.47 | |||||||
Uinti Tampere | 28.21 | |||||||||
8 | Vlada Guljajeva | 2004 | 29.76 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.07 | |||||||||
9 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | 30.13 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.45 | |||||||||
10 | Kertu Kann | 2006 | 30.57 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 30.25 | |||||||||
11 | Laura Nissi | 2004 | 30.67 | |||||||
Simmis Wanda | 31.10 | |||||||||
12 | Lotta Nurminen | 2005 | 30.82 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 33.43 | |||||||||
13 | Alma Hörkkö | 2005 | 30.94 | |||||||
Simmis Wanda | 30.45 | |||||||||
14 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 31.05 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.77 | |||||||||
15 | Anna Mattila | 2004 | 31.06 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.45 | |||||||||
16 | Anniina Ahonen | 2005 | 31.10 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.11 | |||||||||
17 | Essi Loponen | 2004 | 31.13 | |||||||
Simmis Wanda | 31.28 | |||||||||
18 | Viola Karismaa | 2005 | 31.22 | |||||||
Porin Uimaseura | 32.70 | |||||||||
19 | Wilma Turpeinen | 2006 | 31.29 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.20 | |||||||||
20 | Hilla Känkänen | 2006 | 31.32 | |||||||
Porin Uimaseura | 30.63 | |||||||||
21 | Helen Jaagant | 2006 | 31.33 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 30.90 | |||||||||
22 | Anette Zahovaiko | 2006 | 31.37 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 31.21 | |||||||||
23 | Siiri Pekkala | 2005 | 31.38 | |||||||
Simmis Wanda | 31.57 | |||||||||
24 | Kristina Grimbaum | 2005 | 31.70 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.87 | |||||||||
25 | Veera Tall | 2005 | 31.71 | |||||||
Porin Uimaseura | 31.59 | |||||||||
26 | Daniela Sohlman | 2005 | 31.74 | |||||||
Simmis Wanda | 32.64 | |||||||||
27 | Oona Eriksson | 2004 | 31.76 | |||||||
Simmis Wanda | 31.80 | |||||||||
28 | Venla Hauska | 2004 | 32.15 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.20 | |||||||||
29 | Susanna Ryynänen | 2006 | 32.17 | |||||||
Simmis Wanda | 31.48 | |||||||||
30 | Sanni Valtanen | 2004 | 32.18 | |||||||
Simmis Wanda | 33.23 | |||||||||
31 | Milja Aarnivuo | 2005 | 32.50 | |||||||
Simmis Wanda | 33.35 | |||||||||
32 | Emilia Hakala | 2005 | 32.60 | |||||||
Simmis Wanda | 34.94 | |||||||||
33 | Iida Siltala | 2005 | 32.72 | |||||||
Cetus Espoo | 32.66 | |||||||||
34 | Oona Kupari | 2004 | 32.74 | |||||||
Octopus Lohja | 32.32 | |||||||||
35 | Elina Syvänne | 2004 | 32.94 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 33.45 | |||||||||
36 | Hilla Wiemers | 2005 | 32.96 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.24 | |||||||||
37 | Lotta Akkanen | 2005 | 33.14 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.50 | |||||||||
37 | Sofi Andström | 2005 | 33.14 | |||||||
ORCA Helsinki | 34.38 | |||||||||
39 | Reena Tassberg | 2005 | 33.16 | |||||||
Octopus Lohja | 34.24 | |||||||||
40 | Emma Lönnberg | 2005 | 33.17 | |||||||
Cetus Espoo | 32.53 | |||||||||
41 | Vilja Rautell | 2004 | 33.18 | |||||||
Octopus Lohja | 34.82 | |||||||||
42 | Peppi Eskola | 2005 | 33.35 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 32.47 | |||||||||
43 | Ilona Kajava | 2004 | 33.36 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.78 | |||||||||
44 | Heli Kuisma | 2006 | 33.42 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.70 | |||||||||
45 | Amanda Vanhanen | 2006 | 33.74 | |||||||
Simmis Grani | 35.25 | |||||||||
45 | Peppi Särkelä | 2004 | 33.74 | |||||||
Simmis Wanda | 34.71 | |||||||||
47 | Ellen Kivistö | 2005 | 33.91 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.75 | |||||||||
48 | Veera Kopponen | 2005 | 33.95 | |||||||
HTU Stadi | 34.77 | |||||||||
49 | Verna Haravuori | 2004 | 35.16 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.68 | |||||||||
50 | Silja Lehtonen | 2004 | 35.60 | |||||||
Simmis Wanda | 34.94 | |||||||||
51 | Ninja Brelo | 2006 | 35.87 | |||||||
Cetus Espoo | 36.17 | |||||||||
52 | Peppi Virokannas | 2006 | 36.00 | |||||||
ORCA Helsinki | 37.54 | |||||||||
53 | Ria Rahkonen | 2005 | 36.15 | |||||||
HTU Stadi | 36.91 | |||||||||
54 | Kia Mäennenä | 2006 | 36.24 | |||||||
Cetus Espoo | 36.48 | |||||||||
55 | Helie Katajainen | 2005 | 36.31 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 38.09 | |||||||||
56 | Milla Tuominen | 2004 | 36.33 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
57 | Noora Glasin | 2006 | 36.35 | |||||||
Simmis Wanda | 34.74 | |||||||||
58 | Peppi Siurola | 2004 | 36.46 | |||||||
Simmis Wanda | 35.94 | |||||||||
59 | Vilma Saarinen | 2004 | 36.54 | |||||||
Octopus Lohja | 36.45 | |||||||||
60 | Almina Köroglu | 2005 | 37.36 | |||||||
Simmis Wanda | 41.74 | |||||||||
61 | Ilona Marttila | 2005 | 37.71 | |||||||
Simmis Wanda | 39.63 | |||||||||
62 | Reetta Haara | 2004 | 38.05 | |||||||
Simmis Wanda | 38.21 | |||||||||
63 | Kia Jokinen | 2005 | 39.34 | |||||||
Simmis Wanda | 39.20 | |||||||||
64 | Helmi Koikkalainen | 2006 | 39.89 | |||||||
HTU Stadi | 38.82 | |||||||||
65 | Deniz Keteli | 2005 | 40.13 | |||||||
Simmis Wanda | 41.74 | |||||||||
66 | Saara-Kaisa Rahijärvi | 2004 | 41.38 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.06 | |||||||||
67 | Säde Tuisku | 2006 | 43.64 | |||||||
Simmis Wanda | 46.02 | |||||||||
- | Alli Lappalainen | 2006 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 27.84 | |||||||
Porin Uimaseura | 27.42 | |||||||||
2 | Agneta Kallas | 2002 | 29.99 | |||||||
Simmis Wanda | 29.66 | |||||||||
3 | Emilia Lyyra | 2003 | 30.95 | |||||||
Simmis Wanda | 29.69 | |||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 31.02 | |||||||
Porin Uimaseura | 29.30 | |||||||||
5 | Emilia Sjölund | 2002 | 31.35 | |||||||
Simmis Wanda | 31.11 | |||||||||
6 | Laura Hautamäki | 2002 | 31.50 | |||||||
Simmis Wanda | 32.21 | |||||||||
7 | Siiri Välimaa | 2002 | 31.51 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.96 | |||||||||
8 | Aava Mattila | 2003 | 31.59 | |||||||
Simmis Wanda | 31.47 | |||||||||
9 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 31.96 | |||||||
Porin Uimaseura | 32.41 | |||||||||
10 | Alisa Hänninen | 2003 | 32.25 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.94 | |||||||||
11 | Ella Nore | 2002 | 32.40 | |||||||
Porin Uimaseura | 31.53 | |||||||||
12 | Tiia Kuisma | 2003 | 32.62 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.12 | |||||||||
13 | Emma Loponen | 2003 | 32.65 | |||||||
Simmis Wanda | 31.96 | |||||||||
14 | Jennifer Sallinen | 2003 | 32.95 | |||||||
HTU Stadi | 33.80 | |||||||||
15 | Ronja Loman | 2002 | 33.10 | |||||||
Octopus Lohja | 33.95 | |||||||||
16 | Edla Wuori | 2003 | 33.28 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 32.96 | |||||||||
17 | Henrietta Löfgren | 2003 | 33.91 | |||||||
Simmis Wanda | 33.58 | |||||||||
18 | Heli Havantola | 2003 | 37.27 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 36.75 | |||||||||
19 | Amanda Rahola | 2003 | 38.58 | |||||||
Porin Uimaseura | 37.68 | |||||||||
20 | Miina Huhtinen | 2003 | 41.89 | |||||||
Octopus Lohja | 40.98 | |||||||||
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pravin Perasath | 2008 | 32.77 | |||||||
Simmis Wanda | 33.76 | |||||||||
2 | Märt Lukas Marran | 2008 | 33.28 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 33.25 | |||||||||
3 | Ralf Rändla | 2008 | 33.53 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 33.55 | |||||||||
4 | Jan Voloshin | 2008 | 34.42 | |||||||
Uimaseura Helsinki | 36.20 | |||||||||
5 | Vadim Berezkin | 2008 | 35.01 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 33.50 | |||||||||
6 | Ralf Rannamäe | 2008 | 36.57 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.12 | |||||||||
7 | Juho Risto | 2008 | 38.88 | |||||||
Vanders | 41.71 | |||||||||
8 | Oskar Huotari | 2008 | 40.38 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.34 | |||||||||
9 | Elias Nord | 2008 | 41.58 | |||||||
Vanders | 41.80 | |||||||||
10 | Danil Sulkonen | 2008 | 41.60 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.51 | |||||||||
11 | Aarni Rahkonen | 2009 | 41.71 | |||||||
Simmis Grani | 46.20 | |||||||||
12 | Matias Väisänen | 2008 | 41.92 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.87 | |||||||||
13 | Lauri Rantsi | 2008 | 42.17 | |||||||
Vanders | 42.23 | |||||||||
14 | Esa Währn | 2008 | 42.79 | |||||||
Vanders | 44.52 | |||||||||
15 | Arttu Kaskimies | 2008 | 42.93 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.89 | |||||||||
16 | Onni Tuohino | 2008 | 43.18 | |||||||
Vanders | 44.77 | |||||||||
17 | Konstantin Terekhov | 2008 | 45.19 | |||||||
Vanders | 45.86 | |||||||||
18 | Niilo Halonen | 2009 | 46.43 | |||||||
HTU Stadi | 48.44 | |||||||||
19 | Oiva Mandelin | 2009 | 48.14 | |||||||
HTU Stadi | 48.78 | |||||||||
20 | Luka Haimi | 2009 | 49.63 | |||||||
Simmis Wanda | 48.89 | |||||||||
21 | Kasperi Kenttä | 2008 | 53.75 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.34 | |||||||||
22 | Oliver Niemi | 2009 | 58.74 | |||||||
Simmis Wanda | 59.33 | |||||||||
- | Konsta Hiltunen | 2009 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 50.06 | |||||||||
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roger Ruhno | 2006 | 28.33 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 28.67 | |||||||||
2 | Kenneth Jogis | 2006 | 29.86 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 30.00 | |||||||||
3 | Nico Kulju | 2006 | 29.95 | |||||||
Simmis Wanda | 30.12 | |||||||||
4 | Boris Minkovski | 2006 | 30.07 | |||||||
Cetus Espoo | 30.47 | |||||||||
5 | Vladimir Isaev | 2007 | 30.10 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 29.06 | |||||||||
6 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 30.94 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 30.00 | |||||||||
7 | Onni Lehtimäki | 2006 | 31.48 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.88 | |||||||||
8 | Mikael Böckerman | 2006 | 31.53 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 31.89 | |||||||||
9 | Gregor Ilves | 2007 | 32.27 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 31.92 | |||||||||
10 | Jarko Miller | 2006 | 32.32 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 32.16 | |||||||||
11 | Daniel Kajava | 2007 | 32.72 | |||||||
Vanders | 33.86 | |||||||||
12 | Onni Rahkonen | 2007 | 32.94 | |||||||
Simmis Grani | 33.07 | |||||||||
13 | Ricco Poldveer | 2006 | 33.17 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 32.95 | |||||||||
14 | Joonas Salk | 2007 | 33.40 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 32.90 | |||||||||
15 | Karl-Eerik Rooni | 2006 | 33.87 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 32.99 | |||||||||
16 | Johan Hujanen | 2006 | 34.34 | |||||||
Simmis Grani | 35.24 | |||||||||
17 | Artjom Malofejev | 2007 | 34.37 | |||||||
Vanders | 37.65 | |||||||||
18 | Christian Edelman | 2007 | 34.78 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.94 | |||||||||
19 | Kaspar Annus | 2006 | 34.82 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 34.20 | |||||||||
20 | Ilja Belov | 2007 | 34.89 | |||||||
Simmis Wanda | 34.59 | |||||||||
21 | Ville-Veikko Luomala | 2007 | 35.30 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.77 | |||||||||
22 | Amos Mäkilä | 2007 | 35.39 | |||||||
Simmis Grani | 36.03 | |||||||||
23 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 35.76 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 37.68 | |||||||||
24 | Juho Kallio | 2007 | 35.86 | |||||||
Porin Uimaseura | 35.14 | |||||||||
25 | Jasu Caspar Haapaniemi | 2006 | 35.95 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.28 | |||||||||
26 | Markus Malmivaara | 2006 | 36.03 | |||||||
Vanders | 35.88 | |||||||||
27 | Joel Sulonen | 2007 | 38.19 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.29 | |||||||||
28 | Angelos Toledos | 2007 | 38.61 | |||||||
Simmis Grani | 39.56 | |||||||||
29 | Eemi Niskanen | 2006 | 40.46 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.53 | |||||||||
30 | Risto Hyvenen | 2007 | 40.59 | |||||||
Simmis Wanda | 42.38 | |||||||||
31 | Jooa Katavisto | 2006 | 41.81 | |||||||
ORCA Helsinki | 38.11 | |||||||||
32 | Aatu Airaksinen | 2007 | 43.30 | |||||||
Simmis Wanda | 44.93 | |||||||||
33 | Emil Kokki | 2007 | 44.85 | |||||||
Simmis Wanda | 45.09 | |||||||||
- | Niilo Jokinen | 2006 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 37.76 | |||||||||
- | Daniel Tapiovaara | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 40.43 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miro Merinen | 2003 | 26.20 | |||||||
Simmis Wanda | 26.91 | |||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 26.31 | |||||||
Uimaseura Aquila | 26.41 | |||||||||
3 | Eemeli Nylund | 2003 | 26.74 | |||||||
Heinolan Isku | 28.09 | |||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 27.07 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.92 | |||||||||
5 | Karl Jogis | 2004 | 27.15 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 26.67 | |||||||||
6 | Waldemar Palombi | 2004 | 27.69 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.35 | |||||||||
7 | Konsta Pekkala | 2003 | 28.02 | |||||||
Simmis Wanda | 27.84 | |||||||||
8 | Nico Peltonen | 2005 | 28.03 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 28.65 | |||||||||
9 | Samuel Halminen | 2005 | 28.27 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.37 | |||||||||
10 | Aaron Pirinen | 2005 | 28.39 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.62 | |||||||||
11 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 28.49 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.97 | |||||||||
12 | Endrik Einberg | 2004 | 28.50 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 28.90 | |||||||||
13 | Juho Marjala | 2003 | 28.57 | |||||||
Simmis Wanda | 27.96 | |||||||||
14 | Rony Kulju | 2004 | 28.91 | |||||||
Simmis Wanda | 28.57 | |||||||||
15 | Karl Markus Tennokese | 2005 | 29.11 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 28.80 | |||||||||
16 | Nuutti Laitinen | 2004 | 29.33 | |||||||
Cetus Espoo | 29.41 | |||||||||
17 | Akseli Maaranen | 2004 | 29.49 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 28.04 | |||||||||
18 | Yufei Meng | 2004 | 29.51 | |||||||
Simmis Grani | 30.11 | |||||||||
19 | Aki Hakkarainen | 2003 | 29.68 | |||||||
Simmis Wanda | 28.85 | |||||||||
20 | Matti Nätti | 2004 | 30.06 | |||||||
Simmis Wanda | 30.09 | |||||||||
21 | Aarni Linderborg | 2005 | 30.35 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.06 | |||||||||
22 | Mairo Muidre | 2005 | 30.37 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 30.50 | |||||||||
23 | Kasper Kainonen | 2005 | 30.49 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.10 | |||||||||
24 | Juho Törmä | 2005 | 30.83 | |||||||
Porin Uimaseura | 31.84 | |||||||||
25 | Kaius Kulmala | 2004 | 31.56 | |||||||
Simmis Grani | 30.34 | |||||||||
26 | Vi Thai Ngô | 2004 | 31.65 | |||||||
Simmis Wanda | 31.77 | |||||||||
27 | Samuli Seger | 2005 | 31.68 | |||||||
Octopus Lohja | 33.51 | |||||||||
28 | Jimi Kojo | 2005 | 31.69 | |||||||
Uimaseura Aquila | 31.94 | |||||||||
29 | Joona Saarnio | 2004 | 31.86 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.26 | |||||||||
30 | Veeti Salminen | 2004 | 31.94 | |||||||
Simmis Wanda | 32.86 | |||||||||
31 | Heikki Ianes | 2005 | 32.52 | |||||||
Simmis Wanda | 33.15 | |||||||||
32 | Veeti Valdolin | 2005 | 32.87 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.81 | |||||||||
33 | Eeli Partanen | 2005 | 32.95 | |||||||
Cetus Espoo | 32.22 | |||||||||
34 | Patrik Reiman | 2005 | 33.27 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.98 | |||||||||
35 | Tomas Lipponen | 2005 | 33.82 | |||||||
Simmis Grani | 35.73 | |||||||||
36 | Aleksandr Petukhov | 2004 | 34.71 | |||||||
ORCA Helsinki | 38.25 | |||||||||
37 | Juho Kotamäki | 2005 | 34.95 | |||||||
Simmis Wanda | 36.66 | |||||||||
38 | Jesper Dolk | 2005 | 34.99 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 35.52 | |||||||||
39 | Anton Visulainen | 2005 | 35.22 | |||||||
HTU Stadi | 36.56 | |||||||||
40 | Oscar Westerberg | 2005 | 35.32 | |||||||
Cetus Espoo | 34.29 | |||||||||
41 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 35.35 | |||||||
Vanders | 35.90 | |||||||||
42 | Matias Laitila | 2004 | 35.39 | |||||||
Simmis Wanda | 39.05 | |||||||||
43 | Jaska Schoenmakers | 2004 | 35.47 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.88 | |||||||||
44 | Niko Partanen | 2005 | 37.25 | |||||||
ORCA Helsinki | 40.01 | |||||||||
45 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 37.45 | |||||||
Simmis Wanda | 38.12 | |||||||||
46 | Olli Surakka | 2005 | 38.02 | |||||||
Simmis Wanda | 39.97 | |||||||||
47 | Anton Koronen | 2005 | 39.26 | |||||||
HTU Stadi | 40.63 | |||||||||
48 | Ilja Buzetski | 2004 | 39.54 | |||||||
Simmis Wanda | 38.85 | |||||||||
- | Sami Savolainen | 2004 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 36.07 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Viking Line |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Seger | 2001 | 26.12 | |||||||
Octopus Lohja | 26.30 | |||||||||
2 | Ruslan Samrin | 2001 | 26.22 | |||||||
ORCA Helsinki | 26.58 | |||||||||
3 | Jiri Järvinen | 2001 | 26.32 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 26.58 | |||||||||
4 | Kasper Nyman | 2001 | 26.73 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 27.80 | |||||||||
5 | Benjamin Kangas | 2002 | 27.65 | |||||||
Uimaseura Aquila | 27.33 | |||||||||
6 | Ilari Silventoinen | 2002 | 28.11 | |||||||
Simmis Wanda | 28.45 | |||||||||
7 | Aarne Myllynen | 2002 | 28.17 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.67 | |||||||||
8 | Jerry Roine | 2002 | 28.94 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.22 | |||||||||
9 | Samuel Syrjänen | 2002 | 30.96 | |||||||
Simmis Wanda | 30.14 | |||||||||
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nadezhda Gizatullina | 2006 | 38.71 | 1:22.98 | 2:08.48 | 2:52.63 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 2:58.50 | |||||||||
2 | Oosa Mattila | 2006 | 39.99 | 1:24.56 | 2:11.23 | 2:56.81 | ||||
Simmis Wanda | 3:08.39 | |||||||||
3 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 40.46 | 1:25.78 | 2:13.67 | 3:00.70 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.11 | |||||||||
4 | Helmi Käkelä | 2006 | 40.74 | 1:27.22 | 2:15.67 | 3:01.13 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:10.69 | |||||||||
5 | Iina Vänttinen | 2006 | 39.82 | 1:26.64 | 2:15.32 | 3:01.63 | ||||
Simmis Wanda | 3:03.47 | |||||||||
6 | Kaisla Korvonen | 2006 | 42.04 | 1:29.59 | 2:18.33 | 3:05.38 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:04.63 | |||||||||
7 | Emilia Pakkanen | 2006 | 42.10 | 1:28.86 | 2:17.54 | 3:05.95 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:16.22 | |||||||||
8 | Sofie Nauklér | 2006 | 43.39 | 1:31.90 | 2:20.29 | 3:06.02 | ||||
Simmis Grani | 3:11.03 | |||||||||
9 | Emilia Rahola | 2006 | 43.14 | 1:31.87 | 2:21.39 | 3:09.12 | ||||
Porin Uimaseura | 3:12.88 | |||||||||
10 | Enni Tammilehto | 2006 | 44.10 | 1:32.22 | 2:22.44 | 3:10.03 | ||||
Cetus Espoo | 3:07.30 | |||||||||
11 | Erika Pajo | 2006 | 42.91 | 1:31.32 | 2:21.15 | 3:10.54 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:15.00 | |||||||||
12 | Karoliina Evert | 2006 | 44.24 | 1:33.75 | 2:24.46 | 3:14.24 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:15.00 | |||||||||
13 | Nora Miller | 2006 | 44.15 | 1:33.74 | 2:25.22 | 3:14.73 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:13.97 | |||||||||
14 | Linnea Heikkilä | 2008 | 47.79 | 1:37.96 | 2:28.64 | 3:15.95 | ||||
Simmis Grani | 3:26.08 | |||||||||
15 | Iida Tawast | 2007 | 45.60 | 1:36.39 | 2:27.88 | 3:16.14 | ||||
Simmis Grani | 3:19.81 | |||||||||
16 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 44.43 | 1:33.97 | 2:26.00 | 3:16.78 | ||||
Cetus Espoo | 3:25.16 | |||||||||
17 | Iiris Soilevaara | 2006 | 44.35 | 1:34.86 | 2:28.18 | 3:20.62 | ||||
Cetus Espoo | 3:21.86 | |||||||||
18 | Cécilia Richard | 2006 | 44.90 | 1:35.87 | 2:28.93 | 3:23.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Ninja Brelo | 2006 | 49.99 | 1:46.76 | 2:46.36 | 3:39.47 | ||||
Cetus Espoo | 3:30.56 | |||||||||
20 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 51.84 | 1:49.52 | 2:49.13 | 3:48.30 | ||||
Cetus Espoo | 3:42.33 | |||||||||
21 | Nina Sundberg | 2006 | 53.32 | 1:51.31 | 2:49.90 | 3:49.33 | ||||
Octopus Lohja | 3:53.51 | |||||||||
22 | Venla Hoffren | 2009 | 52.73 | 1:53.17 | 2:55.35 | 3:53.32 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Milma Tammikorpi | 2006 | 52.77 | 1:53.40 | 2:56.67 | 3:56.05 | ||||
Simmis Wanda | 3:56.32 | |||||||||
24 | Nea Vilén | 2007 | 57.11 | 1:59.57 | 3:02.62 | 4:01.49 | ||||
Simmis Wanda | 4:19.84 | |||||||||
25 | Aura Haunia | 2007 | 1:00.40 | 2:09.42 | 3:18.99 | 4:24.31 | ||||
Simmis Wanda | 4:45.69 | |||||||||
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rina Rantanen | 2005 | 40.50 | 1:24.66 | 2:10.08 | 2:53.61 | ||||
Cetus Espoo | 2:56.48 | |||||||||
2 | Iida Herrala | 2004 | 38.76 | 1:22.99 | 2:08.54 | 2:53.73 | ||||
Simmis Wanda | 2:57.78 | |||||||||
3 | Vlada Guljajeva | 2004 | 40.30 | 1:24.87 | 2:09.74 | 2:55.36 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:55.10 | |||||||||
4 | Meea Juntunen | 2005 | 39.95 | 1:25.45 | 2:11.52 | 2:56.16 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:57.33 | |||||||||
5 | Lotta Nevalainen | 2005 | 42.66 | 1:30.69 | 2:20.35 | 3:06.20 | ||||
Cetus Espoo | 3:09.64 | |||||||||
6 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 43.06 | 1:31.06 | 2:19.66 | 3:07.41 | ||||
Simmis Wanda | 3:04.11 | |||||||||
7 | Saara Heinänen | 2005 | 44.26 | 1:33.11 | 2:22.02 | 3:07.95 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:14.01 | |||||||||
8 | Mari Ann Marran | 2005 | 43.93 | 1:32.12 | 2:20.57 | 3:08.33 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:15.00 | |||||||||
9 | Emmi Adler | 2005 | 41.75 | 1:31.02 | 2:20.41 | 3:08.72 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Kristina Grimbaum | 2005 | 42.84 | 1:30.93 | 2:21.76 | 3:10.31 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:12.74 | |||||||||
11 | Jenni Kurki | 2005 | 41.43 | 1:30.14 | 2:20.89 | 3:10.53 | ||||
Simmis Wanda | 3:07.84 | |||||||||
12 | Henni Havén | 2004 | 43.07 | 1:30.97 | 2:21.55 | 3:10.67 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Milja Aarnivuo | 2005 | 44.06 | 1:34.41 | 2:25.70 | 3:16.76 | ||||
Simmis Wanda | 3:29.54 | |||||||||
14 | Ronja Simsek | 2005 | 45.54 | 1:36.45 | 2:28.46 | 3:19.25 | ||||
Porin Uimaseura | 3:16.83 | |||||||||
15 | Grete Jaanus | 2005 | 46.48 | 1:38.08 | 2:31.09 | 3:20.66 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:25.76 | |||||||||
16 | Roosa Tuomola | 2005 | 45.12 | 1:36.50 | 2:29.16 | 3:21.02 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:23.87 | |||||||||
17 | Sini Kaivola | 2005 | 45.25 | 1:36.07 | 2:29.79 | 3:21.49 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:19.80 | |||||||||
18 | Jasmine Errehani | 2004 | 45.12 | 1:37.97 | 2:32.34 | 3:21.77 | ||||
Simmis Wanda | 3:16.38 | |||||||||
19 | Juulia Lindfors | 2005 | 46.14 | 1:38.83 | 2:33.73 | 3:26.67 | ||||
Cetus Espoo | 3:18.51 | |||||||||
20 | Almina Köroglu | 2005 | 51.40 | 1:50.25 | 2:51.69 | 3:52.74 | ||||
Simmis Wanda | 3:47.86 | |||||||||
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sara Myller | 2003 | 39.88 | 1:23.99 | 2:10.45 | 2:55.86 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:00.56 | |||||||||
2 | Emilia Myllykoski | 2003 | 41.38 | 1:27.94 | 2:16.02 | 3:04.28 | ||||
Simmis Wanda | 3:00.92 | |||||||||
3 | Siiri Välimaa | 2002 | 44.05 | 1:33.18 | 2:21.90 | 3:10.89 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:08.97 | |||||||||
4 | Pinja Posti | 2003 | 47.58 | 1:41.64 | 2:38.19 | 3:33.68 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:47.84 | |||||||||
5 | Heli Havantola | 2003 | 53.19 | 1:58.07 | 3:03.81 | 4:11.15 | ||||
Nurmijärven Uinti | 4:04.73 | |||||||||
- | Emmi Rauhanen | 2003 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 3:49.75 | |||||||||
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 40.14 | 1:24.90 | 2:10.19 | 2:54.32 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:57.77 | |||||||||
2 | Serhat Kalin | 2005 | 39.61 | 1:24.99 | 2:11.99 | 2:54.72 | ||||
ORCA Helsinki | 3:02.15 | |||||||||
3 | Anton Kettunen | 2005 | 40.37 | 1:26.57 | 2:13.09 | 2:59.38 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:22.66 | |||||||||
4 | Karl Markus Tennokese | 2005 | 40.58 | 1:27.82 | 2:16.63 | 3:02.42 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:11.20 | |||||||||
5 | Patrik Reiman | 2005 | 43.10 | 1:30.12 | 2:18.54 | 3:04.44 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:03.81 | |||||||||
6 | Eemil Reijonen | 2005 | 41.70 | 1:28.54 | 2:17.06 | 3:05.80 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.11 | |||||||||
7 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 43.68 | 1:32.97 | 2:23.21 | 3:10.65 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:13.55 | |||||||||
8 | Risto Kallström | 2006 | 42.27 | 1:30.44 | 2:21.63 | 3:10.69 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Urho Käkelä | 2005 | 44.07 | 1:33.56 | 2:24.57 | 3:13.32 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:15.43 | |||||||||
10 | Karl-Eerik Rooni | 2006 | 46.82 | 1:39.49 | 2:31.78 | 3:22.05 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:25.00 | |||||||||
11 | Kaspar Annus | 2006 | 48.20 | 1:44.77 | 2:42.13 | 3:34.69 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:30.00 | |||||||||
12 | Victor Nykvist | 2007 | 49.84 | 1:46.71 | 2:43.70 | 3:38.78 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Frans Sandblom | 2006 | 51.92 | 1:50.72 | 2:47.93 | 3:40.05 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Tomas Lipponen | 2005 | 51.02 | 1:48.37 | 2:47.16 | 3:43.75 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Niko Antman | 2006 | 50.11 | 1:48.85 | 2:50.86 | 3:49.25 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:56.74 | |||||||||
16 | Noel Ehrlund | 2007 | 54.25 | 1:57.64 | 3:05.31 | 4:07.46 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 4:36.52 | |||||||||
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 38.65 | 1:22.24 | 2:05.33 | 2:46.89 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:39.72 | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 38.76 | 1:21.52 | 2:04.31 | 2:46.89 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:43.91 | |||||||||
3 | Juuso Rahikainen | 2003 | 37.76 | 1:19.97 | 2:04.23 | 2:49.03 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:43.16 | |||||||||
4 | Joona Kuitu | 2004 | 40.39 | 1:25.94 | 2:12.30 | 2:56.75 | ||||
Simmis Wanda | 2:55.08 | |||||||||
5 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 38.23 | 1:24.09 | 2:13.11 | 3:00.99 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:00.50 | |||||||||
6 | Joona Saarnio | 2004 | 42.12 | 1:30.25 | 2:19.47 | 3:07.50 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:13.71 | |||||||||
7 | Tommi Myllynen | 2004 | 44.80 | 1:34.97 | 2:26.33 | 3:12.51 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:10.41 | |||||||||
8 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 43.46 | 1:33.18 | 2:24.39 | 3:12.75 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:24.70 | |||||||||
9 | Aleksi Rissanen | 2004 | 44.74 | 1:34.42 | 2:27.15 | 3:18.33 | ||||
Simmis Wanda | 3:19.22 | |||||||||
10 | Kaius Kulmala | 2004 | 46.55 | 1:40.01 | 2:34.50 | 3:28.70 | ||||
Simmis Grani | 3:30.81 | |||||||||
11 | Aleksandr Petukhov | 2004 | 50.95 | 1:46.44 | 2:43.26 | 3:40.24 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jerry Roine | 2002 | 39.32 | 1:21.84 | 2:04.99 | 2:47.49 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:43.97 | |||||||||
2 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 38.37 | 1:22.04 | 2:07.07 | 2:52.67 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:51.74 | |||||||||
3 | Jiri Järvinen | 2001 | 38.18 | 1:21.46 | 2:07.45 | 2:53.17 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:53.87 | |||||||||
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karolin Teder | 2008 | 43.84 | 1:30.30 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:32.00 | |||||||||
2 | Serafima Ratner | 2008 | 44.65 | 1:32.37 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 1:32.59 | |||||||||
3 | Lilja Hirsikko | 2008 | 46.66 | 1:34.92 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:36.55 | |||||||||
4 | Helis Laane | 2008 | 46.35 | 1:35.23 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:40.80 | |||||||||
5 | Friida Prittinen | 2008 | 48.13 | 1:36.20 | ||||||
Vanders | 1:43.94 | |||||||||
5 | Lotta Luotola | 2008 | 47.35 | 1:36.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.72 | |||||||||
7 | Emilia Wall | 2008 | 47.07 | 1:36.49 | ||||||
Simmis Wanda | 1:38.06 | |||||||||
8 | Liine Raantse | 2008 | 46.11 | 1:37.96 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:36.00 | |||||||||
9 | Ilona Kallio | 2009 | 47.19 | 1:38.20 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Laura Lehtoila | 2008 | 48.30 | 1:38.77 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:39.04 | |||||||||
11 | Iiris Pajamo | 2008 | 49.29 | 1:39.40 | ||||||
Simmis Wanda | 1:42.38 | |||||||||
12 | Anni Kahlos | 2008 | 49.50 | 1:40.70 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 49.43 | 1:41.63 | ||||||
Vanders | 1:40.59 | |||||||||
14 | Kira Kondratjeva | 2008 | 50.22 | 1:43.62 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:42.20 | |||||||||
15 | Olga Kaiser | 2008 | 50.07 | 1:43.99 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:52.84 | |||||||||
16 | Lotta Jokinen | 2009 | 49.36 | 1:45.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Hazel Liuska | 2008 | 52.98 | 1:47.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:42.92 | |||||||||
18 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | 52.85 | 1:48.49 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:47.13 | |||||||||
19 | Mikaela Heiman | 2008 | 51.73 | 1:49.54 | ||||||
Simmis Wanda | 1:49.79 | |||||||||
20 | Vanessa Nylund | 2009 | 54.32 | 1:51.58 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Saara Pakomäki | 2008 | 55.49 | 1:53.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.39 | |||||||||
22 | Lisette Schaper | 2009 | 57.11 | 1:56.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Ilona Sauliala | 2008 | 55.43 | 1:56.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | 2:13.42 | |||||||||
24 | Helmi Rantala | 2010 | 56.57 | 2:02.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Mea Stigell | 2008 | 1:00.58 | 2:05.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Kia Kuusela | 2009 | 1:02.04 | 2:07.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Nea Veiro | 2008 | 1:03.33 | 2:09.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Annika Andersen | 2008 | 1:07.59 | 2:14.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:18.11 | |||||||||
29 | Miia Kallio | 2011 | 1:15.57 | 2:29.33 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Katre Erik | 2009 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | 1:43.47 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Milda Leppäluoto | 2009 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kertu Kann | 2006 | 35.41 | 1:12.97 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:14.60 | |||||||||
2 | Kaisla Korvonen | 2006 | 36.68 | 1:14.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.80 | |||||||||
3 | Tilda Aaltonen | 2006 | 36.86 | 1:15.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.99 | |||||||||
4 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 37.19 | 1:16.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.04 | |||||||||
5 | Maria Karvonen | 2006 | 38.00 | 1:17.33 | ||||||
Simmis Wanda | 1:20.33 | |||||||||
6 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 38.17 | 1:18.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.12 | |||||||||
7 | Amanda Nilsson | 2006 | 38.10 | 1:19.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.84 | |||||||||
8 | Iina Vänttinen | 2006 | 38.45 | 1:20.19 | ||||||
Simmis Wanda | 1:21.36 | |||||||||
9 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 39.29 | 1:20.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.62 | |||||||||
10 | Kerttu Rantanen | 2007 | 40.63 | 1:21.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.91 | |||||||||
11 | Nora Miller | 2006 | 40.57 | 1:21.21 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:20.40 | |||||||||
12 | Emilia Rahola | 2006 | 41.03 | 1:22.83 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:23.76 | |||||||||
13 | Wilma Turpeinen | 2006 | 40.79 | 1:23.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.45 | |||||||||
14 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 41.00 | 1:23.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.30 | |||||||||
15 | Erika Pajo | 2006 | 40.53 | 1:23.92 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:21.50 | |||||||||
16 | Milka Marjakaarto | 2007 | 40.44 | 1:24.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.49 | |||||||||
17 | Anna Salo | 2007 | 41.66 | 1:24.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.10 | |||||||||
18 | Oosa Mattila | 2006 | 40.28 | 1:24.50 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.25 | |||||||||
19 | Kia Mäennenä | 2006 | 41.49 | 1:25.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.66 | |||||||||
20 | Laura Liias | 2007 | 41.56 | 1:25.57 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:30.47 | |||||||||
21 | Matilda Leppänen | 2007 | 42.49 | 1:25.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.46 | |||||||||
22 | Heli Kuisma | 2006 | 41.69 | 1:26.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.36 | |||||||||
23 | Naomi Leo | 2007 | 42.80 | 1:26.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.54 | |||||||||
24 | Siiri Multamäki | 2006 | 42.65 | 1:26.37 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:33.26 | |||||||||
25 | Esther Reunala | 2007 | 41.08 | 1:26.42 | ||||||
Octopus Lohja | 1:31.83 | |||||||||
26 | Aino Laine | 2007 | 42.32 | 1:26.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.75 | |||||||||
27 | Mathilda Heikiö | 2006 | 42.03 | 1:27.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.78 | |||||||||
28 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 42.69 | 1:27.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.11 | |||||||||
29 | Ellen Lindell | 2007 | 42.41 | 1:27.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.74 | |||||||||
30 | Amanda Vanhanen | 2006 | 42.84 | 1:28.50 | ||||||
Simmis Grani | 1:30.93 | |||||||||
31 | Noora Glasin | 2006 | 42.90 | 1:29.14 | ||||||
Simmis Wanda | 1:26.64 | |||||||||
32 | Henrietta Lippus | 2006 | 43.03 | 1:29.58 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:28.56 | |||||||||
33 | Emilia Pakkanen | 2006 | 44.75 | 1:29.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.60 | |||||||||
34 | Lumi Öller | 2006 | 43.31 | 1:29.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:31.28 | |||||||||
35 | Pinja Hoffren | 2006 | 45.19 | 1:31.61 | ||||||
Simmis Wanda | 1:40.77 | |||||||||
36 | Agnes Ruusumo | 2007 | 44.95 | 1:32.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.76 | |||||||||
37 | Auri Korpaeus | 2006 | 46.64 | 1:33.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:40.44 | |||||||||
38 | Ida Paaskoski | 2007 | 45.80 | 1:35.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.31 | |||||||||
39 | Anja Miao | 2007 | 45.63 | 1:36.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.05 | |||||||||
40 | Maija Salokorpi | 2007 | 48.14 | 1:37.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.75 | |||||||||
41 | Viia Tossavainen | 2007 | 48.59 | 1:40.66 | ||||||
Simmis Wanda | 1:41.24 | |||||||||
42 | Milma Tammikorpi | 2006 | 50.58 | 1:41.51 | ||||||
Simmis Wanda | 1:55.82 | |||||||||
43 | Helmi Koikkalainen | 2006 | 51.19 | 1:43.06 | ||||||
HTU Stadi | 1:38.25 | |||||||||
44 | Josefina Vainio | 2007 | 50.28 | 1:45.68 | ||||||
Simmis Wanda | 1:43.84 | |||||||||
45 | Sofie Apajasalo | 2007 | 54.22 | 1:55.36 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:57.71 | |||||||||
46 | Selma Mäenpää | 2007 | 1:00.93 | 2:06.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Silja Salonsaari | 2007 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:47.31 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Sofia Alhonen | 2007 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Veera Oila | 2007 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:31.25 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Nissi | 2004 | 34.73 | 1:11.94 | ||||||
Simmis Wanda | 1:10.42 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 34.04 | 1:12.66 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:10.51 | |||||||||
3 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 35.63 | 1:14.48 | ||||||
Simmis Wanda | 1:13.56 | |||||||||
3 | Elina Ryynänen | 2005 | 36.28 | 1:14.48 | ||||||
Simmis Wanda | 1:15.67 | |||||||||
5 | Mari Ann Marran | 2005 | 36.30 | 1:14.52 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:14.80 | |||||||||
6 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 37.23 | 1:17.46 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.90 | |||||||||
7 | Alma Hörkkö | 2005 | 38.79 | 1:17.82 | ||||||
Simmis Wanda | 1:14.80 | |||||||||
8 | Nessa Järvinen | 2004 | 38.63 | 1:18.71 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:16.02 | |||||||||
9 | Iida Vesa | 2005 | 39.13 | 1:19.54 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:16.65 | |||||||||
10 | Oona Kupari | 2004 | 39.09 | 1:19.81 | ||||||
Octopus Lohja | 1:18.13 | |||||||||
11 | Essi Loponen | 2004 | 39.62 | 1:20.97 | ||||||
Simmis Wanda | 1:20.40 | |||||||||
12 | Rina Rantanen | 2005 | 40.01 | 1:21.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.96 | |||||||||
13 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 39.71 | 1:21.52 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:32.80 | |||||||||
14 | Elina Ruha | 2005 | 39.78 | 1:22.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.28 | |||||||||
15 | Emma Lönnberg | 2005 | 39.70 | 1:22.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.69 | |||||||||
16 | Peppi Särkelä | 2004 | 39.99 | 1:22.77 | ||||||
Simmis Wanda | 1:24.35 | |||||||||
17 | Henni Havén | 2004 | 39.76 | 1:23.00 | ||||||
Simmis Wanda | 1:19.22 | |||||||||
18 | Hilla Wiemers | 2005 | 40.86 | 1:23.93 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:25.01 | |||||||||
19 | Sini Taskinen | 2005 | 40.72 | 1:24.45 | ||||||
Octopus Lohja | 1:23.43 | |||||||||
20 | Sofi Andström | 2005 | 41.38 | 1:24.63 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:22.97 | |||||||||
21 | Venla Hauska | 2004 | 41.35 | 1:25.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:20.30 | |||||||||
22 | Emilia Hakala | 2005 | 41.58 | 1:25.72 | ||||||
Simmis Wanda | 1:24.73 | |||||||||
23 | Daniela Sohlman | 2005 | 41.16 | 1:25.87 | ||||||
Simmis Wanda | 1:22.94 | |||||||||
24 | Iida Siltala | 2005 | 41.80 | 1:25.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.65 | |||||||||
25 | Verna Haravuori | 2004 | 41.76 | 1:25.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:22.13 | |||||||||
26 | Elina Syvänne | 2004 | 42.22 | 1:27.99 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:31.49 | |||||||||
27 | Vilma Saarinen | 2004 | 42.25 | 1:29.95 | ||||||
Octopus Lohja | 1:30.38 | |||||||||
28 | Reetta Haara | 2004 | 43.87 | 1:30.64 | ||||||
Simmis Wanda | 1:32.39 | |||||||||
29 | Jasmine Errehani | 2004 | 44.59 | 1:31.18 | ||||||
Simmis Wanda | 1:30.39 | |||||||||
30 | Emmi Ellonen | 2005 | 44.94 | 1:33.75 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:28.64 | |||||||||
31 | Juulia Lindfors | 2005 | 45.02 | 1:34.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.52 | |||||||||
32 | Ellen Kivistö | 2005 | 44.88 | 1:35.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
33 | Ilona Marttila | 2005 | 47.98 | 1:37.42 | ||||||
Simmis Wanda | 1:39.92 | |||||||||
34 | Ella Palovaara | 2005 | 49.20 | 1:39.21 | ||||||
Octopus Lohja | 1:38.90 | |||||||||
35 | Kia Jokinen | 2005 | 49.79 | 1:42.47 | ||||||
Simmis Wanda | 1:42.45 | |||||||||
36 | Deniz Keteli | 2005 | 53.49 | 1:44.71 | ||||||
Simmis Wanda | 1:40.89 | |||||||||
- | Lotta Pälsi | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.65 | |||||||||
- | Milla Tuominen | 2004 | DNF | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 34.54 | 1:11.55 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:07.35 | |||||||||
2 | Senni Mattila | 2003 | 34.57 | 1:12.51 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:10.75 | |||||||||
3 | Emma Loponen | 2003 | 38.22 | 1:19.45 | ||||||
Simmis Wanda | 1:22.88 | |||||||||
4 | Alisa Hänninen | 2003 | 40.14 | 1:21.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.60 | |||||||||
5 | Henrietta Löfgren | 2003 | 39.98 | 1:23.62 | ||||||
Simmis Wanda | 1:19.16 | |||||||||
6 | Edla Wuori | 2003 | 40.55 | 1:28.35 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:22.68 | |||||||||
7 | Linda Grönlund | 2003 | 46.99 | 1:35.97 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:37.80 | |||||||||
8 | Amanda Rahola | 2003 | 47.26 | 1:36.24 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:34.72 | |||||||||
9 | Emmi Rauhanen | 2003 | 54.11 | 1:55.09 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:52.26 | |||||||||
- | Miina Huhtinen | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 2:01.73 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vladimir Isaev | 2007 | 35.78 | 1:13.91 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:11.14 | |||||||||
2 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 38.90 | 1:21.30 | ||||||
Stadin Delfiinit | 1:27.53 | |||||||||
3 | Joonas Salk | 2007 | 40.89 | 1:23.64 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:26.80 | |||||||||
4 | Gregor Ilves | 2007 | 40.36 | 1:23.87 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:23.13 | |||||||||
5 | Daniel Kajava | 2007 | 42.42 | 1:24.31 | ||||||
Vanders | 1:23.76 | |||||||||
6 | Mikhail Lipanov | 2007 | 42.77 | 1:27.47 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:23.00 | |||||||||
7 | Onni Rahkonen | 2007 | 43.47 | 1:27.51 | ||||||
Simmis Grani | 1:25.60 | |||||||||
8 | Ralf Rändla | 2008 | 41.83 | 1:27.73 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:29.99 | |||||||||
9 | Ilja Belov | 2007 | 42.30 | 1:28.04 | ||||||
Simmis Wanda | 1:30.45 | |||||||||
10 | Lauri Valtanen | 2007 | 43.33 | 1:28.65 | ||||||
Simmis Wanda | 1:33.24 | |||||||||
11 | Ville-Veikko Luomala | 2007 | 42.46 | 1:28.68 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Nikita Rantsev | 2007 | 42.85 | 1:29.50 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 1:32.17 | |||||||||
13 | Eelis Lummaa | 2007 | 43.46 | 1:30.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.47 | |||||||||
14 | Märt Lukas Marran | 2008 | 44.86 | 1:31.30 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:30.25 | |||||||||
15 | Juho Kallio | 2007 | 44.61 | 1:33.39 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:32.29 | |||||||||
16 | Amos Mäkilä | 2007 | 46.01 | 1:33.40 | ||||||
Simmis Grani | 1:37.04 | |||||||||
17 | Ralf Rannamäe | 2008 | 46.07 | 1:35.64 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:41.00 | |||||||||
18 | Joona Korte | 2007 | 46.18 | 1:36.79 | ||||||
Simmis Grani | 1:36.55 | |||||||||
19 | Joel Sulonen | 2007 | 46.80 | 1:37.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.85 | |||||||||
20 | Noel Ehrlund | 2007 | 47.72 | 1:37.79 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:36.67 | |||||||||
21 | Angelos Toledos | 2007 | 48.99 | 1:38.95 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Leo Nieminen | 2007 | 49.37 | 1:40.69 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:44.39 | |||||||||
23 | Christian Edelman | 2007 | 47.77 | 1:41.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.56 | |||||||||
24 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 49.85 | 1:46.37 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Niklas Honkanen | 2008 | 55.54 | 1:50.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.63 | |||||||||
26 | Danil Sulkonen | 2008 | 55.05 | 1:55.20 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Roope Rantanen | 2008 | 57.55 | 1:56.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Arttu Kaskimies | 2008 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 2:00.70 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jasper Pihlava | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Lauri Kirjonen | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Matias Rauhala | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaron Pirinen | 2005 | 35.02 | 1:12.23 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:12.72 | |||||||||
2 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 35.94 | 1:14.17 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:11.61 | |||||||||
3 | Juho Törmä | 2005 | 35.98 | 1:15.41 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:16.51 | |||||||||
4 | Jimi Kojo | 2005 | 37.09 | 1:16.26 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:20.19 | |||||||||
5 | Boris Minkovski | 2006 | 36.52 | 1:16.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.38 | |||||||||
6 | Aleksandr Sapogov | 2005 | 36.45 | 1:16.83 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:12.00 | |||||||||
7 | Kenneth Jogis | 2006 | 37.98 | 1:17.32 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:17.23 | |||||||||
8 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 37.17 | 1:17.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:17.61 | |||||||||
9 | Tomi Silander | 2006 | 39.04 | 1:21.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.35 | |||||||||
10 | Mairo Muidre | 2005 | 39.28 | 1:23.22 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:20.45 | |||||||||
11 | Kasper Kainonen | 2005 | 40.11 | 1:23.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.78 | |||||||||
12 | Johan Hujanen | 2006 | 40.85 | 1:23.89 | ||||||
Simmis Grani | 1:25.29 | |||||||||
13 | Aarne Laurila | 2006 | 40.90 | 1:23.92 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.80 | |||||||||
14 | Ricco Poldveer | 2006 | 39.48 | 1:23.98 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:28.40 | |||||||||
15 | Eeli Partanen | 2005 | 40.67 | 1:23.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.28 | |||||||||
16 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 41.25 | 1:24.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.58 | |||||||||
17 | Veeti Valdolin | 2005 | 41.28 | 1:24.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.38 | |||||||||
18 | Onni Lehtimäki | 2006 | 42.08 | 1:25.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.43 | |||||||||
19 | Santeri Holmberg | 2006 | 43.05 | 1:27.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.73 | |||||||||
20 | Tomas Laine | 2006 | 44.05 | 1:28.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.55 | |||||||||
21 | Oscar Westerberg | 2005 | 42.17 | 1:29.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.74 | |||||||||
22 | Benjamin Winqvist | 2006 | 43.85 | 1:30.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.83 | |||||||||
23 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 44.19 | 1:30.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.60 | |||||||||
24 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 45.23 | 1:31.79 | ||||||
Octopus Lohja | 1:34.12 | |||||||||
25 | Anton Ahonen | 2006 | 44.55 | 1:32.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.96 | |||||||||
26 | Daniel Tapiovaara | 2006 | 47.59 | 1:33.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:35.05 | |||||||||
27 | Jani Ekman | 2006 | 45.29 | 1:34.02 | ||||||
Simmis Wanda | 1:32.57 | |||||||||
28 | Jasu Caspar Haapaniemi | 2006 | 45.25 | 1:35.76 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.98 | |||||||||
29 | Dilen Jalonen | 2006 | 45.25 | 1:36.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Jooa Katavisto | 2006 | 49.35 | 1:42.21 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:44.14 | |||||||||
31 | Sampo Rahikainen | 2006 | 48.56 | 1:42.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:42.81 | |||||||||
32 | Frans Sandblom | 2006 | 50.74 | 1:42.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.40 | |||||||||
33 | Mike Hongisto | 2006 | 50.19 | 1:42.77 | ||||||
Octopus Lohja | 1:33.24 | |||||||||
34 | Olli Surakka | 2005 | 49.91 | 1:43.21 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 53.36 | 1:53.07 | ||||||
Simmis Wanda | 1:49.84 | |||||||||
36 | Eemi Niskanen | 2006 | 57.57 | 1:58.66 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:58.42 | |||||||||
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Endrik Einberg | 2004 | 34.42 | 1:10.01 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:09.90 | |||||||||
2 | Konsta Pekkala | 2003 | 35.78 | 1:14.23 | ||||||
Simmis Wanda | 1:13.35 | |||||||||
3 | Aki Hakkarainen | 2003 | 35.49 | 1:14.28 | ||||||
Simmis Wanda | 1:10.42 | |||||||||
4 | Veeti Salminen | 2004 | 36.38 | 1:15.31 | ||||||
Simmis Wanda | 1:16.24 | |||||||||
5 | Matti Nätti | 2004 | 37.38 | 1:17.93 | ||||||
Simmis Wanda | 1:18.60 | |||||||||
6 | Justus Holtari | 2004 | 37.91 | 1:18.07 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.85 | |||||||||
7 | Nuutti Laitinen | 2004 | 38.97 | 1:18.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.92 | |||||||||
8 | Yufei Meng | 2004 | 38.79 | 1:19.09 | ||||||
Simmis Grani | 1:16.95 | |||||||||
9 | Martti Karesjoki | 2004 | 37.76 | 1:19.40 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.49 | |||||||||
10 | Daniel Kabonen | 2004 | 40.62 | 1:24.86 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.55 | |||||||||
11 | Miko Mikkola | 2004 | 42.69 | 1:26.28 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.19 | |||||||||
12 | Sami Savolainen | 2004 | 45.91 | 1:33.57 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:31.59 | |||||||||
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 32.61 | 1:08.37 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:06.08 | |||||||||
2 | Aarne Myllynen | 2002 | 33.63 | 1:11.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.13 | |||||||||
3 | Kasper Nyman | 2001 | 34.80 | 1:13.70 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.59 | |||||||||
Laji 15, 400m VU T-12, 15, 17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 1:13.80 | 2:34.73 | 3:55.81 | 5:12.14 | ||||
Cetus Espoo | 5:17.68 | |||||||||
2 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 1:17.30 | 2:40.29 | 4:02.16 | 5:21.28 | ||||
Cetus Espoo | 5:28.47 | |||||||||
3 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 1:19.35 | 2:42.65 | 4:05.57 | 5:25.28 | ||||
Cetus Espoo | 5:36.06 | |||||||||
4 | Matilda Leppänen | 2007 | 1:18.54 | 2:44.26 | 4:08.73 | 5:32.07 | ||||
Cetus Espoo | 5:26.55 | |||||||||
5 | Anna Salo | 2007 | 1:20.30 | 2:46.11 | 4:12.59 | 5:32.97 | ||||
Cetus Espoo | 5:36.24 | |||||||||
6 | Hanna Törmä | 2007 | 1:17.02 | 2:41.40 | 4:06.75 | 5:33.01 | ||||
Porin Uimaseura | 5:27.87 | |||||||||
7 | Ellen Lindell | 2007 | 1:20.08 | 2:46.76 | 4:12.68 | 5:34.50 | ||||
Cetus Espoo | 5:37.93 | |||||||||
8 | Naomi Leo | 2007 | 1:19.49 | 2:45.60 | 4:12.38 | 5:35.70 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:38.20 | |||||||||
9 | Aino Laine | 2007 | 1:18.40 | 2:44.87 | 4:13.93 | 5:38.61 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:28.44 | |||||||||
10 | Milka Marjakaarto | 2007 | 1:19.19 | 2:45.40 | 4:12.59 | 5:39.08 | ||||
Cetus Espoo | 5:59.02 | |||||||||
11 | Ida Paaskoski | 2007 | 1:20.44 | 2:47.92 | 4:17.60 | 5:44.41 | ||||
Cetus Espoo | 5:58.76 | |||||||||
12 | Anja Miao | 2007 | 1:17.28 | 2:45.84 | 4:16.15 | 5:45.63 | ||||
Cetus Espoo | 5:48.37 | |||||||||
13 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 1:22.30 | 2:51.57 | 4:24.22 | 5:52.98 | ||||
Cetus Espoo | 5:55.70 | |||||||||
14 | Emma Tissari | 2007 | 1:25.40 | 2:55.86 | 4:29.00 | 5:58.57 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
15 | Veera Oila | 2007 | 1:23.86 | 2:57.13 | 4:29.63 | 5:59.10 | ||||
Vanders | 5:53.02 | |||||||||
16 | Agnes Ruusumo | 2007 | 1:21.76 | 2:55.97 | 4:31.69 | 6:03.37 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:56.34 | |||||||||
17 | Eevi Hirsi | 2007 | 1:26.61 | 3:01.68 | 4:37.34 | 6:05.74 | ||||
HTU Stadi | 6:03.25 | |||||||||
18 | Sanni Aarnivuo | 2008 | 1:25.32 | 3:03.64 | 4:42.69 | 6:11.74 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Silvia Koskela | 2007 | 1:27.63 | 3:03.73 | 4:41.43 | 6:17.89 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 6:27.71 | |||||||||
20 | Emilia Wall | 2008 | 1:29.92 | 3:09.65 | 4:48.16 | 6:21.88 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Linn Nickels | 2007 | 1:31.41 | 3:13.49 | 4:55.91 | 6:31.28 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Armi Hakkarainen | 2008 | 1:29.04 | 3:09.81 | 4:52.17 | 6:31.93 | ||||
Vanders | 6:37.78 | |||||||||
23 | Jonna Kurki | 2008 | 1:31.63 | 3:15.47 | 4:59.08 | 6:35.28 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Hilla Lehtonen | 2007 | 1:35.16 | 3:20.27 | 5:01.37 | 6:36.83 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Josefina Vainio | 2007 | 1:31.99 | 3:14.81 | 4:59.42 | 6:37.64 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Sira Katavisto | 2008 | 1:30.93 | 3:16.04 | 5:01.50 | 6:39.96 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Viia Tossavainen | 2007 | 1:30.41 | 3:14.12 | 5:00.85 | 6:41.12 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Fiia Immonen | 2008 | 1:33.78 | 3:19.53 | 5:06.91 | 6:49.38 | ||||
Vanders | ||||||||||
29 | Kaisla Henttu | 2007 | 1:37.45 | 3:24.88 | 5:12.76 | 6:51.57 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Mikaela Heiman | 2008 | 1:35.41 | 3:22.36 | 5:09.60 | 6:53.30 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Saara Pakomäki | 2008 | 1:36.38 | 3:25.25 | 5:12.43 | 6:58.35 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:58.88 | |||||||||
32 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 1:39.02 | 3:31.15 | 5:23.73 | 7:13.94 | ||||
Vanders | 7:14.08 | |||||||||
- | Maia Loponen | 2007 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | 6:17.45 | |||||||||
Laji 15, 400m VU T-12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliina Karvonen | 2004 | 1:08.64 | 2:22.90 | 3:37.13 | 4:47.55 | ||||
Simmis Wanda | 4:46.48 | |||||||||
2 | Meea Juntunen | 2005 | 1:11.57 | 2:26.95 | 3:42.89 | 4:57.08 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 4:59.83 | |||||||||
3 | Roona Karola | 2004 | 1:11.46 | 2:27.58 | 3:43.99 | 4:59.83 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:01.84 | |||||||||
4 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 1:11.13 | 2:29.76 | 3:48.35 | 5:01.96 | ||||
Simmis Wanda | 5:15.86 | |||||||||
5 | Siiri Pekkala | 2005 | 1:10.42 | 2:27.44 | 3:47.43 | 5:05.32 | ||||
Simmis Wanda | 5:10.78 | |||||||||
6 | Anna Mattila | 2004 | 1:12.59 | 2:31.46 | 3:50.47 | 5:08.63 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:57.22 | |||||||||
7 | Anniina Ahonen | 2005 | 1:14.75 | 2:35.49 | 3:55.75 | 5:12.43 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 5:07.48 | |||||||||
8 | Helen Jaagant | 2006 | 1:12.35 | 2:33.30 | 3:54.25 | 5:12.50 | ||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
9 | Aleksandra Petrushenko | 2005 | 1:12.21 | 2:31.73 | 3:52.53 | 5:12.62 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 5:10.00 | |||||||||
10 | Cécilia Richard | 2006 | 1:13.99 | 2:34.14 | 3:55.19 | 5:12.82 | ||||
Cetus Espoo | 5:15.80 | |||||||||
11 | Sofie Nauklér | 2006 | 1:15.42 | 2:35.99 | 3:56.83 | 5:13.41 | ||||
Simmis Grani | 5:16.84 | |||||||||
12 | Oona Eriksson | 2004 | 1:13.55 | 2:34.98 | 3:55.54 | 5:13.97 | ||||
Simmis Wanda | 5:09.33 | |||||||||
13 | Maria Karvonen | 2006 | 1:15.52 | 2:37.42 | 3:57.34 | 5:14.59 | ||||
Simmis Wanda | 5:36.35 | |||||||||
14 | Helmi Räsänen | 2006 | 1:17.19 | 2:38.44 | 3:58.63 | 5:15.16 | ||||
Simmis Grani | 5:21.75 | |||||||||
15 | Susanna Ryynänen | 2006 | 1:14.32 | 2:36.10 | 3:58.59 | 5:17.71 | ||||
Simmis Wanda | 5:14.36 | |||||||||
16 | Hilla Känkänen | 2006 | 1:14.24 | 2:37.00 | 3:59.78 | 5:18.13 | ||||
Porin Uimaseura | 5:12.66 | |||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 1:14.68 | 2:36.71 | 3:58.48 | 5:19.95 | ||||
Simmis Wanda | 5:21.37 | |||||||||
18 | Veera Tall | 2005 | 1:14.86 | 2:38.21 | 4:00.94 | 5:20.08 | ||||
Porin Uimaseura | 5:13.89 | |||||||||
19 | Viola Karismaa | 2005 | 1:14.76 | 2:36.05 | 3:59.04 | 5:20.28 | ||||
Porin Uimaseura | 6:18.06 | |||||||||
20 | Lotta Nurminen | 2005 | 1:13.45 | 2:36.62 | 4:00.39 | 5:20.46 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Tilda Aaltonen | 2006 | 1:17.15 | 2:40.19 | 4:01.74 | 5:21.93 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:31.93 | |||||||||
22 | Lea Heinzmann | 2004 | 1:19.55 | 2:45.45 | 4:09.94 | 5:31.02 | ||||
Simmis Grani | 5:40.75 | |||||||||
23 | Peppi Eskola | 2005 | 1:19.07 | 2:45.07 | 4:11.33 | 5:32.20 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 5:23.33 | |||||||||
24 | Roosa Tuomola | 2005 | 1:19.88 | 2:47.16 | 4:12.89 | 5:33.01 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:51.04 | |||||||||
25 | Saara Heinänen | 2005 | 1:21.22 | 2:47.63 | 4:13.28 | 5:33.31 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:51.39 | |||||||||
26 | Sanni Valtanen | 2004 | 1:18.48 | 2:44.69 | 4:12.75 | 5:34.04 | ||||
Simmis Wanda | 5:39.64 | |||||||||
27 | Enni Tammilehto | 2006 | 1:18.21 | 2:45.12 | 4:11.60 | 5:35.04 | ||||
Cetus Espoo | 5:42.73 | |||||||||
28 | Elina Syvänne | 2004 | 1:20.50 | 2:47.04 | 4:13.62 | 5:37.75 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:38.76 | |||||||||
29 | Elina Ruha | 2005 | 1:20.12 | 2:45.63 | 4:13.10 | 5:40.08 | ||||
Cetus Espoo | 5:26.22 | |||||||||
30 | Lotta Nevalainen | 2005 | 1:20.83 | 2:47.69 | 4:16.14 | 5:40.96 | ||||
Cetus Espoo | 5:29.21 | |||||||||
31 | Emmi Adler | 2005 | 1:18.69 | 2:47.00 | 4:16.55 | 5:41.55 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
32 | Peppi Särkelä | 2004 | 1:18.91 | 2:49.11 | 4:18.69 | 5:43.53 | ||||
Simmis Wanda | 5:46.45 | |||||||||
33 | Mathilda Heikiö | 2006 | 1:22.50 | 2:52.63 | 4:23.99 | 5:50.74 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:50.69 | |||||||||
34 | Ronja Kero | 2005 | 1:20.80 | 2:51.97 | 4:25.12 | 5:56.14 | ||||
ORCA Helsinki | 6:02.92 | |||||||||
35 | Iiris Soilevaara | 2006 | 1:21.15 | 2:54.22 | 4:27.12 | 5:56.62 | ||||
Cetus Espoo | 5:43.16 | |||||||||
36 | Pinja Hoffren | 2006 | 1:23.16 | 2:57.66 | 4:31.06 | 5:57.38 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Jeanette Ingberg | 2006 | 1:21.30 | 2:54.06 | 4:26.97 | 5:58.17 | ||||
Octopus Lohja | 6:04.37 | |||||||||
38 | Peppi Siurola | 2004 | 1:21.27 | 2:54.55 | 4:29.35 | 6:01.47 | ||||
Simmis Wanda | 6:13.06 | |||||||||
39 | Siiri Multamäki | 2006 | 1:24.72 | 2:59.57 | 4:34.49 | 6:02.77 | ||||
ORCA Helsinki | 6:24.85 | |||||||||
40 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 1:26.15 | 3:02.60 | 4:39.41 | 6:07.83 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Janna Flinkman | 2005 | 1:26.27 | 3:04.71 | 4:40.24 | 6:12.46 | ||||
Octopus Lohja | 6:25.60 | |||||||||
42 | Pinja Suominen | 2006 | 1:29.64 | 3:11.28 | 4:55.80 | 6:32.97 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
43 | Saara-Kaisa Rahijärvi | 2004 | 1:36.71 | 3:18.50 | 4:59.16 | 6:35.78 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
44 | Aino Suominen | 2006 | 1:35.65 | 3:22.04 | 5:07.88 | 6:45.22 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
45 | Waula Taimela | 2005 | 1:35.26 | 3:23.25 | 5:09.87 | 6:48.90 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 7:31.79 | |||||||||
46 | Janika Hinkkanen | 2005 | 1:35.55 | 3:21.76 | 5:08.15 | 6:53.19 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 7:18.66 | |||||||||
- | Kia Jokinen | 2005 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 6:37.82 | |||||||||
Laji 15, 400m VU T-12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Senni Mattila | 2003 | 1:08.68 | 2:22.73 | 3:37.49 | 4:51.30 | ||||
Porin Uimaseura | 4:48.16 | |||||||||
2 | Aava Mattila | 2003 | 1:13.73 | 2:32.12 | 3:51.22 | 5:06.36 | ||||
Simmis Wanda | 5:07.71 | |||||||||
3 | Emilia Sjölund | 2002 | 1:10.76 | 2:29.95 | 3:49.41 | 5:07.38 | ||||
Simmis Wanda | 4:55.50 | |||||||||
4 | Sara Myller | 2003 | 1:15.55 | 2:37.57 | 4:00.54 | 5:22.97 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:49.43 | |||||||||
5 | Laura Hautamäki | 2002 | 1:14.36 | 2:37.17 | 4:02.79 | 5:26.10 | ||||
Simmis Wanda | 5:23.03 | |||||||||
6 | Ella Nore | 2002 | 1:19.35 | 2:47.17 | 4:14.36 | 5:37.61 | ||||
Porin Uimaseura | 5:36.65 | |||||||||
7 | Jennifer Sallinen | 2003 | 1:18.06 | 2:49.45 | 4:21.94 | 5:49.87 | ||||
HTU Stadi | 5:53.17 | |||||||||
8 | Linda Grönlund | 2003 | 1:26.74 | 3:01.90 | 4:38.06 | 6:06.96 | ||||
Porin Uimaseura | 6:01.34 | |||||||||
9 | Sonja Tiira | 2003 | 1:26.55 | 3:11.26 | 4:56.12 | 6:33.96 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Emma Sevenius | 2002 | 1:30.42 | 3:12.32 | 4:56.79 | 6:40.98 | ||||
Nurmijärven Uinti | 6:57.07 | |||||||||
Laji 16, 400m VU P-13, 16, 18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 1:09.34 | 2:26.52 | 3:43.85 | 4:57.80 | ||||
Cetus Espoo | 5:04.91 | |||||||||
2 | Nico Kulju | 2006 | 1:10.59 | 2:28.98 | 3:49.34 | 5:05.01 | ||||
Simmis Wanda | 5:05.49 | |||||||||
3 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 1:10.83 | 2:29.82 | 3:50.67 | 5:08.25 | ||||
ORCA Helsinki | 5:18.75 | |||||||||
4 | Kenneth Jogis | 2006 | 1:12.28 | 2:32.37 | 3:55.09 | 5:12.73 | ||||
Ujumisklubi Briis | 5:43.30 | |||||||||
5 | Mikael Böckerman | 2006 | 1:13.40 | 2:36.06 | 4:01.19 | 5:24.38 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 5:17.97 | |||||||||
6 | Tomi Silander | 2006 | 1:17.51 | 2:42.79 | 4:06.79 | 5:25.35 | ||||
Cetus Espoo | 5:25.98 | |||||||||
7 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 1:17.47 | 2:42.64 | 4:09.19 | 5:35.40 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 5:24.00 | |||||||||
8 | Tomas Laine | 2006 | 1:17.67 | 2:44.09 | 4:11.18 | 5:35.78 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:41.89 | |||||||||
9 | Benjamin Winqvist | 2006 | 1:18.27 | 2:45.28 | 4:13.21 | 5:36.26 | ||||
Cetus Espoo | 5:39.86 | |||||||||
10 | Santeri Holmberg | 2006 | 1:19.98 | 2:48.35 | 4:17.24 | 5:42.66 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:51.02 | |||||||||
11 | Pravin Perasath | 2008 | 1:22.73 | 2:52.56 | 4:23.57 | 5:47.31 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Eelis Lummaa | 2007 | 1:23.06 | 2:53.60 | 4:25.47 | 5:52.86 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:05.95 | |||||||||
13 | Aarne Laurila | 2006 | 1:22.22 | 2:55.30 | 4:28.57 | 5:56.74 | ||||
Cetus Espoo | 5:25.79 | |||||||||
14 | Lauri Valtanen | 2007 | 1:22.31 | 2:55.99 | 4:30.90 | 6:02.00 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Anton Ahonen | 2006 | 1:24.57 | 2:57.76 | 4:32.40 | 6:06.93 | ||||
Cetus Espoo | 6:22.15 | |||||||||
16 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 1:26.00 | 3:02.06 | 4:38.92 | 6:09.72 | ||||
Cetus Espoo | 5:50.45 | |||||||||
17 | Eetu Niemi | 2007 | 1:27.53 | 3:05.05 | 4:43.28 | 6:16.24 | ||||
Octopus Lohja | 6:38.03 | |||||||||
18 | Niko Antman | 2006 | 1:25.63 | 3:04.87 | 4:46.17 | 6:23.84 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 7:04.43 | |||||||||
19 | Leo Nieminen | 2007 | 1:29.96 | 3:11.97 | 4:58.20 | 6:38.65 | ||||
ORCA Helsinki | 7:25.11 | |||||||||
Laji 16, 400m VU P-13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miro Merinen | 2003 | 1:04.97 | 2:14.18 | 3:24.92 | 4:33.79 | ||||
Simmis Wanda | 4:29.44 | |||||||||
2 | Waldemar Palombi | 2004 | 1:06.28 | 2:16.46 | 3:28.94 | 4:42.27 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:41.11 | |||||||||
3 | Joona Kuitu | 2004 | 1:07.46 | 2:20.47 | 3:34.20 | 4:46.26 | ||||
Simmis Wanda | 4:56.13 | |||||||||
4 | Arsenii Antonian | 2005 | 1:07.98 | 2:21.90 | 3:36.23 | 4:47.29 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 4:40.00 | |||||||||
5 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 1:08.97 | 2:23.02 | 3:37.61 | 4:49.42 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 4:44.66 | |||||||||
6 | Nico Peltonen | 2005 | 1:08.69 | 2:22.95 | 3:37.57 | 4:49.54 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 4:51.16 | |||||||||
7 | Rony Kulju | 2004 | 1:07.75 | 2:24.82 | 3:44.03 | 5:00.31 | ||||
Simmis Wanda | 4:54.49 | |||||||||
8 | Aarni Linderborg | 2005 | 1:10.94 | 2:29.03 | 3:47.24 | 5:02.00 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:08.34 | |||||||||
9 | Anton Kettunen | 2005 | 1:11.72 | 2:32.56 | 3:53.30 | 5:12.93 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 5:18.10 | |||||||||
10 | Urho Käkelä | 2005 | 1:16.88 | 2:40.45 | 4:02.98 | 5:21.63 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:38.79 | |||||||||
11 | Samuli Seger | 2005 | 1:15.00 | 2:40.94 | 4:09.60 | 5:33.43 | ||||
Octopus Lohja | 5:51.98 | |||||||||
12 | Heikki Ianes | 2005 | 1:21.46 | 2:51.67 | 4:21.71 | 5:46.10 | ||||
Simmis Wanda | 5:54.87 | |||||||||
13 | Daniel Kabonen | 2004 | 1:21.27 | 2:52.18 | 4:22.57 | 5:48.91 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Miko Mikkola | 2004 | 1:22.28 | 2:56.52 | 4:28.12 | 5:53.13 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Anton Visulainen | 2005 | 1:24.06 | 2:58.36 | 4:33.65 | 6:02.58 | ||||
HTU Stadi | 6:13.71 | |||||||||
16 | Aleksi Rissanen | 2004 | 1:23.55 | 2:59.52 | 4:35.56 | 6:05.29 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Verner Lammassaari | 2004 | 1:21.28 | 2:56.83 | 4:35.04 | 6:05.69 | ||||
Octopus Lohja | 5:56.73 | |||||||||
18 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 1:27.06 | 3:05.07 | 4:43.76 | 6:19.73 | ||||
Vanders | 6:31.45 | |||||||||
19 | Arttu Anttonen | 2004 | 1:27.01 | 3:08.58 | 4:50.57 | 6:26.00 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Vi Thai Ngô | 2004 | 1:24.93 | 3:07.56 | 4:54.03 | 6:35.55 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Juho Marjala | 2003 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 4:52.98 | |||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 16, 400m VU P-13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 1:00.73 | 2:04.73 | 3:09.24 | 4:12.87 | ||||
Simmis Wanda | 4:10.75 | |||||||||
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 38.05 | |||||||
Simmis Grani | 40.49 | |||||||||
2 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 40.39 | |||||||
Uimaseura Helsinki | 40.81 | |||||||||
3 | Emilia Wall | 2008 | 41.43 | |||||||
Simmis Wanda | 43.32 | |||||||||
4 | Karolin Teder | 2008 | 41.87 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 43.15 | |||||||||
5 | Lotta Jokinen | 2009 | 42.54 | |||||||
Simmis Wanda | 44.05 | |||||||||
6 | Liine Raantse | 2008 | 42.89 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.47 | |||||||||
7 | Sanni Aarnivuo | 2008 | 43.41 | |||||||
Simmis Wanda | 49.40 | |||||||||
8 | Mikaela Heiman | 2008 | 43.89 | |||||||
Simmis Wanda | 46.08 | |||||||||
9 | Jonna Kurki | 2008 | 44.62 | |||||||
Simmis Wanda | 54.61 | |||||||||
10 | Serafima Ratner | 2008 | 44.93 | |||||||
Uimaseura Helsinki | 47.33 | |||||||||
11 | Siiri Tapaninen | 2009 | 45.11 | |||||||
HTU Stadi | 47.11 | |||||||||
12 | Anni Kahlos | 2008 | 45.73 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 47.29 | |||||||||
13 | Kaidli-Mariin Martinson | 2008 | 45.87 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 46.95 | |||||||||
14 | Fiia Immonen | 2008 | 46.07 | |||||||
Vanders | 46.31 | |||||||||
15 | Armi Hakkarainen | 2008 | 46.88 | |||||||
Vanders | 45.26 | |||||||||
16 | Laura Lehtoila | 2008 | 46.89 | |||||||
ORCA Helsinki | 46.29 | |||||||||
17 | Lilja Hirsikko | 2008 | 47.07 | |||||||
ORCA Helsinki | 48.31 | |||||||||
18 | Kira Kondratjeva | 2008 | 47.27 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 49.82 | |||||||||
19 | Venla Hoffren | 2009 | 48.62 | |||||||
Simmis Wanda | 50.76 | |||||||||
20 | Charlotte Lukie Eha | 2010 | 49.16 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 46.59 | |||||||||
21 | Iida Pahkala | 2010 | 49.33 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.10 | |||||||||
22 | Susanne Hein | 2008 | 50.45 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 54.28 | |||||||||
23 | Helis Laane | 2008 | 50.97 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 49.90 | |||||||||
24 | Sira Katavisto | 2008 | 51.58 | |||||||
ORCA Helsinki | 47.98 | |||||||||
25 | Veera Tawast | 2009 | 52.85 | |||||||
Simmis Grani | 55.01 | |||||||||
26 | Nora Ilieva | 2008 | 54.07 | |||||||
Vanders | 50.89 | |||||||||
27 | Alisa Myllykoski | 2009 | 54.27 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Iiris Pajamo | 2008 | 57.85 | |||||||
Simmis Wanda | 1:03.94 | |||||||||
29 | Katre Erik | 2009 | 57.96 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 53.07 | |||||||||
30 | Erica Kovanen | 2009 | 59.54 | |||||||
Vanders | 55.10 | |||||||||
31 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 1:05.91 | |||||||
Vanders | 53.40 | |||||||||
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kertu Kann | 2006 | 32.81 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 34.15 | |||||||||
2 | Helen Jaagant | 2006 | 34.37 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 34.66 | |||||||||
3 | Helmi Käkelä | 2006 | 34.69 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.06 | |||||||||
4 | Anette Zahovaiko | 2006 | 34.84 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 34.69 | |||||||||
5 | Iina Vänttinen | 2006 | 36.00 | |||||||
Simmis Wanda | 36.06 | |||||||||
5 | Laura Liias | 2007 | 36.00 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.95 | |||||||||
7 | Oosa Mattila | 2006 | 36.04 | |||||||
Simmis Wanda | 37.33 | |||||||||
8 | Iida Tawast | 2007 | 36.43 | |||||||
Simmis Grani | 36.71 | |||||||||
9 | Emilia Rahola | 2006 | 36.83 | |||||||
Porin Uimaseura | 39.16 | |||||||||
10 | Hilla Känkänen | 2006 | 36.99 | |||||||
Porin Uimaseura | 37.15 | |||||||||
11 | Nora Miller | 2006 | 37.31 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.31 | |||||||||
12 | Susanna Ryynänen | 2006 | 38.37 | |||||||
Simmis Wanda | 39.37 | |||||||||
13 | Sofie Nauklér | 2006 | 38.65 | |||||||
Simmis Grani | 42.14 | |||||||||
14 | Lyyli Järvi | 2007 | 38.80 | |||||||
Porin Uimaseura | 39.94 | |||||||||
15 | Eevi Hirsi | 2007 | 39.30 | |||||||
HTU Stadi | 41.89 | |||||||||
16 | Henrietta Lippus | 2006 | 39.39 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 42.67 | |||||||||
17 | Heli Kuisma | 2006 | 40.09 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.07 | |||||||||
18 | Silvia Koskela | 2007 | 40.32 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.85 | |||||||||
19 | Minni Kinnunen | 2006 | 40.44 | |||||||
Vanders | 44.86 | |||||||||
20 | Lilli Järvenpää | 2006 | 40.67 | |||||||
Harjavallan Uimaseura | ||||||||||
21 | Emmalina Piitulainen | 2006 | 41.17 | |||||||
Simmis Wanda | 47.95 | |||||||||
22 | Pinja Hoffren | 2006 | 41.29 | |||||||
Simmis Wanda | 42.81 | |||||||||
23 | Milja Vuori | 2006 | 41.74 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Ella Haavisto | 2007 | 43.54 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.41 | |||||||||
25 | Sumedha Jha | 2007 | 44.53 | |||||||
Vanders | 48.22 | |||||||||
26 | Veera Oila | 2007 | 44.66 | |||||||
Vanders | 47.38 | |||||||||
27 | Venla Almira | 2006 | 44.82 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
28 | Iiris Lehtonen | 2006 | 45.19 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
29 | Pinja Lepistö | 2007 | 45.38 | |||||||
Helsingin Uimarit | 46.89 | |||||||||
30 | Kiti Konttinen | 2006 | 45.46 | |||||||
Helsingin Uimarit | 45.99 | |||||||||
31 | Viia Tossavainen | 2007 | 45.71 | |||||||
Simmis Wanda | 43.83 | |||||||||
32 | Aino Kuokkanen | 2007 | 46.09 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
33 | Aura Haunia | 2007 | 47.03 | |||||||
Simmis Wanda | 45.88 | |||||||||
34 | Milma Tammikorpi | 2006 | 47.21 | |||||||
Simmis Wanda | 50.81 | |||||||||
35 | Amanda Vanhanen | 2006 | 48.80 | |||||||
Simmis Grani | 53.00 | |||||||||
36 | Josefina Vainio | 2007 | 49.03 | |||||||
Simmis Wanda | 46.93 | |||||||||
37 | Nea Vilén | 2007 | 49.04 | |||||||
Simmis Wanda | 51.36 | |||||||||
38 | Emma Avellan | 2007 | 51.99 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
39 | Nina You Wu | 2007 | 52.37 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
40 | Anni Perälä | 2007 | 53.43 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 53.63 | |||||||||
41 | Fanni Mäkelä | 2007 | 57.68 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.66 | |||||||||
42 | Nea Laurén | 2006 | 57.88 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meea Juntunen | 2005 | 31.71 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.18 | |||||||||
2 | Viola Karismaa | 2005 | 32.69 | |||||||
Porin Uimaseura | 32.48 | |||||||||
3 | Alma Hörkkö | 2005 | 33.06 | |||||||
Simmis Wanda | 33.52 | |||||||||
4 | Laura Nissi | 2004 | 33.15 | |||||||
Simmis Wanda | 33.11 | |||||||||
5 | Ronja Nevanko | 2005 | 33.18 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 38.00 | |||||||||
6 | Aliina Karvonen | 2004 | 33.37 | |||||||
Simmis Wanda | 33.02 | |||||||||
7 | Essi Loponen | 2004 | 33.51 | |||||||
Simmis Wanda | 33.87 | |||||||||
8 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | 34.14 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.29 | |||||||||
9 | Jenni Kurki | 2005 | 34.45 | |||||||
Simmis Wanda | 35.22 | |||||||||
10 | Iida Herrala | 2004 | 34.46 | |||||||
Simmis Wanda | 35.47 | |||||||||
11 | Veera Tall | 2005 | 34.75 | |||||||
Porin Uimaseura | 35.53 | |||||||||
12 | Sanni Valtanen | 2004 | 36.14 | |||||||
Simmis Wanda | 35.97 | |||||||||
13 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 36.21 | |||||||
Simmis Wanda | 35.08 | |||||||||
14 | Emmi Adler | 2005 | 36.76 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.82 | |||||||||
15 | Siiri Pekkala | 2005 | 37.11 | |||||||
Simmis Wanda | 35.58 | |||||||||
16 | Peppi Särkelä | 2004 | 37.29 | |||||||
Simmis Wanda | 38.34 | |||||||||
17 | Emilia Hakala | 2005 | 37.35 | |||||||
Simmis Wanda | 37.73 | |||||||||
18 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 37.80 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 40.49 | |||||||||
19 | Daniela Sohlman | 2005 | 38.27 | |||||||
Simmis Wanda | 37.01 | |||||||||
20 | Jasmine Errehani | 2004 | 40.51 | |||||||
Simmis Wanda | 38.40 | |||||||||
21 | Ronja Simsek | 2005 | 41.67 | |||||||
Porin Uimaseura | 39.83 | |||||||||
22 | Peppi Siurola | 2004 | 44.05 | |||||||
Simmis Wanda | 43.67 | |||||||||
23 | Deniz Keteli | 2005 | 48.06 | |||||||
Simmis Wanda | 50.79 | |||||||||
24 | Saara-Kaisa Rahijärvi | 2004 | 50.82 | |||||||
ORCA Helsinki | 50.99 | |||||||||
- | Hilla Wiemers | 2005 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 39.21 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 29.91 | |||||||
Porin Uimaseura | 29.43 | |||||||||
2 | Emilia Lyyra | 2003 | 31.44 | |||||||
Simmis Wanda | 30.03 | |||||||||
3 | Emma Loponen | 2003 | 32.29 | |||||||
Simmis Wanda | 31.84 | |||||||||
4 | Iina von Schrowe | 2003 | 32.38 | |||||||
Cetus Espoo | 32.01 | |||||||||
5 | Senni Mattila | 2003 | 32.41 | |||||||
Porin Uimaseura | 31.95 | |||||||||
6 | Agneta Kallas | 2002 | 32.56 | |||||||
Simmis Wanda | 31.89 | |||||||||
7 | Emilia Sjölund | 2002 | 33.37 | |||||||
Simmis Wanda | 32.07 | |||||||||
8 | Alisa Hänninen | 2003 | 33.97 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.09 | |||||||||
9 | Tiia Kuisma | 2003 | 34.31 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.39 | |||||||||
10 | Emilia Myllykoski | 2003 | 36.56 | |||||||
Simmis Wanda | 35.59 | |||||||||
11 | Laura Hautamäki | 2002 | 37.23 | |||||||
Simmis Wanda | 36.77 | |||||||||
12 | Ella Nore | 2002 | 38.24 | |||||||
Porin Uimaseura | 37.33 | |||||||||
13 | Linda Grönlund | 2003 | 44.56 | |||||||
Porin Uimaseura | 47.39 | |||||||||
14 | Emmi Rauhanen | 2003 | 47.58 | |||||||
Porin Uimaseura | 45.70 | |||||||||
- | Merituuli Lehtonen | 2003 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 35.83 | |||||||||
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vladimir Isaev | 2007 | 32.83 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 31.79 | |||||||||
2 | Pravin Perasath | 2008 | 35.81 | |||||||
Simmis Wanda | 35.77 | |||||||||
3 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 37.41 | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
4 | Mikhail Lipanov | 2007 | 38.51 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 38.00 | |||||||||
5 | Ralf Rändla | 2008 | 38.56 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.00 | |||||||||
6 | Ville-Veikko Luomala | 2007 | 38.60 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.75 | |||||||||
7 | Märt Lukas Marran | 2008 | 38.92 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.20 | |||||||||
8 | Onni Rahkonen | 2007 | 38.97 | |||||||
Simmis Grani | 39.01 | |||||||||
9 | Amos Mäkilä | 2007 | 39.00 | |||||||
Simmis Grani | 41.68 | |||||||||
10 | Juho Kallio | 2007 | 39.91 | |||||||
Porin Uimaseura | 40.79 | |||||||||
11 | Nikita Rantsev | 2007 | 40.62 | |||||||
Uimaseura Helsinki | 40.68 | |||||||||
12 | Ilja Belov | 2007 | 40.89 | |||||||
Simmis Wanda | 41.62 | |||||||||
13 | Vadim Berezkin | 2008 | 41.29 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 37.60 | |||||||||
14 | Lauri Valtanen | 2007 | 41.75 | |||||||
Simmis Wanda | 48.56 | |||||||||
15 | Ralf Rannamäe | 2008 | 42.81 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 43.35 | |||||||||
16 | Eetu Niemi | 2007 | 43.34 | |||||||
Octopus Lohja | 43.68 | |||||||||
17 | Veikko Moilanen | 2007 | 43.46 | |||||||
Helsingin Uimarit | 53.33 | |||||||||
18 | Noel Ehrlund | 2007 | 43.62 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 44.66 | |||||||||
19 | Leo Niemi | 2008 | 45.88 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Lauri Hänninen | 2007 | 46.81 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Artjom Malofejev | 2007 | 47.23 | |||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 48.10 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 50.10 | |||||||||
23 | Lauri Rantsi | 2008 | 48.39 | |||||||
Vanders | 45.09 | |||||||||
24 | Angelos Toledos | 2007 | 48.44 | |||||||
Simmis Grani | 46.90 | |||||||||
25 | Joona Korte | 2007 | 50.75 | |||||||
Simmis Grani | 49.99 | |||||||||
26 | Niilo Kommeri | 2007 | 51.23 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Leo Nieminen | 2007 | 51.72 | |||||||
ORCA Helsinki | 55.81 | |||||||||
28 | Konstantin Terekhov | 2008 | 52.60 | |||||||
Vanders | 53.41 | |||||||||
29 | Victor Nykvist | 2007 | 52.87 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Eero Hedemäki | 2008 | 53.27 | |||||||
Simmis Grani | 52.16 | |||||||||
- | Kaspar Ragnar Markus Varik | 2007 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 58.58 | |||||||||
- | Aarni Rahkonen | 2009 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 58.09 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Peik Pasanen | 2007 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Peltonen | 2005 | 29.35 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.04 | |||||||||
2 | Leo Währn | 2005 | 29.56 | |||||||
Vanders | 31.53 | |||||||||
3 | Samuel Halminen | 2005 | 30.32 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.75 | |||||||||
4 | Arsenii Antonian | 2005 | 31.11 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 30.80 | |||||||||
5 | Aaron Pirinen | 2005 | 32.33 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.27 | |||||||||
6 | Mairo Muidre | 2005 | 32.65 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 34.80 | |||||||||
7 | Boris Minkovski | 2006 | 32.76 | |||||||
Cetus Espoo | 34.03 | |||||||||
8 | Roger Ruhno | 2006 | 33.08 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 33.59 | |||||||||
9 | Kenneth Jogis | 2006 | 34.40 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 36.77 | |||||||||
10 | Nico Kulju | 2006 | 34.58 | |||||||
Simmis Wanda | 35.83 | |||||||||
11 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 36.10 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 34.00 | |||||||||
12 | Jani Ekman | 2006 | 37.80 | |||||||
Simmis Wanda | 36.69 | |||||||||
13 | Heikki Ianes | 2005 | 38.72 | |||||||
Simmis Wanda | 39.23 | |||||||||
13 | Urho Käkelä | 2005 | 38.72 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.30 | |||||||||
15 | Ricco Poldveer | 2006 | 39.35 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 37.70 | |||||||||
16 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 40.07 | |||||||
Vanders | 39.30 | |||||||||
17 | Kaspar Annus | 2006 | 40.14 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 39.50 | |||||||||
18 | Anton Visulainen | 2005 | 41.81 | |||||||
HTU Stadi | 42.61 | |||||||||
19 | Topias Muhonen | 2006 | 42.19 | |||||||
Octopus Lohja | 41.19 | |||||||||
20 | Jasu Caspar Haapaniemi | 2006 | 45.41 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.72 | |||||||||
21 | Olli Surakka | 2005 | 46.13 | |||||||
Simmis Wanda | 48.95 | |||||||||
22 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 47.62 | |||||||
Simmis Wanda | 47.29 | |||||||||
23 | Onni Vilja | 2005 | 47.99 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 53.71 | |||||||||
- | Juho Kotamäki | 2005 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 39.14 | |||||||||
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 27.78 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.49 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 27.98 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 28.99 | |||||||||
3 | Miro Merinen | 2003 | 28.64 | |||||||
Simmis Wanda | 29.25 | |||||||||
4 | Konsta Pekkala | 2003 | 29.85 | |||||||
Simmis Wanda | 30.30 | |||||||||
5 | Juho Marjala | 2003 | 30.38 | |||||||
Simmis Wanda | 29.45 | |||||||||
6 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 30.47 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.70 | |||||||||
7 | Endrik Einberg | 2004 | 31.20 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 31.70 | |||||||||
8 | Rony Kulju | 2004 | 31.36 | |||||||
Simmis Wanda | 33.14 | |||||||||
9 | Matti Nätti | 2004 | 31.51 | |||||||
Simmis Wanda | 32.19 | |||||||||
10 | Karl Jogis | 2004 | 32.14 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 33.87 | |||||||||
11 | Eero Asikainen | 2004 | 32.24 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 33.24 | |||||||||
12 | Masih Tantula | 2004 | 32.31 | |||||||
Simmis Grani | 34.19 | |||||||||
13 | Arttu Valonen | 2004 | 32.35 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.59 | |||||||||
14 | Yufei Meng | 2004 | 33.55 | |||||||
Simmis Grani | 33.35 | |||||||||
15 | Kaius Kulmala | 2004 | 33.69 | |||||||
Simmis Grani | 38.21 | |||||||||
16 | Lauri Pyykkö | 2004 | 33.95 | |||||||
ORCA Helsinki | 34.55 | |||||||||
17 | Vi Thai Ngô | 2004 | 36.36 | |||||||
Simmis Wanda | 36.33 | |||||||||
18 | Miko Mikkola | 2004 | 36.57 | |||||||
Simmis Wanda | 37.23 | |||||||||
19 | Joona Saarnio | 2004 | 36.59 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.10 | |||||||||
20 | Daniel Kabonen | 2004 | 37.79 | |||||||
Simmis Wanda | 36.47 | |||||||||
21 | Jaska Schoenmakers | 2004 | 39.93 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.51 | |||||||||
22 | Arttu Anttonen | 2004 | 41.06 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.55 | |||||||||
23 | Aleksi Rissanen | 2004 | 45.84 | |||||||
Simmis Wanda | 44.00 | |||||||||
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kasper Nyman | 2001 | 28.24 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 30.05 | |||||||||
2 | Jiri Järvinen | 2001 | 28.40 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 27.84 | |||||||||
3 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 28.64 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.47 | |||||||||
4 | Aarne Myllynen | 2002 | 30.36 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.88 | |||||||||
5 | Muhammed Tantula | 2002 | 30.56 | |||||||
Simmis Grani | 31.24 | |||||||||
6 | Ilari Silventoinen | 2002 | 30.57 | |||||||
Simmis Wanda | 30.77 | |||||||||
- | Ruslan Samrin | 2001 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 29.50 | |||||||||
Laji 19, 200m SU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Sporttipalkinto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kertu Kann | 2006 | 38.42 | 1:20.06 | 2:02.46 | 2:41.93 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:52.00 | |||||||||
2 | Maria Karvonen | 2006 | 39.25 | 1:22.60 | 2:07.10 | 2:47.46 | ||||
Simmis Wanda | 2:53.61 | |||||||||
3 | Nora Miller | 2006 | 40.82 | 1:24.66 | 2:08.93 | 2:49.86 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:53.50 | |||||||||
4 | Erika Pajo | 2006 | 41.07 | 1:24.87 | 2:09.85 | 2:51.64 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:58.00 | |||||||||
5 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 40.08 | 1:23.43 | 2:08.21 | 2:51.95 | ||||
Cetus Espoo | 2:48.72 | |||||||||
6 | Iida Tawast | 2007 | 43.46 | 1:30.49 | 2:18.26 | 3:02.11 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Hanna Törmä | 2007 | 41.29 | 1:29.06 | 2:17.55 | 3:04.34 | ||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Ellen Lindell | 2007 | 43.92 | 1:32.83 | 2:22.58 | 3:08.07 | ||||
Cetus Espoo | 3:10.21 | |||||||||
9 | Jeanette Ingberg | 2006 | 42.56 | 1:30.39 | 2:20.95 | 3:08.15 | ||||
Octopus Lohja | 3:03.37 | |||||||||
10 | Noora Glasin | 2006 | 44.23 | 1:33.48 | 2:23.33 | 3:09.86 | ||||
Simmis Wanda | 3:07.41 | |||||||||
11 | Nina Sundberg | 2006 | 46.69 | 1:37.76 | 2:30.56 | 3:20.47 | ||||
Octopus Lohja | 3:16.36 | |||||||||
12 | Linn Nickels | 2007 | 48.09 | 1:41.10 | 2:34.30 | 3:27.21 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 19, 200m SU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Sporttipalkinto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ann Marran | 2005 | 37.04 | 1:18.19 | 2:00.07 | 2:40.93 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:41.00 | |||||||||
2 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 35.92 | 1:17.16 | 2:00.45 | 2:41.61 | ||||
Simmis Wanda | 2:41.69 | |||||||||
3 | Iida Herrala | 2004 | 38.07 | 1:19.29 | 2:01.63 | 2:42.81 | ||||
Simmis Wanda | 2:46.15 | |||||||||
4 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 37.42 | 1:19.91 | 2:03.20 | 2:45.37 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:44.40 | |||||||||
5 | Ada Hakkarainen | 2005 | 39.23 | 1:20.95 | 2:03.70 | 2:45.83 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.21 | |||||||||
6 | Emilia Niemi | 2005 | 39.51 | 1:22.17 | 2:06.24 | 2:48.23 | ||||
Octopus Lohja | 2:44.78 | |||||||||
7 | Alma Hörkkö | 2005 | 40.50 | 1:24.72 | 2:08.85 | 2:49.23 | ||||
Simmis Wanda | 2:42.01 | |||||||||
8 | Anniina Ahonen | 2005 | 39.75 | 1:24.56 | 2:09.64 | 2:51.50 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:49.48 | |||||||||
9 | Emmi Adler | 2005 | 41.48 | 1:26.42 | 2:11.62 | 2:56.25 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Elina Ruha | 2005 | 40.75 | 1:26.39 | 2:12.47 | 2:56.58 | ||||
Cetus Espoo | 2:50.61 | |||||||||
11 | Ronja Kero | 2005 | 41.83 | 1:27.56 | 2:14.32 | 2:59.52 | ||||
ORCA Helsinki | 3:04.17 | |||||||||
12 | Daniela Sohlman | 2005 | 43.30 | 1:31.95 | 2:22.66 | 3:07.80 | ||||
Simmis Wanda | 3:09.36 | |||||||||
13 | Roosa Tuomola | 2005 | 43.54 | 1:32.46 | 2:23.26 | 3:10.97 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:07.83 | |||||||||
14 | Matilda Lampela | 2004 | 44.11 | 1:34.61 | 2:27.01 | 3:13.38 | ||||
Harjavallan Uimaseura | ||||||||||
15 | Ilona Marttila | 2005 | 49.17 | 1:42.03 | 2:36.20 | 3:25.57 | ||||
Simmis Wanda | 3:30.89 | |||||||||
- | Iida Vesa | 2005 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | 2:45.23 | |||||||||
Laji 19, 200m SU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Sporttipalkinto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Amanda Rahola | 2003 | 48.39 | 1:40.36 | 2:33.58 | 3:24.22 | ||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 20, 200m SU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Sporttipalkinto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Peltonen | 2005 | 37.26 | 1:17.00 | 1:59.01 | 2:39.52 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:37.11 | |||||||||
2 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 37.55 | 1:19.23 | 2:01.13 | 2:39.67 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:40.81 | |||||||||
3 | Juho Törmä | 2005 | 36.12 | 1:18.27 | 2:00.93 | 2:40.76 | ||||
Porin Uimaseura | 2:41.19 | |||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 37.50 | 1:18.61 | 2:00.66 | 2:41.69 | ||||
Vanders | 2:37.49 | |||||||||
5 | Tomi Silander | 2006 | 38.91 | 1:23.09 | 2:07.88 | 2:50.18 | ||||
Cetus Espoo | 2:48.75 | |||||||||
6 | Karl-Eerik Rooni | 2006 | 42.45 | 1:28.94 | 2:16.17 | 3:02.24 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:05.90 | |||||||||
Laji 20, 200m SU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Sporttipalkinto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 31.36 | 1:06.74 | 1:41.70 | 2:14.11 | ||||
Raision Urheilijat | 2:05.84 | |||||||||
2 | Joona Kuitu | 2004 | 35.26 | 1:12.79 | 1:51.64 | 2:29.02 | ||||
Simmis Wanda | 2:30.48 | |||||||||
3 | Aki Hakkarainen | 2003 | 36.43 | 1:15.20 | 1:54.61 | 2:32.22 | ||||
Simmis Wanda | 2:29.69 | |||||||||
4 | Henry Nyman | 2003 | 37.60 | 1:18.17 | 2:00.55 | 2:42.00 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:38.55 | |||||||||
5 | Veeti Salminen | 2004 | 37.26 | 1:18.00 | 2:00.08 | 2:43.19 | ||||
Simmis Wanda | 2:44.45 | |||||||||
6 | Yufei Meng | 2004 | 39.06 | 1:21.99 | 2:04.78 | 2:45.89 | ||||
Simmis Grani | 2:56.74 | |||||||||
7 | Justus Holtari | 2004 | 39.06 | 1:24.15 | 2:10.34 | 2:53.70 | ||||
Cetus Espoo | 2:48.89 | |||||||||
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 36.64 | 1:15.12 | ||||||
Simmis Grani | 1:16.42 | |||||||||
2 | Sanni Aarnivuo | 2008 | 38.00 | 1:20.33 | ||||||
Simmis Wanda | 1:21.73 | |||||||||
3 | Emilia Wall | 2008 | 39.71 | 1:21.92 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.51 | |||||||||
4 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 39.26 | 1:22.18 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 1:25.69 | |||||||||
5 | Fiia Immonen | 2008 | 40.06 | 1:24.96 | ||||||
Vanders | 1:25.96 | |||||||||
5 | Mikaela Heiman | 2008 | 40.85 | 1:24.96 | ||||||
Simmis Wanda | 1:29.22 | |||||||||
7 | Kaidli-Mariin Martinson | 2008 | 40.27 | 1:25.76 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:39.40 | |||||||||
8 | Lilja Hirsikko | 2008 | 41.26 | 1:26.59 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:26.70 | |||||||||
9 | Friida Prittinen | 2008 | 40.57 | 1:26.71 | ||||||
Vanders | 1:32.75 | |||||||||
10 | Emma Lahti | 2008 | 40.82 | 1:26.74 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:30.26 | |||||||||
11 | Ilona Kallio | 2009 | 40.25 | 1:26.80 | ||||||
Vanders | 1:31.30 | |||||||||
12 | Helis Laane | 2008 | 41.47 | 1:27.33 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:24.50 | |||||||||
13 | Lotta Jokinen | 2009 | 40.52 | 1:27.84 | ||||||
Simmis Wanda | 1:25.06 | |||||||||
14 | Olga Kaiser | 2008 | 41.39 | 1:28.05 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:41.48 | |||||||||
15 | Liine Raantse | 2008 | 40.17 | 1:28.81 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:28.13 | |||||||||
16 | Sandra Miller | 2008 | 41.97 | 1:29.17 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:31.06 | |||||||||
17 | Venla Hoffren | 2009 | 43.35 | 1:29.69 | ||||||
Simmis Wanda | 1:34.22 | |||||||||
18 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | 43.61 | 1:31.80 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:33.58 | |||||||||
19 | Iiris Pajamo | 2008 | 44.89 | 1:32.24 | ||||||
Simmis Wanda | 1:32.83 | |||||||||
20 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 43.39 | 1:32.96 | ||||||
Vanders | 1:37.39 | |||||||||
21 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 44.25 | 1:33.47 | ||||||
Vanders | 1:39.40 | |||||||||
22 | Alisa Myllykoski | 2009 | 45.60 | 1:33.78 | ||||||
Simmis Wanda | 1:35.60 | |||||||||
23 | Kira Kondratjeva | 2008 | 43.63 | 1:33.88 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.55 | |||||||||
24 | Erica Kovanen | 2009 | 45.34 | 1:34.27 | ||||||
Vanders | 1:34.30 | |||||||||
25 | Iida Pahkala | 2010 | 44.73 | 1:35.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:35.08 | |||||||||
26 | Siiri Tapaninen | 2009 | 45.65 | 1:36.98 | ||||||
HTU Stadi | 1:36.19 | |||||||||
27 | Marjette Metsur | 2009 | 47.33 | 1:38.88 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:40.00 | |||||||||
28 | Irina Karvonen | 2008 | 45.99 | 1:39.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Veera Tawast | 2009 | 47.85 | 1:39.62 | ||||||
Simmis Grani | 1:42.99 | |||||||||
30 | Vanja Ilieva | 2008 | 47.56 | 1:40.14 | ||||||
Vanders | 1:43.26 | |||||||||
31 | Susanne Hein | 2008 | 45.74 | 1:40.49 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
32 | Leonina Haapanen | 2009 | 45.11 | 1:41.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Meribel Talinurm | 2009 | 47.34 | 1:41.85 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:40.55 | |||||||||
34 | Fan Wu | 2009 | 49.99 | 1:42.16 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
35 | Nora Ilieva | 2008 | 49.46 | 1:43.28 | ||||||
Vanders | 1:43.65 | |||||||||
36 | Alysa Saarelainen | 2009 | 49.90 | 1:44.13 | ||||||
Vanders | 1:55.71 | |||||||||
37 | Katre Erik | 2009 | 50.29 | 1:45.40 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:38.17 | |||||||||
38 | Auli Hakkarainen | 2009 | 49.87 | 1:47.73 | ||||||
Vanders | 1:47.48 | |||||||||
39 | Miia Kallio | 2011 | 1:04.37 | 2:20.11 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Armi Hakkarainen | 2008 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:24.09 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 31.74 | 1:05.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.23 | |||||||||
2 | Sofie Nauklér | 2006 | 33.39 | 1:08.28 | ||||||
Simmis Grani | 1:10.15 | |||||||||
3 | Susanna Ryynänen | 2006 | 32.76 | 1:08.36 | ||||||
Simmis Wanda | 1:09.57 | |||||||||
4 | Helen Jaagant | 2006 | 32.92 | 1:08.37 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:09.90 | |||||||||
5 | Iina Vänttinen | 2006 | 32.53 | 1:08.40 | ||||||
Simmis Wanda | 1:09.86 | |||||||||
6 | Laura Liias | 2007 | 33.28 | 1:10.01 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:15.76 | |||||||||
7 | Anna Salo | 2007 | 33.74 | 1:10.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.68 | |||||||||
7 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 33.93 | 1:10.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.29 | |||||||||
9 | Jenni Konnu | 2006 | 34.24 | 1:10.83 | ||||||
Uinti Imatra | 1:14.46 | |||||||||
10 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 34.12 | 1:11.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.19 | |||||||||
11 | Ellen Lindell | 2007 | 34.71 | 1:12.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.29 | |||||||||
12 | Matilda Leppänen | 2007 | 35.15 | 1:13.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.29 | |||||||||
13 | Anja Miao | 2007 | 35.50 | 1:13.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.90 | |||||||||
14 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 34.81 | 1:14.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.48 | |||||||||
15 | Amanda Vanhanen | 2006 | 36.24 | 1:14.45 | ||||||
Simmis Grani | 1:17.10 | |||||||||
16 | Milka Marjakaarto | 2007 | 35.07 | 1:15.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.01 | |||||||||
17 | Liina Saario | 2006 | 36.47 | 1:15.35 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.63 | |||||||||
18 | Hanna Törmä | 2007 | 35.98 | 1:15.39 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:12.55 | |||||||||
19 | Henrietta Lippus | 2006 | 35.96 | 1:15.53 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:15.67 | |||||||||
20 | Ida Paaskoski | 2007 | 36.38 | 1:15.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.85 | |||||||||
21 | Veera Oila | 2007 | 37.03 | 1:16.38 | ||||||
Vanders | 1:17.68 | |||||||||
22 | Siiri Multamäki | 2006 | 37.96 | 1:17.11 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:22.24 | |||||||||
23 | Minni Kinnunen | 2006 | 38.29 | 1:17.81 | ||||||
Vanders | 1:16.45 | |||||||||
24 | Eevi Hirsi | 2007 | 37.65 | 1:17.95 | ||||||
HTU Stadi | 1:18.91 | |||||||||
25 | Peppi Virokannas | 2006 | 38.12 | 1:18.05 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.94 | |||||||||
26 | Milja Vuori | 2006 | 37.44 | 1:18.75 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.99 | |||||||||
27 | Johanna Simm | 2007 | 37.07 | 1:18.82 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:18.20 | |||||||||
28 | Sandra Patzig | 2007 | 36.49 | 1:19.28 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:18.42 | |||||||||
29 | Ella Haavisto | 2007 | 37.68 | 1:19.59 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:20.01 | |||||||||
30 | Lumi Öller | 2006 | 38.44 | 1:19.98 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:25.90 | |||||||||
31 | Josefina Vainio | 2007 | 37.65 | 1:20.66 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.00 | |||||||||
32 | Silvia Koskela | 2007 | 38.65 | 1:20.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:20.50 | |||||||||
33 | Kiti Konttinen | 2006 | 39.91 | 1:23.16 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:23.04 | |||||||||
34 | Aino Suominen | 2006 | 38.56 | 1:23.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:22.92 | |||||||||
35 | Aino Kuokkanen | 2007 | 41.83 | 1:23.26 | ||||||
Simmis Grani | 1:24.96 | |||||||||
36 | Venla Almira | 2006 | 41.25 | 1:23.72 | ||||||
Simmis Grani | 1:24.87 | |||||||||
37 | Pinja Lepistö | 2007 | 39.62 | 1:23.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:24.28 | |||||||||
38 | Maia Loponen | 2007 | 41.16 | 1:24.21 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:22.27 | |||||||||
39 | Viia Tossavainen | 2007 | 38.75 | 1:24.29 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.97 | |||||||||
40 | Helmi Koikkalainen | 2006 | 40.83 | 1:24.34 | ||||||
HTU Stadi | 1:23.05 | |||||||||
41 | Lilli Järvenpää | 2006 | 39.24 | 1:24.96 | ||||||
Harjavallan Uimaseura | 1:37.17 | |||||||||
42 | Milma Tammikorpi | 2006 | 40.03 | 1:25.23 | ||||||
Simmis Wanda | 1:24.99 | |||||||||
43 | Iiris Lehtonen | 2006 | 40.86 | 1:25.86 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:26.06 | |||||||||
44 | Kaisla Henttu | 2007 | 42.23 | 1:27.36 | ||||||
Simmis Wanda | 1:31.76 | |||||||||
45 | Emma Avellan | 2007 | 41.27 | 1:28.63 | ||||||
Simmis Grani | 1:28.25 | |||||||||
46 | Emmalina Piitulainen | 2006 | 40.87 | 1:29.08 | ||||||
Simmis Wanda | 1:31.54 | |||||||||
47 | Säde Tuisku | 2006 | 42.27 | 1:29.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Anni Perälä | 2007 | 44.57 | 1:32.34 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:41.65 | |||||||||
49 | Aura Haunia | 2007 | 44.41 | 1:34.34 | ||||||
Simmis Wanda | 1:36.46 | |||||||||
50 | Nea Vilén | 2007 | 45.07 | 1:34.69 | ||||||
Simmis Wanda | 1:35.57 | |||||||||
51 | Nina You Wu | 2007 | 46.69 | 1:36.10 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
52 | Fanni Mäkelä | 2007 | 48.27 | 1:40.05 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:39.61 | |||||||||
53 | Nea Laurén | 2006 | 46.57 | 1:41.69 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:40.12 | |||||||||
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Irene Mäkilä | 2004 | 29.27 | 1:00.29 | ||||||
Raision Urheilijat | 59.58 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 29.62 | 1:01.33 | ||||||
Simmis Wanda | 1:02.13 | |||||||||
3 | Aliina Karvonen | 2004 | 30.49 | 1:02.82 | ||||||
Simmis Wanda | 1:02.82 | |||||||||
4 | Elina Ryynänen | 2005 | 29.83 | 1:03.19 | ||||||
Simmis Wanda | 1:02.63 | |||||||||
5 | Helmi Lehtonen | 2004 | 31.49 | 1:05.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.64 | |||||||||
6 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | 31.28 | 1:06.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.34 | |||||||||
7 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 32.11 | 1:07.39 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.02 | |||||||||
8 | Aleksandra Petrushenko | 2005 | 31.87 | 1:07.86 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:10.50 | |||||||||
9 | Oona Eriksson | 2004 | 32.76 | 1:08.55 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.76 | |||||||||
10 | Essi Loponen | 2004 | 32.98 | 1:08.64 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.24 | |||||||||
11 | Lotta Nevalainen | 2005 | 34.58 | 1:09.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.28 | |||||||||
12 | Veera Tall | 2005 | 33.83 | 1:09.47 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:08.36 | |||||||||
13 | Siiri Pekkala | 2005 | 33.18 | 1:09.51 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.08 | |||||||||
14 | Viola Karismaa | 2005 | 33.60 | 1:09.72 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:08.63 | |||||||||
15 | Milja Aarnivuo | 2005 | 33.32 | 1:10.22 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.78 | |||||||||
16 | Jenni Kurki | 2005 | 33.66 | 1:10.31 | ||||||
Simmis Wanda | 1:09.40 | |||||||||
17 | Rina Rantanen | 2005 | 33.99 | 1:10.32 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.79 | |||||||||
18 | Saara Heinänen | 2005 | 34.19 | 1:11.07 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:13.47 | |||||||||
19 | Emilia Hakala | 2005 | 34.01 | 1:11.42 | ||||||
Simmis Wanda | 1:12.83 | |||||||||
20 | Sanni Valtanen | 2004 | 35.01 | 1:11.93 | ||||||
Simmis Wanda | 1:13.14 | |||||||||
21 | Iida Siltala | 2005 | 34.29 | 1:12.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.22 | |||||||||
22 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 34.55 | 1:13.00 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.52 | |||||||||
23 | Jasmine Errehani | 2004 | 35.36 | 1:13.82 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.05 | |||||||||
24 | Grete Jaanus | 2005 | 35.55 | 1:13.83 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:15.19 | |||||||||
25 | Matilda Lampela | 2004 | 35.29 | 1:13.91 | ||||||
Harjavallan Uimaseura | 1:13.73 | |||||||||
26 | Peppi Särkelä | 2004 | 35.49 | 1:13.94 | ||||||
Simmis Wanda | 1:14.01 | |||||||||
27 | Juulia Lindfors | 2005 | 35.45 | 1:14.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.57 | |||||||||
28 | Ronja Kero | 2005 | 36.65 | 1:15.56 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:19.25 | |||||||||
29 | Reena Tassberg | 2005 | 35.74 | 1:15.65 | ||||||
Octopus Lohja | 1:18.79 | |||||||||
30 | Ellen Kivistö | 2005 | 35.59 | 1:15.82 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:19.07 | |||||||||
31 | Annika Uuttu | 2004 | 36.93 | 1:18.03 | ||||||
Harjavallan Uimaseura | 1:20.30 | |||||||||
32 | Verna Haravuori | 2004 | 36.63 | 1:18.27 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.68 | |||||||||
33 | Emmi Ellonen | 2005 | 38.31 | 1:20.18 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:13.00 | |||||||||
34 | Ella Palovaara | 2005 | 37.90 | 1:20.89 | ||||||
Octopus Lohja | 1:18.86 | |||||||||
35 | Hilda Kankeri | 2005 | 39.37 | 1:23.40 | ||||||
Harjavallan Uimaseura | ||||||||||
36 | Almina Köroglu | 2005 | 38.73 | 1:24.74 | ||||||
Simmis Wanda | 1:25.89 | |||||||||
37 | Kia Jokinen | 2005 | 42.37 | 1:27.45 | ||||||
Simmis Wanda | 1:25.62 | |||||||||
38 | Ilona Marttila | 2005 | 42.25 | 1:28.46 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.22 | |||||||||
39 | Saara-Kaisa Rahijärvi | 2004 | 43.70 | 1:30.30 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.37 | |||||||||
40 | Deniz Keteli | 2005 | 44.97 | 1:38.06 | ||||||
Simmis Wanda | 1:39.89 | |||||||||
- | Hilla Wiemers | 2005 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 1:11.98 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 29.60 | 1:01.27 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:00.53 | |||||||||
2 | Senni Mattila | 2003 | 30.75 | 1:04.12 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:02.88 | |||||||||
3 | Iina von Schrowe | 2003 | 31.23 | 1:05.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.21 | |||||||||
4 | Agneta Kallas | 2002 | 31.82 | 1:05.25 | ||||||
Simmis Wanda | 1:05.53 | |||||||||
5 | Emilia Lyyra | 2003 | 31.88 | 1:07.93 | ||||||
Simmis Wanda | 1:05.62 | |||||||||
6 | Emilia Sjölund | 2002 | 32.85 | 1:08.39 | ||||||
Simmis Wanda | 1:05.80 | |||||||||
7 | Annika Toiviainen | 2002 | 31.73 | 1:08.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:09.09 | |||||||||
8 | Aava Mattila | 2003 | 32.82 | 1:08.56 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.54 | |||||||||
9 | Laura Hautamäki | 2002 | 33.56 | 1:08.66 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.54 | |||||||||
10 | Jennifer Sallinen | 2003 | 34.33 | 1:11.01 | ||||||
HTU Stadi | 1:13.38 | |||||||||
11 | Ella Nore | 2002 | 33.68 | 1:11.63 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:11.10 | |||||||||
12 | Emilia Myllykoski | 2003 | 34.67 | 1:12.06 | ||||||
Simmis Wanda | 1:12.33 | |||||||||
13 | Henrietta Löfgren | 2003 | 34.70 | 1:13.40 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.75 | |||||||||
14 | Sonja Tiira | 2003 | 36.10 | 1:21.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:28.54 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vladimir Isaev | 2007 | 31.98 | 1:06.48 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:04.70 | |||||||||
2 | Daniel Kajava | 2007 | 34.90 | 1:12.67 | ||||||
Vanders | 1:13.26 | |||||||||
3 | Gregor Ilves | 2007 | 34.38 | 1:12.95 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:22.32 | |||||||||
4 | Ralf Rändla | 2008 | 37.48 | 1:13.55 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:16.00 | |||||||||
5 | Pravin Perasath | 2008 | 35.33 | 1:13.73 | ||||||
Simmis Wanda | 1:13.43 | |||||||||
6 | Joonas Salk | 2007 | 34.74 | 1:13.85 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:13.50 | |||||||||
7 | Märt Lukas Marran | 2008 | 36.02 | 1:16.89 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:15.00 | |||||||||
8 | Mikhail Lipanov | 2007 | 36.83 | 1:17.10 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:14.00 | |||||||||
9 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 36.81 | 1:18.19 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:25.37 | |||||||||
10 | Ilja Belov | 2007 | 37.21 | 1:19.01 | ||||||
Simmis Wanda | 1:17.55 | |||||||||
11 | Sasu Koivunen | 2008 | 38.66 | 1:20.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Artjom Malofejev | 2007 | 36.39 | 1:21.84 | ||||||
Vanders | 1:31.34 | |||||||||
13 | Leo Lonkola | 2007 | 38.20 | 1:22.36 | ||||||
Vanders | 1:23.98 | |||||||||
14 | Victor Nykvist | 2007 | 39.77 | 1:22.45 | ||||||
Simmis Grani | 1:27.46 | |||||||||
15 | Leo Nieminen | 2007 | 39.73 | 1:22.86 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:26.28 | |||||||||
16 | Miklas Sarkkinen | 2007 | 37.94 | 1:22.91 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:23.15 | |||||||||
17 | Veikko Moilanen | 2007 | 40.17 | 1:23.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:25.70 | |||||||||
18 | Jaakko Karppinen | 2007 | 38.86 | 1:23.85 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:41.95 | |||||||||
19 | Ralf Rannamäe | 2008 | 37.96 | 1:23.91 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:20.00 | |||||||||
20 | Angelos Toledos | 2007 | 40.59 | 1:23.98 | ||||||
Simmis Grani | 1:26.25 | |||||||||
21 | Lauri Hänninen | 2007 | 39.42 | 1:24.41 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:28.76 | |||||||||
22 | Patrik Ventus | 2007 | 40.87 | 1:27.16 | ||||||
Simmis Grani | 1:28.85 | |||||||||
23 | Rron Shala | 2007 | 43.09 | 1:27.37 | ||||||
Simmis Grani | 1:34.31 | |||||||||
24 | Ville Tolppala | 2007 | 41.62 | 1:29.47 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:24.93 | |||||||||
25 | Oskar Huotari | 2008 | 42.17 | 1:31.62 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Peik Pasanen | 2007 | 44.58 | 1:32.72 | ||||||
Vanders | 1:45.26 | |||||||||
27 | Leo Niemi | 2008 | 43.52 | 1:33.20 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:31.89 | |||||||||
28 | Lauri Rantsi | 2008 | 44.04 | 1:34.00 | ||||||
Vanders | 1:31.74 | |||||||||
29 | Eerik Välipakka | 2007 | 43.46 | 1:34.58 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Risto Hyvenen | 2007 | 44.10 | 1:34.80 | ||||||
Simmis Wanda | 1:45.87 | |||||||||
31 | Arthur Patteri | 2008 | 43.76 | 1:35.16 | ||||||
Vanders | 1:36.11 | |||||||||
32 | Aarni Rahkonen | 2009 | 46.10 | 1:35.50 | ||||||
Simmis Grani | 1:34.84 | |||||||||
33 | Joel Wahlman | 2008 | 43.47 | 1:35.58 | ||||||
Vanders | 1:38.20 | |||||||||
34 | Elias Nord | 2008 | 45.33 | 1:35.65 | ||||||
Vanders | 1:36.43 | |||||||||
35 | Esa Währn | 2008 | 42.71 | 1:37.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Onni Tuohino | 2008 | 43.61 | 1:39.08 | ||||||
Vanders | 1:47.71 | |||||||||
37 | Niilo Kommeri | 2007 | 46.74 | 1:41.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:50.01 | |||||||||
38 | Aatu Airaksinen | 2007 | 47.77 | 1:42.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Luka Haimi | 2009 | 50.72 | 1:49.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Joona Korte | 2007 | DNS | |||||||
Simmis Grani | 1:25.75 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leo Währn | 2005 | 28.43 | 59.05 | ||||||
Vanders | 58.13 | |||||||||
2 | Aaron Pirinen | 2005 | 29.98 | 1:01.40 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.29 | |||||||||
3 | Samuel Halminen | 2005 | 29.62 | 1:01.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.92 | |||||||||
4 | Risto Kallström | 2006 | 29.32 | 1:03.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.91 | |||||||||
5 | Egor Yaskin | 2005 | 30.51 | 1:03.77 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:03.50 | |||||||||
6 | Roger Ruhno | 2006 | 30.56 | 1:03.78 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:07.47 | |||||||||
7 | Aleksandr Sapogov | 2005 | 30.58 | 1:05.04 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:03.00 | |||||||||
8 | Kenneth Jogis | 2006 | 31.88 | 1:05.78 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:05.16 | |||||||||
9 | Karl Markus Tennokese | 2005 | 31.47 | 1:05.88 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:06.85 | |||||||||
10 | Nico Kulju | 2006 | 31.96 | 1:06.46 | ||||||
Simmis Wanda | 1:06.75 | |||||||||
11 | Boris Minkovski | 2006 | 31.53 | 1:06.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.35 | |||||||||
12 | Mairo Muidre | 2005 | 32.36 | 1:06.86 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:09.00 | |||||||||
13 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 31.73 | 1:07.28 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:10.63 | |||||||||
14 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 33.21 | 1:09.80 | ||||||
Russia Madwave Swimming Club | 1:09.00 | |||||||||
15 | Serhat Kalin | 2005 | 33.34 | 1:09.83 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:13.35 | |||||||||
16 | Urho Käkelä | 2005 | 34.23 | 1:11.21 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.90 | |||||||||
17 | Aarne Laurila | 2006 | 34.44 | 1:11.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.48 | |||||||||
18 | Jarko Miller | 2006 | 34.42 | 1:12.12 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:12.64 | |||||||||
19 | Heikki Ianes | 2005 | 35.18 | 1:14.49 | ||||||
Simmis Wanda | 1:12.72 | |||||||||
20 | Daniel Guzhov | 2006 | 35.69 | 1:14.99 | ||||||
Vanders | 1:15.81 | |||||||||
21 | Anton Visulainen | 2005 | 35.44 | 1:15.57 | ||||||
HTU Stadi | 1:21.03 | |||||||||
22 | Kaspar Annus | 2006 | 36.22 | 1:15.90 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:15.50 | |||||||||
23 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 36.58 | 1:17.03 | ||||||
Octopus Lohja | 1:20.57 | |||||||||
24 | Benjamin Winqvist | 2006 | 37.42 | 1:17.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.07 | |||||||||
25 | Anton Ahonen | 2006 | 36.65 | 1:17.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.20 | |||||||||
26 | Markus Malmivaara | 2006 | 38.24 | 1:18.84 | ||||||
Vanders | 1:24.40 | |||||||||
27 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 36.76 | 1:19.34 | ||||||
Vanders | 1:21.51 | |||||||||
28 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 37.78 | 1:20.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.66 | |||||||||
28 | Sampo Rahikainen | 2006 | 38.06 | 1:20.26 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:21.32 | |||||||||
30 | Dominic Konstantinov | 2006 | 38.39 | 1:20.55 | ||||||
Vanders | 1:23.31 | |||||||||
31 | Jasu Caspar Haapaniemi | 2006 | 38.46 | 1:22.46 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:28.54 | |||||||||
32 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 39.89 | 1:27.43 | ||||||
Simmis Wanda | 1:32.26 | |||||||||
33 | Olli Surakka | 2005 | 41.97 | 1:28.54 | ||||||
Simmis Wanda | 1:37.98 | |||||||||
- | Juho Kotamäki | 2005 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 1:27.21 | |||||||||
- | Onni Vilja | 2005 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tomi Silander | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:10.87 | |||||||||
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 27.39 | 56.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 55.29 | |||||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 28.24 | 56.93 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.42 | |||||||||
3 | Miro Merinen | 2003 | 27.82 | 57.16 | ||||||
Simmis Wanda | 1:00.13 | |||||||||
4 | Juuso Rahikainen | 2003 | 27.74 | 58.61 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 57.90 | |||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 28.61 | 59.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.92 | |||||||||
6 | Karl Jogis | 2004 | 27.91 | 59.65 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 59.61 | |||||||||
7 | Elis Fokin | 2003 | 28.35 | 1:00.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 59.20 | |||||||||
8 | Pauli Rantamäki | 2003 | 28.24 | 1:00.73 | ||||||
Octopus Lohja | 59.48 | |||||||||
9 | Konsta Pekkala | 2003 | 29.79 | 1:00.86 | ||||||
Simmis Wanda | 1:01.44 | |||||||||
9 | Waldemar Palombi | 2004 | 28.70 | 1:00.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.55 | |||||||||
11 | Henry Nyman | 2003 | 29.35 | 1:01.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.46 | |||||||||
12 | Eero Asikainen | 2004 | 30.47 | 1:03.39 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:02.16 | |||||||||
13 | Rony Kulju | 2004 | 30.76 | 1:03.50 | ||||||
Simmis Wanda | 1:04.28 | |||||||||
14 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 30.58 | 1:03.52 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:03.43 | |||||||||
15 | Masih Tantula | 2004 | 31.24 | 1:04.50 | ||||||
Simmis Grani | 1:05.75 | |||||||||
16 | Aki Hakkarainen | 2003 | 30.95 | 1:05.18 | ||||||
Simmis Wanda | 1:02.48 | |||||||||
17 | Matti Nätti | 2004 | 31.16 | 1:05.22 | ||||||
Simmis Wanda | 1:04.63 | |||||||||
18 | Kaius Kulmala | 2004 | 31.43 | 1:06.41 | ||||||
Simmis Grani | 1:04.38 | |||||||||
19 | Arttu Valonen | 2004 | 31.92 | 1:06.80 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:05.48 | |||||||||
20 | Joona Kuitu | 2004 | 32.62 | 1:07.31 | ||||||
Simmis Wanda | 1:07.78 | |||||||||
21 | Lauri Pyykkö | 2004 | 32.99 | 1:08.37 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:07.90 | |||||||||
22 | Veeti Salminen | 2004 | 32.73 | 1:09.60 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.75 | |||||||||
23 | Vi Thai Ngô | 2004 | 34.04 | 1:11.46 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.64 | |||||||||
24 | Verner Lammassaari | 2004 | 34.64 | 1:11.71 | ||||||
Octopus Lohja | 1:14.52 | |||||||||
25 | Daniel Kabonen | 2004 | 35.04 | 1:12.28 | ||||||
Simmis Wanda | 1:12.78 | |||||||||
26 | Miko Mikkola | 2004 | 36.04 | 1:14.13 | ||||||
Simmis Wanda | 1:17.50 | |||||||||
27 | Arttu Anttonen | 2004 | 35.35 | 1:16.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.62 | |||||||||
28 | Jaska Schoenmakers | 2004 | 37.11 | 1:17.98 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:20.30 | |||||||||
29 | Ilja Buzetski | 2004 | 41.23 | 1:34.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aleksi Rissanen | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 1:15.73 | |||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:19.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 26.98 | 56.08 | ||||||
Simmis Wanda | 55.40 | |||||||||
2 | Jiri Järvinen | 2001 | 27.73 | 58.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 59.47 | |||||||||
3 | Aarne Myllynen | 2002 | 29.31 | 1:01.91 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:03.06 | |||||||||
4 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 29.82 | 1:02.49 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:02.66 | |||||||||
5 | Ilari Silventoinen | 2002 | 29.78 | 1:03.61 | ||||||
Simmis Wanda | 1:06.38 | |||||||||
6 | Muhammed Tantula | 2002 | 30.77 | 1:04.20 | ||||||
Simmis Grani | 1:03.19 | |||||||||
7 | Samuel Syrjänen | 2002 | 32.00 | 1:06.51 | ||||||
Simmis Wanda | 1:06.15 | |||||||||
- | Kasper Nyman | 2001 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 59.64 | |||||||||
- | Ruslan Samrin | 2001 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 1:00.61 | |||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karolin Teder | 2008 | 44.06 | 1:29.59 | 2:27.58 | 3:10.68 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:20.50 | |||||||||
2 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 43.40 | 1:34.73 | 2:33.45 | 3:17.13 | ||||
Uimaseura Helsinki | 3:17.18 | |||||||||
3 | Serafima Ratner | 2008 | 45.88 | 1:34.55 | 2:31.71 | 3:17.47 | ||||
Uimaseura Helsinki | 3:16.77 | |||||||||
4 | Laura Lehtoila | 2008 | 48.73 | 1:39.74 | 2:41.62 | 3:28.66 | ||||
ORCA Helsinki | 3:33.24 | |||||||||
5 | Jonna Kurki | 2008 | 49.71 | 1:43.30 | 2:46.31 | 3:29.66 | ||||
Simmis Wanda | 3:37.19 | |||||||||
6 | Sira Katavisto | 2008 | 50.72 | 1:46.69 | 2:46.41 | 3:34.84 | ||||
ORCA Helsinki | 3:29.63 | |||||||||
7 | Venla Hoffren | 2009 | 51.30 | 1:47.37 | 2:47.23 | 3:36.27 | ||||
Simmis Wanda | 3:43.15 | |||||||||
8 | Lotta Jokinen | 2009 | 48.70 | 1:45.21 | 2:54.71 | 3:37.37 | ||||
Simmis Wanda | 3:33.43 | |||||||||
9 | Anni Kahlos | 2008 | 50.58 | 1:46.06 | 2:50.76 | 3:38.91 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:45.02 | |||||||||
10 | Mikaela Heiman | 2008 | 47.97 | 1:47.05 | 2:58.25 | 3:45.76 | ||||
Simmis Wanda | 3:48.93 | |||||||||
- | Emilia Wall | 2008 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 3:30.47 | |||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Helmi Käkelä | 2006 | 36.85 | 1:21.12 | 2:09.72 | 2:46.47 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:49.06 | |||||||||
2 | Emilia Rahola | 2006 | 38.09 | 1:21.28 | 2:09.84 | 2:48.30 | ||||
Porin Uimaseura | 2:54.92 | |||||||||
3 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 37.33 | 1:21.66 | 2:11.65 | 2:48.56 | ||||
Cetus Espoo | 2:46.71 | |||||||||
4 | Oosa Mattila | 2006 | 37.85 | 1:23.49 | 2:10.12 | 2:49.45 | ||||
Simmis Wanda | 2:55.94 | |||||||||
5 | Anette Zahovaiko | 2006 | 37.14 | 1:21.17 | 2:14.32 | 2:51.57 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:05.14 | |||||||||
6 | Erika Pajo | 2006 | 39.78 | 1:24.82 | 2:13.84 | 2:52.53 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:00.50 | |||||||||
6 | Nadezhda Gizatullina | 2006 | 38.30 | 1:25.94 | 2:10.67 | 2:52.53 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 2:42.00 | |||||||||
8 | Hilla Känkänen | 2006 | 37.68 | 1:23.48 | 2:14.58 | 2:52.65 | ||||
Porin Uimaseura | 2:50.58 | |||||||||
9 | Helmi Räsänen | 2006 | 41.16 | 1:25.32 | 2:16.44 | 2:53.40 | ||||
Simmis Grani | 3:01.44 | |||||||||
10 | Karoliina Evert | 2006 | 39.64 | 1:22.88 | 2:12.74 | 2:53.64 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:58.20 | |||||||||
11 | Maria Karvonen | 2006 | 37.96 | 1:23.38 | 2:15.69 | 2:53.94 | ||||
Simmis Wanda | 2:53.82 | |||||||||
12 | Matilda Leppänen | 2007 | 39.04 | 1:28.81 | 2:16.16 | 2:56.90 | ||||
Cetus Espoo | 2:57.25 | |||||||||
13 | Anna Salo | 2007 | 39.66 | 1:27.22 | 2:22.19 | 3:00.19 | ||||
Cetus Espoo | 2:57.42 | |||||||||
14 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 39.18 | 1:26.51 | 2:17.79 | 3:00.96 | ||||
Cetus Espoo | 3:04.00 | |||||||||
15 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 37.71 | 1:25.81 | 2:25.81 | 3:04.83 | ||||
Cetus Espoo | 3:00.74 | |||||||||
16 | Anja Miao | 2007 | 39.43 | 1:30.14 | 2:24.77 | 3:05.68 | ||||
Cetus Espoo | 3:07.16 | |||||||||
17 | Milka Marjakaarto | 2007 | 40.43 | 1:28.72 | 2:24.00 | 3:06.68 | ||||
Cetus Espoo | 3:13.08 | |||||||||
18 | Noora Glasin | 2006 | 43.17 | 1:32.32 | 2:28.42 | 3:08.66 | ||||
Simmis Wanda | 3:14.64 | |||||||||
19 | Auri Korpaeus | 2006 | 44.13 | 1:34.62 | 2:28.36 | 3:10.67 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Pinja Hoffren | 2006 | 43.58 | 1:34.48 | 2:28.56 | 3:10.68 | ||||
Simmis Wanda | 3:13.94 | |||||||||
21 | Heli Kuisma | 2006 | 42.77 | 1:31.40 | 2:28.76 | 3:11.76 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:11.34 | |||||||||
22 | Siiri Multamäki | 2006 | 47.62 | 1:36.41 | 2:30.07 | 3:12.38 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Liina Saario | 2006 | 42.41 | 1:36.23 | 2:32.04 | 3:14.48 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Peppi Virokannas | 2006 | 45.59 | 1:37.39 | 2:36.63 | 3:18.48 | ||||
ORCA Helsinki | 3:29.33 | |||||||||
25 | Ida Paaskoski | 2007 | 47.49 | 1:37.49 | 2:38.43 | 3:18.91 | ||||
Cetus Espoo | 3:19.32 | |||||||||
26 | Esther Reunala | 2007 | 43.80 | 1:32.66 | 2:34.50 | 3:21.21 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Silvia Koskela | 2007 | 44.67 | 1:37.98 | 2:37.19 | 3:21.89 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:25.60 | |||||||||
28 | Viia Tossavainen | 2007 | 46.03 | 1:41.69 | 2:44.31 | 3:29.89 | ||||
Simmis Wanda | 3:32.96 | |||||||||
29 | Pinja Suominen | 2006 | 48.59 | 1:42.45 | 2:44.01 | 3:30.27 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:57.11 | |||||||||
30 | Sumedha Jha | 2007 | 46.35 | 1:39.73 | 2:40.81 | 3:31.32 | ||||
Vanders | 3:45.03 | |||||||||
31 | Josefina Vainio | 2007 | 51.50 | 1:47.36 | 2:47.83 | 3:34.45 | ||||
Simmis Wanda | 3:36.98 | |||||||||
32 | Ella Haavisto | 2007 | 44.61 | 1:42.48 | 2:45.23 | 3:34.46 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
33 | Milma Tammikorpi | 2006 | 50.10 | 1:47.04 | 2:50.44 | 3:38.93 | ||||
Simmis Wanda | 3:45.36 | |||||||||
34 | Kaisla Henttu | 2007 | 52.37 | 1:55.11 | 2:59.42 | 3:46.68 | ||||
Simmis Wanda | 3:49.69 | |||||||||
35 | Nea Vilén | 2007 | 52.07 | 1:55.32 | 2:56.33 | 3:49.16 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Aura Haunia | 2007 | 53.70 | 1:58.05 | 3:04.89 | 3:58.09 | ||||
Simmis Wanda | 3:58.89 | |||||||||
- | Maia Loponen | 2007 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 3:41.68 | |||||||||
- | Aino Suominen | 2006 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:29.81 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meea Juntunen | 2005 | 34.09 | 1:17.05 | 2:01.35 | 2:36.24 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:38.04 | |||||||||
2 | Ada Hakkarainen | 2005 | 35.57 | 1:18.21 | 2:02.05 | 2:36.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:32.51 | |||||||||
3 | Aliina Karvonen | 2004 | 36.33 | 1:18.91 | 2:08.50 | 2:42.20 | ||||
Simmis Wanda | 2:39.26 | |||||||||
4 | Laura Nissi | 2004 | 34.37 | 1:14.83 | 2:04.71 | 2:42.62 | ||||
Simmis Wanda | 2:38.99 | |||||||||
5 | Elina Ryynänen | 2005 | 37.18 | 1:22.37 | 2:08.17 | 2:42.68 | ||||
Simmis Wanda | 2:44.96 | |||||||||
6 | Mari Ann Marran | 2005 | 37.19 | 1:18.98 | 2:06.98 | 2:44.52 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:39.00 | |||||||||
7 | Anna Mattila | 2004 | 35.22 | 1:22.03 | 2:09.43 | 2:47.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:39.91 | |||||||||
8 | Aleksandra Petrushenko | 2005 | 35.19 | 1:20.74 | 2:13.22 | 2:50.02 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 2:45.00 | |||||||||
9 | Rina Rantanen | 2005 | 40.28 | 1:25.39 | 2:11.84 | 2:51.32 | ||||
Cetus Espoo | 2:48.57 | |||||||||
10 | Oona Eriksson | 2004 | 38.99 | 1:23.24 | 2:14.49 | 2:52.66 | ||||
Simmis Wanda | 2:47.09 | |||||||||
11 | Henni Havén | 2004 | 36.10 | 1:21.44 | 2:11.65 | 2:52.67 | ||||
Simmis Wanda | 2:52.88 | |||||||||
12 | Saara Heinänen | 2005 | 38.47 | 1:26.92 | 2:14.74 | 2:55.21 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:04.89 | |||||||||
13 | Milja Aarnivuo | 2005 | 39.98 | 1:26.90 | 2:18.68 | 2:58.36 | ||||
Simmis Wanda | 3:03.49 | |||||||||
14 | Elina Ruha | 2005 | 43.88 | 1:28.77 | 2:25.11 | 3:04.57 | ||||
Cetus Espoo | 3:02.07 | |||||||||
15 | Sini Kaivola | 2005 | 38.60 | 1:28.15 | 2:25.73 | 3:10.53 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:05.74 | |||||||||
16 | Ronja Simsek | 2005 | 42.75 | 1:33.15 | 2:28.88 | 3:11.16 | ||||
Porin Uimaseura | 3:07.42 | |||||||||
17 | Peppi Siurola | 2004 | 44.13 | 1:37.43 | 2:32.69 | 3:16.91 | ||||
Simmis Wanda | 3:20.35 | |||||||||
18 | Janika Hinkkanen | 2005 | 50.78 | 1:55.51 | 3:02.53 | 3:54.49 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 4:17.17 | |||||||||
- | Sofi Andström | 2005 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | 2:53.96 | |||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 32.77 | 1:12.05 | 2:00.97 | 2:35.99 | ||||
Porin Uimaseura | 2:33.16 | |||||||||
2 | Aava Mattila | 2003 | 37.24 | 1:22.11 | 2:11.91 | 2:49.38 | ||||
Simmis Wanda | 2:51.87 | |||||||||
3 | Emma Loponen | 2003 | 36.18 | 1:20.32 | 2:09.81 | 2:49.59 | ||||
Simmis Wanda | 2:53.93 | |||||||||
4 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 36.77 | 1:23.09 | 2:16.89 | 3:00.82 | ||||
Porin Uimaseura | 2:57.87 | |||||||||
5 | Linda Grönlund | 2003 | 47.25 | 1:39.37 | 2:42.96 | 3:28.47 | ||||
Porin Uimaseura | 3:24.78 | |||||||||
6 | Sonja Tiira | 2003 | 45.69 | 1:41.87 | 2:42.74 | 3:32.98 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Emmi Rauhanen | 2003 | 45.62 | 1:44.32 | 2:46.87 | 3:35.87 | ||||
Porin Uimaseura | 3:29.65 | |||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 40.84 | 1:24.43 | 2:18.49 | 2:57.68 | ||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
2 | Joonas Salk | 2007 | 41.33 | 1:27.61 | 2:22.36 | 3:02.06 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:05.00 | |||||||||
3 | Daniel Kajava | 2007 | 45.54 | 1:31.54 | 2:28.28 | 3:06.55 | ||||
Vanders | 3:04.45 | |||||||||
4 | Pravin Perasath | 2008 | 41.67 | 1:30.52 | 2:29.25 | 3:07.00 | ||||
Simmis Wanda | 3:03.53 | |||||||||
5 | Amos Mäkilä | 2007 | 44.11 | 1:31.28 | 2:30.72 | 3:10.23 | ||||
Simmis Grani | 3:18.26 | |||||||||
6 | Juho Kallio | 2007 | 42.19 | 1:31.56 | 2:27.03 | 3:11.54 | ||||
Porin Uimaseura | 3:13.25 | |||||||||
7 | Onni Rahkonen | 2007 | 43.00 | 1:32.39 | 2:31.57 | 3:13.04 | ||||
Simmis Grani | 3:08.45 | |||||||||
8 | Ville-Veikko Luomala | 2007 | 39.75 | 1:28.40 | 2:28.00 | 3:14.71 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:08.10 | |||||||||
9 | Eetu Niemi | 2007 | 46.32 | 1:43.97 | 2:40.23 | 3:25.19 | ||||
Octopus Lohja | 3:32.88 | |||||||||
10 | Noel Ehrlund | 2007 | 44.47 | 1:38.67 | 2:43.29 | 3:26.06 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:29.49 | |||||||||
11 | Eero Hedemäki | 2008 | 59.03 | 1:54.46 | 3:00.91 | 3:47.70 | ||||
Simmis Grani | 3:48.82 | |||||||||
- | Kaspar Ragnar Markus Varik | 2007 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 4:29.14 | |||||||||
- | Lauri Valtanen | 2007 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 3:38.75 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arsenii Antonian | 2005 | 31.96 | 1:11.66 | 1:55.32 | 2:30.15 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 2:28.00 | |||||||||
2 | Nico Peltonen | 2005 | 32.02 | 1:13.12 | 2:01.58 | 2:36.12 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:35.77 | |||||||||
3 | Egor Yaskin | 2005 | 35.57 | 1:17.32 | 2:01.85 | 2:38.16 | ||||
Russia Madwave Swimming Club | 2:35.00 | |||||||||
4 | Risto Kallström | 2006 | 33.68 | 1:15.59 | 2:05.28 | 2:42.66 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.91 | |||||||||
5 | Juho Törmä | 2005 | 34.60 | 1:16.32 | 2:06.60 | 2:45.55 | ||||
Porin Uimaseura | 2:46.21 | |||||||||
6 | Roger Ruhno | 2006 | 35.91 | 1:22.12 | 2:11.89 | 2:49.71 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:52.06 | |||||||||
7 | Karl-Eerik Rooni | 2006 | 44.85 | 1:31.33 | 2:23.53 | 3:03.68 | ||||
Ujumisklubi Briis | 3:07.00 | |||||||||
8 | Benjamin Winqvist | 2006 | 42.91 | 1:32.43 | 2:27.91 | 3:07.09 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.06 | |||||||||
9 | Jani Ekman | 2006 | 42.93 | 1:34.56 | 2:29.74 | 3:15.35 | ||||
Simmis Wanda | 3:12.55 | |||||||||
10 | Aarne Laurila | 2006 | 40.74 | 1:30.78 | 2:36.62 | 3:16.57 | ||||
Cetus Espoo | 3:07.24 | |||||||||
11 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 47.26 | 1:35.02 | 2:34.61 | 3:18.00 | ||||
Cetus Espoo | 3:12.10 | |||||||||
12 | Tomas Lipponen | 2005 | 46.59 | 1:37.53 | 2:37.67 | 3:18.97 | ||||
Simmis Grani | 3:25.64 | |||||||||
13 | Topias Muhonen | 2006 | 44.91 | 1:34.66 | 2:36.54 | 3:20.22 | ||||
Octopus Lohja | 3:18.59 | |||||||||
14 | Mike Hongisto | 2006 | 40.06 | 1:35.66 | 2:40.25 | 3:24.94 | ||||
Octopus Lohja | 3:29.49 | |||||||||
15 | Anton Ahonen | 2006 | 43.11 | 1:34.17 | 2:39.97 | 3:25.72 | ||||
Cetus Espoo | 3:33.73 | |||||||||
16 | Daniel Guzhov | 2006 | 51.18 | 1:42.66 | 2:50.84 | 3:36.35 | ||||
Vanders | 3:20.70 | |||||||||
- | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 2:50.32 | |||||||||
- | Dominic Konstantinov | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 30.58 | 1:12.88 | 1:57.79 | 2:34.34 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:23.93 | |||||||||
2 | Juho Marjala | 2003 | 32.06 | 1:12.42 | 1:59.44 | 2:35.68 | ||||
Simmis Wanda | 2:31.03 | |||||||||
3 | Endrik Einberg | 2004 | 33.17 | 1:12.82 | 2:02.98 | 2:39.16 | ||||
Ujumisklubi Briis | 2:35.00 | |||||||||
4 | Martti Karesjoki | 2004 | 37.38 | 1:21.16 | 2:11.35 | 2:51.52 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:12.84 | |||||||||
5 | Joona Saarnio | 2004 | 37.17 | 1:27.82 | 2:16.02 | 2:57.18 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:56.48 | |||||||||
6 | Arttu Anttonen | 2004 | 40.63 | 1:32.74 | 2:34.47 | 3:21.73 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 29.90 | 1:07.42 | 1:50.62 | 2:20.85 | ||||
Simmis Wanda | 2:22.57 | |||||||||
2 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 29.71 | 1:09.87 | 1:54.58 | 2:27.65 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:30.23 | |||||||||
3 | Samuel Syrjänen | 2002 | 37.06 | 1:20.80 | 2:07.42 | 2:46.31 | ||||
Simmis Wanda | 2:43.61 | |||||||||
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Hoffren | 2009 | 51.15 | |||||||
Simmis Wanda | 53.91 | |||||||||
2 | Alisa Myllykoski | 2009 | 54.28 | |||||||
Simmis Wanda | 57.74 | |||||||||
3 | Charlotte Lukie Eha | 2010 | 54.62 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 54.28 | |||||||||
4 | Helmi Oksa | 2009 | 55.35 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 57.64 | |||||||||
5 | Katre Erik | 2009 | 56.28 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 55.94 | |||||||||
6 | Meribel Talinurm | 2009 | 58.58 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 59.00 | |||||||||
7 | Marjette Metsur | 2009 | 59.41 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 58.90 | |||||||||
8 | Milda Leppäluoto | 2009 | 1:02.34 | |||||||
Simmis Wanda | 1:02.54 | |||||||||
- | Aleksandra Lopatina | 2009 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:00.39 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hanna Törmä | 2007 | 44.25 | |||||||
Porin Uimaseura | 44.11 | |||||||||
2 | Sofia Oksa | 2007 | 45.30 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 45.58 | |||||||||
3 | Jonna Kurki | 2008 | 46.58 | |||||||
Simmis Wanda | 46.85 | |||||||||
4 | Sandra Patzig | 2007 | 46.83 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 50.20 | |||||||||
5 | Aino Kuokkanen | 2007 | 47.17 | |||||||
Simmis Grani | 47.21 | |||||||||
6 | Johanna Simm | 2007 | 47.68 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 47.79 | |||||||||
7 | Karolin Teder | 2008 | 49.10 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 49.80 | |||||||||
8 | Sanni Aarnivuo | 2008 | 49.37 | |||||||
Simmis Wanda | 51.45 | |||||||||
9 | Helis Laane | 2008 | 50.46 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 51.25 | |||||||||
10 | Silvia Koskela | 2007 | 50.55 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 51.83 | |||||||||
11 | Lotte Borremans | 2008 | 51.18 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 53.82 | |||||||||
12 | Nea Vilén | 2007 | 51.75 | |||||||
Simmis Wanda | 54.66 | |||||||||
13 | Susanne Hein | 2008 | 52.23 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 54.48 | |||||||||
14 | Sandra Miller | 2008 | 55.62 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 54.37 | |||||||||
15 | Ursula Tamminen | 2008 | 55.65 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 56.80 | |||||||||
16 | Mikaela Heiman | 2008 | 58.42 | |||||||
Simmis Wanda | 58.84 | |||||||||
17 | Irina Karvonen | 2008 | 59.55 | |||||||
Simmis Wanda | 1:03.09 | |||||||||
18 | Anni Perälä | 2007 | 1:01.08 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.41 | |||||||||
19 | Iiris Pajamo | 2008 | 1:01.62 | |||||||
Simmis Wanda | 1:02.41 | |||||||||
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rina Rantanen | 2005 | 37.55 | |||||||
Cetus Espoo | 36.81 | |||||||||
2 | Aliina Karvonen | 2004 | 37.86 | |||||||
Simmis Wanda | 38.17 | |||||||||
3 | Aino Koskelo | 2005 | 37.99 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 39.50 | |||||||||
4 | Essi Loponen | 2004 | 38.23 | |||||||
Simmis Wanda | 38.28 | |||||||||
5 | Oosa Mattila | 2006 | 38.33 | |||||||
Simmis Wanda | 42.28 | |||||||||
6 | Iina Vänttinen | 2006 | 38.83 | |||||||
Simmis Wanda | 40.46 | |||||||||
7 | Iida Herrala | 2004 | 39.04 | |||||||
Simmis Wanda | 38.49 | |||||||||
8 | Sofi Andström | 2005 | 39.09 | |||||||
ORCA Helsinki | 39.58 | |||||||||
9 | Hilla Känkänen | 2006 | 39.27 | |||||||
Porin Uimaseura | 40.16 | |||||||||
10 | Ada Hakkarainen | 2005 | 39.63 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 39.79 | |||||||||
11 | Henni Havén | 2004 | 39.95 | |||||||
Simmis Wanda | 40.79 | |||||||||
12 | Karoliina Evert | 2006 | 40.00 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 40.99 | |||||||||
13 | Viola Karismaa | 2005 | 40.36 | |||||||
Porin Uimaseura | 40.74 | |||||||||
14 | Emilia Rahola | 2006 | 40.46 | |||||||
Porin Uimaseura | 40.86 | |||||||||
15 | Ronja Kero | 2005 | 40.72 | |||||||
ORCA Helsinki | 42.38 | |||||||||
16 | Sini Kaivola | 2005 | 40.79 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.97 | |||||||||
17 | Lotta Nevalainen | 2005 | 40.86 | |||||||
Cetus Espoo | 41.41 | |||||||||
18 | Jenni Kurki | 2005 | 41.04 | |||||||
Simmis Wanda | 39.50 | |||||||||
19 | Susanna Ryynänen | 2006 | 41.72 | |||||||
Simmis Wanda | 42.13 | |||||||||
20 | Jasmine Errehani | 2004 | 41.80 | |||||||
Simmis Wanda | 41.09 | |||||||||
21 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 42.75 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 41.47 | |||||||||
22 | Aino Kuusisto | 2006 | 42.86 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 42.81 | |||||||||
23 | Helen Jaagant | 2006 | 42.91 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 41.65 | |||||||||
24 | Anette Zahovaiko | 2006 | 43.64 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 44.03 | |||||||||
25 | Grete Jaanus | 2005 | 44.11 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 44.10 | |||||||||
26 | Milja Aarnivuo | 2005 | 44.16 | |||||||
Simmis Wanda | 43.61 | |||||||||
27 | Juulia Lindfors | 2005 | 44.40 | |||||||
Cetus Espoo | 43.42 | |||||||||
28 | Peppi Siurola | 2004 | 45.03 | |||||||
Simmis Wanda | 43.82 | |||||||||
29 | Ronja Simsek | 2005 | 45.11 | |||||||
Porin Uimaseura | 42.34 | |||||||||
30 | Reetta Haara | 2004 | 45.31 | |||||||
Simmis Wanda | 46.96 | |||||||||
30 | Veera Tall | 2005 | 45.31 | |||||||
Porin Uimaseura | 44.35 | |||||||||
32 | Annika Uuttu | 2004 | 45.56 | |||||||
Harjavallan Uimaseura | 53.43 | |||||||||
33 | Heli Kuisma | 2006 | 46.34 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.63 | |||||||||
34 | Liina Saario | 2006 | 47.11 | |||||||
ORCA Helsinki | 1:00.16 | |||||||||
35 | Hilda Kankeri | 2005 | 47.33 | |||||||
Harjavallan Uimaseura | ||||||||||
36 | Lilli Järvenpää | 2006 | 48.37 | |||||||
Harjavallan Uimaseura | 48.84 | |||||||||
37 | Minni Kinnunen | 2006 | 48.72 | |||||||
Vanders | 50.66 | |||||||||
38 | Noora Glasin | 2006 | 48.73 | |||||||
Simmis Wanda | 47.90 | |||||||||
39 | Silja Lehtonen | 2004 | 49.54 | |||||||
Simmis Wanda | 47.43 | |||||||||
40 | Milma Tammikorpi | 2006 | 51.70 | |||||||
Simmis Wanda | 50.06 | |||||||||
41 | Deniz Keteli | 2005 | 53.97 | |||||||
Simmis Wanda | 52.07 | |||||||||
42 | Emmalina Piitulainen | 2006 | 54.02 | |||||||
Simmis Wanda | 53.47 | |||||||||
43 | Säde Tuisku | 2006 | 54.16 | |||||||
Simmis Wanda | 56.66 | |||||||||
44 | Saara-Kaisa Rahijärvi | 2004 | 54.40 | |||||||
ORCA Helsinki | 54.47 | |||||||||
45 | Janika Hinkkanen | 2005 | 56.48 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.67 | |||||||||
46 | Kia Jokinen | 2005 | 58.25 | |||||||
Simmis Wanda | 57.02 | |||||||||
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Agneta Kallas | 2002 | 37.38 | |||||||
Simmis Wanda | 38.06 | |||||||||
2 | Sara Myller | 2003 | 38.45 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.40 | |||||||||
3 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 38.87 | |||||||
Porin Uimaseura | 39.12 | |||||||||
4 | Emmi Kaunisto | 2002 | 39.16 | |||||||
Porin Uimaseura | 38.18 | |||||||||
5 | Siiri Välimaa | 2002 | 39.95 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.20 | |||||||||
6 | Emilia Myllykoski | 2003 | 40.46 | |||||||
Simmis Wanda | 39.51 | |||||||||
7 | Ella Nore | 2002 | 40.62 | |||||||
Porin Uimaseura | 40.21 | |||||||||
8 | Henrietta Löfgren | 2003 | 45.13 | |||||||
Simmis Wanda | 42.66 | |||||||||
9 | Laura Hautamäki | 2002 | 45.50 | |||||||
Simmis Wanda | 45.42 | |||||||||
10 | Linda Grönlund | 2003 | 49.29 | |||||||
Porin Uimaseura | 49.77 | |||||||||
11 | Amanda Rahola | 2003 | 49.54 | |||||||
Porin Uimaseura | 48.41 | |||||||||
12 | Emmi Rauhanen | 2003 | 54.35 | |||||||
Porin Uimaseura | 51.97 | |||||||||
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ralf Rändla | 2008 | 44.49 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 44.00 | |||||||||
2 | Vadim Berezkin | 2008 | 45.83 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 44.50 | |||||||||
3 | Märt Lukas Marran | 2008 | 45.96 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 45.00 | |||||||||
4 | Pravin Perasath | 2008 | 46.84 | |||||||
Simmis Wanda | 48.96 | |||||||||
5 | Oskar Huotari | 2008 | 55.50 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 58.66 | |||||||||
6 | Luka Haimi | 2009 | 59.47 | |||||||
Simmis Wanda | 1:00.25 | |||||||||
- | Ralf Rannamäe | 2008 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | 51.25 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani Ekman | 2006 | 40.97 | |||||||
Simmis Wanda | 40.84 | |||||||||
2 | Roger Ruhno | 2006 | 40.98 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 40.27 | |||||||||
3 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 41.35 | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 39.50 | |||||||||
4 | Karl-Eerik Rooni | 2006 | 42.29 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 42.40 | |||||||||
5 | Jarko Miller | 2006 | 42.49 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 43.42 | |||||||||
6 | Gregor Ilves | 2007 | 43.89 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 57.13 | |||||||||
7 | Joonas Salk | 2007 | 44.63 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 42.20 | |||||||||
8 | Nico Kulju | 2006 | 44.64 | |||||||
Simmis Wanda | 44.37 | |||||||||
9 | Kaspar Annus | 2006 | 45.17 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 43.90 | |||||||||
10 | Mikael Böckerman | 2006 | 45.71 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 44.97 | |||||||||
11 | Juho Kallio | 2007 | 45.84 | |||||||
Porin Uimaseura | 45.51 | |||||||||
12 | Niko Antman | 2006 | 47.33 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 46.22 | |||||||||
13 | Ilja Belov | 2007 | 47.48 | |||||||
Simmis Wanda | 46.97 | |||||||||
14 | Ricco Poldveer | 2006 | 49.26 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 50.20 | |||||||||
15 | Miklas Sarkkinen | 2007 | 53.93 | |||||||
Helsingin Uimarit | 48.88 | |||||||||
16 | Ville Tolppala | 2007 | 55.54 | |||||||
ORCA Helsinki | 55.34 | |||||||||
17 | Aatu Airaksinen | 2007 | 57.01 | |||||||
Simmis Wanda | 54.23 | |||||||||
18 | Dominic Konstantinov | 2006 | 57.37 | |||||||
Vanders | 54.55 | |||||||||
19 | Emil Kokki | 2007 | 59.80 | |||||||
Simmis Wanda | 1:00.56 | |||||||||
20 | Risto Hyvenen | 2007 | 1:17.00 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 32.43 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.30 | |||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 34.41 | |||||||
Vanders | 46.64 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 34.64 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.24 | |||||||||
4 | Pauli Rantamäki | 2003 | 35.37 | |||||||
Octopus Lohja | 34.33 | |||||||||
5 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 36.07 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.33 | |||||||||
6 | Karl Jogis | 2004 | 36.53 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.25 | |||||||||
7 | Vi Thai Ngô | 2004 | 37.49 | |||||||
Simmis Wanda | 39.90 | |||||||||
8 | Karl Markus Tennokese | 2005 | 37.52 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.00 | |||||||||
9 | Justus Holtari | 2004 | 38.56 | |||||||
Cetus Espoo | 48.57 | |||||||||
10 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 38.67 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 40.46 | |||||||||
11 | Endrik Einberg | 2004 | 39.91 | |||||||
Ujumisklubi Briis | 38.50 | |||||||||
12 | Juho Törmä | 2005 | 40.24 | |||||||
Porin Uimaseura | 40.73 | |||||||||
13 | Matti Nätti | 2004 | 40.39 | |||||||
Simmis Wanda | 39.74 | |||||||||
14 | Joona Kuitu | 2004 | 40.96 | |||||||
Simmis Wanda | 39.07 | |||||||||
15 | Konsta Pekkala | 2003 | 41.03 | |||||||
Simmis Wanda | 46.74 | |||||||||
16 | Yufei Meng | 2004 | 41.19 | |||||||
Simmis Grani | 43.32 | |||||||||
17 | Heikki Ianes | 2005 | 41.20 | |||||||
Simmis Wanda | 41.79 | |||||||||
18 | Veeti Salminen | 2004 | 42.00 | |||||||
Simmis Wanda | 41.77 | |||||||||
19 | Rony Kulju | 2004 | 42.67 | |||||||
Simmis Wanda | 39.29 | |||||||||
20 | Jaska Schoenmakers | 2004 | 44.43 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.98 | |||||||||
21 | Olli Surakka | 2005 | 45.59 | |||||||
Simmis Wanda | 48.48 | |||||||||
22 | Daniel Kabonen | 2004 | 46.05 | |||||||
Simmis Wanda | 46.69 | |||||||||
23 | Aleksandr Petukhov | 2004 | 46.93 | |||||||
ORCA Helsinki | 57.15 | |||||||||
24 | Tomas Lipponen | 2005 | 47.12 | |||||||
Simmis Grani | 49.31 | |||||||||
25 | Onni Vilja | 2005 | 48.38 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.72 | |||||||||
26 | Miko Mikkola | 2004 | 48.59 | |||||||
Simmis Wanda | 57.35 | |||||||||
27 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 48.87 | |||||||
Simmis Wanda | 49.16 | |||||||||
28 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 49.17 | |||||||
Vanders | 1:07.27 | |||||||||
29 | Ilja Buzetski | 2004 | 52.97 | |||||||
Simmis Wanda | 55.48 | |||||||||
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: TYR |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Syrjänen | 2002 | 35.94 | |||||||
Simmis Wanda | 36.49 | |||||||||
2 | Ilari Silventoinen | 2002 | 36.90 | |||||||
Simmis Wanda | 38.43 | |||||||||
3 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 37.04 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.29 | |||||||||
Laji 27, 200m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Aktia |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kertu Kann | 2006 | 33.85 | 1:11.79 | 1:49.99 | 2:27.23 | ||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
2 | Helen Jaagant | 2006 | 34.17 | 1:12.90 | 1:52.51 | 2:31.12 | ||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
3 | Emilia Rahola | 2006 | 34.83 | 1:14.18 | 1:54.84 | 2:32.89 | ||||
Porin Uimaseura | 2:37.82 | |||||||||
4 | Erika Pajo | 2006 | 34.90 | 1:13.97 | 1:54.44 | 2:33.76 | ||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
5 | Hanna Törmä | 2007 | 35.98 | 1:18.16 | 2:02.96 | 2:46.57 | ||||
Porin Uimaseura | 2:38.43 | |||||||||
6 | Liina Saario | 2006 | 38.52 | 1:21.93 | 2:07.52 | 2:49.65 | ||||
ORCA Helsinki | 3:12.60 | |||||||||
7 | Pinja Hoffren | 2006 | 38.38 | 1:23.00 | 2:08.79 | 2:50.13 | ||||
Simmis Wanda | 2:54.06 | |||||||||
8 | Lyyli Järvi | 2007 | 37.81 | 1:21.78 | 2:08.62 | 2:52.38 | ||||
Porin Uimaseura | 3:09.50 | |||||||||
9 | Pinja Suominen | 2006 | 38.68 | 1:24.82 | 2:14.66 | 3:02.64 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Aino Kuokkanen | 2007 | 44.69 | 1:32.38 | 2:20.42 | 3:03.03 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Milma Tammikorpi | 2006 | 43.03 | 1:32.75 | 2:23.31 | 3:08.04 | ||||
Simmis Wanda | 3:21.80 | |||||||||
12 | Helmi Oksa | 2009 | 43.30 | 1:33.43 | 2:25.23 | 3:14.92 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Emma Lahti | 2008 | 43.17 | 1:32.79 | 2:26.78 | 3:15.21 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:18.30 | |||||||||
14 | Hertta Katajisto | 2007 | 45.17 | 1:35.81 | 2:26.53 | 3:16.78 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:34.58 | |||||||||
15 | Mikaela Heiman | 2008 | 45.10 | 1:35.31 | 2:29.05 | 3:19.71 | ||||
Simmis Wanda | 3:20.57 | |||||||||
16 | Emmalina Piitulainen | 2006 | 46.01 | 1:38.00 | 2:33.10 | 3:24.05 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Venla Hoffren | 2009 | 48.03 | 1:40.97 | 2:34.61 | 3:24.14 | ||||
Simmis Wanda | 3:23.13 | |||||||||
Laji 27, 200m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Aktia |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Irene Mäkilä | 2004 | 31.14 | 1:03.88 | 1:37.21 | 2:09.88 | ||||
Raision Urheilijat | 2:09.95 | |||||||||
2 | Elina Ryynänen | 2005 | 31.52 | 1:06.84 | 1:43.94 | 2:20.46 | ||||
Simmis Wanda | 2:21.69 | |||||||||
3 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 32.36 | 1:10.29 | 1:48.59 | 2:25.25 | ||||
Simmis Wanda | 2:27.65 | |||||||||
4 | Laura Nissi | 2004 | 32.28 | 1:08.61 | 1:46.92 | 2:25.99 | ||||
Simmis Wanda | 2:22.72 | |||||||||
5 | Essi Loponen | 2004 | 33.87 | 1:12.15 | 1:51.03 | 2:27.64 | ||||
Simmis Wanda | 2:27.46 | |||||||||
6 | Lotta Nurminen | 2005 | 32.09 | 1:09.25 | 1:49.52 | 2:29.33 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Siiri Pekkala | 2005 | 32.57 | 1:11.00 | 1:52.21 | 2:30.65 | ||||
Simmis Wanda | 2:26.52 | |||||||||
8 | Viola Karismaa | 2005 | 33.98 | 1:13.24 | 1:52.87 | 2:30.68 | ||||
Porin Uimaseura | 2:33.61 | |||||||||
9 | Daniela Sohlman | 2005 | 34.26 | 1:13.31 | 1:54.23 | 2:33.69 | ||||
Simmis Wanda | 2:34.23 | |||||||||
10 | Henni Havén | 2004 | 34.58 | 1:14.13 | 1:54.38 | 2:33.86 | ||||
Simmis Wanda | 2:37.89 | |||||||||
11 | Milja Aarnivuo | 2005 | 34.98 | 1:15.03 | 1:56.24 | 2:34.81 | ||||
Simmis Wanda | 2:38.02 | |||||||||
12 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 35.89 | 1:16.00 | 1:57.72 | 2:36.94 | ||||
Vanders | 2:35.39 | |||||||||
13 | Roosa Tuomola | 2005 | 35.22 | 1:15.20 | 1:58.17 | 2:37.08 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:42.11 | |||||||||
14 | Lotta Nevalainen | 2005 | 36.32 | 1:17.27 | 1:58.73 | 2:37.34 | ||||
Cetus Espoo | 2:36.62 | |||||||||
15 | Iida Siltala | 2005 | 35.45 | 1:14.87 | 1:56.81 | 2:37.51 | ||||
Cetus Espoo | 2:29.88 | |||||||||
16 | Emilia Hakala | 2005 | 36.20 | 1:16.92 | 1:59.01 | 2:39.54 | ||||
Simmis Wanda | 2:56.39 | |||||||||
17 | Rina Rantanen | 2005 | 36.04 | 1:16.11 | 1:58.46 | 2:39.90 | ||||
Cetus Espoo | 2:32.75 | |||||||||
18 | Jasmine Errehani | 2004 | 36.57 | 1:17.23 | 2:00.72 | 2:41.58 | ||||
Simmis Wanda | 2:36.71 | |||||||||
19 | Peppi Särkelä | 2004 | 36.28 | 1:18.69 | 2:02.75 | 2:43.08 | ||||
Simmis Wanda | 2:49.47 | |||||||||
20 | Emmi Adler | 2005 | 36.60 | 1:19.55 | 2:03.21 | 2:44.48 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:46.89 | |||||||||
21 | Ronja Simsek | 2005 | 38.12 | 1:21.91 | 2:06.77 | 2:49.48 | ||||
Porin Uimaseura | 2:47.45 | |||||||||
22 | Peppi Siurola | 2004 | 37.62 | 1:22.30 | 2:07.76 | 2:51.96 | ||||
Simmis Wanda | 2:54.89 | |||||||||
23 | Reetta Haara | 2004 | 39.54 | 1:24.39 | 2:11.90 | 2:59.05 | ||||
Simmis Wanda | 2:54.76 | |||||||||
24 | Ilona Marttila | 2005 | 42.72 | 1:32.97 | 2:24.02 | 3:10.50 | ||||
Simmis Wanda | 3:14.38 | |||||||||
25 | Kia Jokinen | 2005 | 44.20 | 1:33.51 | 2:25.24 | 3:14.53 | ||||
Simmis Wanda | 3:09.06 | |||||||||
- | Sanni Valtanen | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 2:39.05 | |||||||||
Laji 27, 200m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Aktia |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Sjölund | 2002 | 32.72 | 1:09.18 | 1:49.14 | 2:26.99 | ||||
Simmis Wanda | 2:23.28 | |||||||||
2 | Aava Mattila | 2003 | 33.78 | 1:11.54 | 1:50.44 | 2:27.48 | ||||
Simmis Wanda | 2:27.40 | |||||||||
3 | Siiri Välimaa | 2002 | 33.15 | 1:11.26 | 1:50.86 | 2:29.58 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:26.76 | |||||||||
4 | Emilia Myllykoski | 2003 | 35.63 | 1:14.57 | 1:53.83 | 2:32.98 | ||||
Simmis Wanda | 2:33.37 | |||||||||
5 | Laura Hautamäki | 2002 | 35.04 | 1:14.12 | 1:55.87 | 2:35.48 | ||||
Simmis Wanda | 2:27.86 | |||||||||
6 | Sara Myller | 2003 | 34.84 | 1:14.92 | 1:55.87 | 2:36.55 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:43.26 | |||||||||
7 | Linda Grönlund | 2003 | 41.75 | 1:27.68 | 2:14.30 | 2:57.42 | ||||
Porin Uimaseura | 3:00.98 | |||||||||
8 | Emmi Rauhanen | 2003 | 40.30 | 1:26.49 | 2:14.90 | 3:00.57 | ||||
Porin Uimaseura | 2:58.96 | |||||||||
9 | Amanda Rahola | 2003 | 42.60 | 1:29.31 | 2:17.15 | 3:03.37 | ||||
Porin Uimaseura | 2:56.69 | |||||||||
Laji 28, 200m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Aktia |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leo Währn | 2005 | 29.98 | 1:04.11 | 1:39.27 | 2:13.20 | ||||
Vanders | 2:09.87 | |||||||||
2 | Samuel Halminen | 2005 | 30.17 | 1:04.59 | 1:39.83 | 2:14.83 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.30 | |||||||||
3 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 31.78 | 1:08.40 | 1:45.77 | 2:21.03 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:24.51 | |||||||||
4 | Nico Kulju | 2006 | 31.93 | 1:08.47 | 1:47.64 | 2:24.40 | ||||
Simmis Wanda | 2:26.99 | |||||||||
5 | Anton Kettunen | 2005 | 33.75 | 1:10.52 | 1:48.04 | 2:25.39 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:37.35 | |||||||||
6 | Heikki Ianes | 2005 | 37.22 | 1:22.05 | 2:07.55 | 2:44.67 | ||||
Simmis Wanda | 2:58.29 | |||||||||
7 | Juho Kallio | 2007 | 38.68 | 1:24.12 | 2:10.64 | 2:56.92 | ||||
Porin Uimaseura | 2:46.49 | |||||||||
8 | Dominic Konstantinov | 2006 | 40.16 | 1:26.17 | 2:14.18 | 3:00.72 | ||||
Vanders | ||||||||||
9 | Lauri Hänninen | 2007 | 41.08 | 1:29.50 | 2:20.62 | 3:10.12 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Jaakko Karppinen | 2007 | 40.47 | 1:29.26 | 2:20.54 | 3:10.73 | ||||
ORCA Helsinki | 3:32.30 | |||||||||
11 | Kasper Borremans | 2006 | 41.00 | 1:29.56 | 2:21.76 | 3:13.13 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:29.58 | |||||||||
12 | Eemi Niskanen | 2006 | 43.89 | 1:34.55 | 2:26.14 | 3:14.69 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 28, 200m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Aktia |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 28.66 | 59.94 | 1:31.64 | 2:03.05 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:01.51 | |||||||||
2 | Miro Merinen | 2003 | 28.80 | 1:00.91 | 1:33.93 | 2:07.43 | ||||
Simmis Wanda | 2:04.89 | |||||||||
3 | Waldemar Palombi | 2004 | 30.76 | 1:04.03 | 1:38.73 | 2:11.85 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:09.39 | |||||||||
4 | Juuso Rahikainen | 2003 | 29.95 | 1:03.42 | 1:37.73 | 2:12.46 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:07.78 | |||||||||
5 | Elis Fokin | 2003 | 30.45 | 1:03.43 | 1:38.43 | 2:12.70 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:08.30 | |||||||||
6 | Henry Nyman | 2003 | 29.91 | 1:04.35 | 1:39.24 | 2:13.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:14.50 | |||||||||
7 | Arttu Valonen | 2004 | 32.44 | 1:08.61 | 1:47.12 | 2:25.96 | ||||
ORCA Helsinki | 2:26.24 | |||||||||
8 | Justus Holtari | 2004 | 33.19 | 1:11.50 | 1:53.71 | 2:32.69 | ||||
Cetus Espoo | 2:36.07 | |||||||||
9 | Daniel Kabonen | 2004 | 35.50 | 1:17.87 | 2:00.91 | 2:43.10 | ||||
Simmis Wanda | 2:43.54 | |||||||||
10 | Miko Mikkola | 2004 | 38.08 | 1:22.94 | 2:08.93 | 2:46.51 | ||||
Simmis Wanda | 2:42.00 | |||||||||
11 | Aleksandr Petukhov | 2004 | 37.58 | 1:18.73 | 2:04.64 | 2:49.37 | ||||
ORCA Helsinki | 2:53.20 | |||||||||
12 | Vi Thai Ngô | 2004 | 36.59 | 1:20.56 | 2:07.72 | 2:52.32 | ||||
Simmis Wanda | 3:01.11 | |||||||||
Laji 29, 100m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Karvonen | 2006 | 36.51 | 1:17.41 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.76 | |||||||||
2 | Iida Tawast | 2007 | 39.25 | 1:24.31 | ||||||
Simmis Grani | 1:25.50 | |||||||||
3 | Noora Glasin | 2006 | 42.90 | 1:33.06 | ||||||
Simmis Wanda | 1:34.90 | |||||||||
4 | Minni Kinnunen | 2006 | 44.30 | 1:35.85 | ||||||
Vanders | 1:34.25 | |||||||||
5 | Viia Tossavainen | 2007 | 43.64 | 1:41.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Emilia Wall | 2008 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 29, 100m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | 31.05 | 1:05.78 | ||||||
Simmis Wanda | 1:05.64 | |||||||||
2 | Saana Perkkiö | 2005 | 34.90 | 1:14.82 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.30 | |||||||||
3 | Alma Hörkkö | 2005 | 35.74 | 1:16.50 | ||||||
Simmis Wanda | 1:15.20 | |||||||||
4 | Helmi Lehtonen | 2004 | 34.15 | 1:16.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:13.94 | |||||||||
5 | Jenni Kurki | 2005 | 35.96 | 1:19.80 | ||||||
Simmis Wanda | 1:20.38 | |||||||||
6 | Emma Lönnberg | 2005 | 35.41 | 1:20.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.37 | |||||||||
7 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 36.74 | 1:20.32 | ||||||
Simmis Wanda | 1:18.77 | |||||||||
8 | Peppi Eskola | 2005 | 37.84 | 1:23.09 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:18.01 | |||||||||
9 | Veera Tall | 2005 | 38.29 | 1:25.78 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:27.31 | |||||||||
10 | Daniela Sohlman | 2005 | 41.02 | 1:32.26 | ||||||
Simmis Wanda | 1:26.77 | |||||||||
11 | Elina Syvänne | 2004 | 42.25 | 1:32.90 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:35.91 | |||||||||
12 | Saara-Kaisa Rahijärvi | 2004 | 52.71 | 1:54.34 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:57.68 | |||||||||
Laji 29, 100m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Agneta Kallas | 2002 | 33.04 | 1:11.30 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.38 | |||||||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | 32.50 | 1:11.53 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:07.62 | |||||||||
3 | Iina von Schrowe | 2003 | 33.06 | 1:13.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.19 | |||||||||
4 | Annika Toiviainen | 2002 | 35.06 | 1:17.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:18.28 | |||||||||
5 | Emma Loponen | 2003 | 36.85 | 1:18.38 | ||||||
Simmis Wanda | 1:15.92 | |||||||||
Laji 30, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Peltonen | 2005 | 31.01 | 1:09.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:09.21 | |||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 34.89 | 1:16.02 | ||||||
Vanders | 1:15.93 | |||||||||
3 | Juho Törmä | 2005 | 34.62 | 1:18.21 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:26.84 | |||||||||
4 | Mikael Böckerman | 2006 | 38.56 | 1:23.00 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:19.47 | |||||||||
5 | Pravin Perasath | 2008 | 41.40 | 1:28.55 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.96 | |||||||||
6 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 43.64 | 1:45.45 | ||||||
Vanders | 1:42.19 | |||||||||
Laji 30, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 28.29 | 59.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 58.19 | |||||||||
2 | Konsta Pekkala | 2003 | 31.03 | 1:06.05 | ||||||
Simmis Wanda | 1:09.93 | |||||||||
3 | Juho Marjala | 2003 | 31.40 | 1:09.35 | ||||||
Simmis Wanda | 1:06.74 | |||||||||
4 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 33.06 | 1:11.34 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:11.71 | |||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 30.21 | 1:12.00 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:06.75 | |||||||||
6 | Matti Nätti | 2004 | 33.70 | 1:14.77 | ||||||
Simmis Wanda | 1:14.58 | |||||||||
7 | Yufei Meng | 2004 | 35.97 | 1:17.39 | ||||||
Simmis Grani | 1:15.85 | |||||||||
8 | Lauri Cederberg | 2003 | 35.92 | 1:22.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:23.70 | |||||||||
9 | Aki Hakkarainen | 2003 | 36.10 | 1:23.38 | ||||||
Simmis Wanda | 1:11.75 | |||||||||
10 | Veeti Salminen | 2004 | 37.03 | 1:24.48 | ||||||
Simmis Wanda | 1:25.95 | |||||||||
- | Lauri Pyykkö | 2004 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | 1:16.38 | |||||||||
- | Rony Kulju | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 1:19.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 30, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 28.63 | 1:03.10 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:03.21 | |||||||||
2 | Ilari Silventoinen | 2002 | 32.28 | 1:12.02 | ||||||
Simmis Wanda | 1:30.54 | |||||||||
Laji 31, 800m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Aino Kuusisto | 2006 | 1:15.29 | 2:34.16 | 3:52.99 | 5:12.66 | 10:26.85 | |||
Nurmijärven Uinti | 10:52.45 | 6:33.53 | 7:52.90 | 9:11.97 | ||||||
2 | Helmi Räsänen | 2006 | 1:16.50 | 2:37.06 | 3:56.26 | 5:15.76 | 10:27.53 | |||
Simmis Grani | 11:13.77 | 6:34.93 | 7:53.55 | 9:12.87 | ||||||
3 | Sofie Nauklér | 2006 | 1:15.68 | 2:35.16 | 3:55.17 | 5:15.21 | 10:28.56 | |||
Simmis Grani | 11:03.72 | 6:34.71 | 7:54.18 | 9:13.08 | ||||||
4 | Susanna Ryynänen | 2006 | 1:14.18 | 2:36.57 | 3:58.84 | 5:21.76 | 10:46.96 | |||
Simmis Wanda | 10:48.00 | 6:43.97 | 8:06.52 | 9:28.16 | ||||||
5 | Hilla Känkänen | 2006 | 1:16.18 | 2:39.89 | 4:02.57 | 5:26.45 | 10:51.08 | |||
Porin Uimaseura | 11:13.12 | 6:50.22 | 8:12.55 | 9:33.96 | ||||||
6 | Maria Karvonen | 2006 | 1:15.94 | 2:39.22 | 4:02.15 | 5:24.48 | 10:53.22 | |||
Simmis Wanda | 6:47.63 | 8:11.90 | 9:35.23 | |||||||
7 | Iina Vänttinen | 2006 | 1:16.24 | 2:40.52 | 4:03.50 | 5:28.49 | 11:00.89 | |||
Simmis Wanda | 6:52.17 | 8:16.67 | 9:40.66 | |||||||
8 | Sofia Oksa | 2007 | 1:21.93 | 2:50.38 | 4:18.01 | 5:43.85 | 11:17.02 | |||
Nummelan Kisaajat | 7:09.20 | 8:33.64 | 9:59.25 | |||||||
9 | Amanda Vanhanen | 2006 | 1:18.42 | 2:44.96 | 4:11.46 | 5:37.83 | 11:25.00 | |||
Simmis Grani | 7:06.35 | 8:33.74 | 10:00.79 | |||||||
10 | Oosa Mattila | 2006 | 1:17.22 | 2:43.05 | 4:10.25 | 5:38.27 | 11:29.29 | |||
Simmis Wanda | 7:07.03 | 8:34.93 | 10:04.02 | |||||||
11 | Linnea Heikkilä | 2008 | 1:24.68 | 2:57.50 | 4:28.07 | 5:58.39 | 11:50.90 | |||
Simmis Grani | 7:29.64 | 8:59.76 | 10:29.68 | |||||||
Laji 31, 800m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Ada Hakkarainen | 2005 | 1:08.31 | 2:20.30 | 3:32.31 | 4:44.94 | 9:38.24 | |||
Helsingfors Simsällskap | 9:24.38 | 5:58.41 | 7:11.67 | 8:24.85 | ||||||
2 | Aliina Karvonen | 2004 | 1:07.76 | 2:21.80 | 3:37.17 | 4:52.53 | 9:51.06 | |||
Simmis Wanda | 9:45.15 | 6:08.85 | 7:24.41 | 8:40.08 | ||||||
3 | Aino Koskelo | 2005 | 1:12.45 | 2:30.35 | 3:48.74 | 5:06.88 | 10:14.63 | |||
Nurmijärven Uinti | 10:32.88 | 6:25.56 | 7:43.84 | 9:01.15 | ||||||
4 | Elina Ryynänen | 2005 | 1:10.27 | 2:27.29 | 3:46.50 | 5:05.32 | 10:18.87 | |||
Simmis Wanda | 10:07.27 | 6:25.85 | 7:45.71 | 9:04.76 | ||||||
5 | Roona Karola | 2004 | 1:10.86 | 2:28.77 | 3:47.32 | 5:06.74 | 10:22.22 | |||
Tuusulan Uimaseura | 10:19.15 | 6:26.56 | 7:46.80 | 9:05.83 | ||||||
6 | Iida Herrala | 2004 | 1:12.46 | 2:30.57 | 3:49.26 | 5:08.15 | 10:24.67 | |||
Simmis Wanda | 10:28.23 | 6:28.00 | 7:47.79 | 9:07.42 | ||||||
7 | Siiri Pekkala | 2005 | 1:14.85 | 2:32.86 | 3:52.26 | 5:13.09 | 10:28.65 | |||
Simmis Wanda | 10:59.02 | 6:33.94 | 7:54.34 | 9:13.52 | ||||||
8 | Oona Eriksson | 2004 | 1:15.03 | 2:36.53 | 3:58.37 | 5:19.94 | 10:44.31 | |||
Simmis Wanda | 11:24.43 | 6:41.50 | 8:03.56 | 9:25.14 | ||||||
9 | Saana Perkkiö | 2005 | 1:16.52 | 2:38.63 | 4:03.45 | 5:30.73 | 11:05.33 | |||
Riihimäen Uimaseura | 10:41.98 | 6:56.41 | 8:19.11 | 9:43.28 | ||||||
10 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 1:19.88 | 2:43.46 | 4:07.36 | 5:31.53 | 11:11.04 | |||
Vanders | 10:59.87 | 6:56.73 | 8:21.79 | 9:48.37 | ||||||
11 | Jenni Kurki | 2005 | 1:16.66 | 2:43.72 | 4:10.41 | 5:38.30 | 11:23.02 | |||
Simmis Wanda | 7:06.88 | 8:34.61 | 10:01.17 | |||||||
12 | Lea Heinzmann | 2004 | 1:19.52 | 2:47.40 | 4:16.05 | 5:43.79 | 11:24.60 | |||
Simmis Grani | 7:11.59 | 8:38.90 | 10:04.73 | |||||||
13 | Elina Syvänne | 2004 | 1:21.55 | 2:51.68 | 4:22.50 | 5:53.93 | 12:00.62 | |||
Tuusulan Uimaseura | 11:28.81 | 7:25.54 | 8:57.64 | 10:29.74 | ||||||
Laji 31, 800m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Senni Mattila | 2003 | 1:07.62 | 2:22.35 | 3:38.84 | 4:56.44 | 10:08.42 | |||
Porin Uimaseura | 10:03.43 | 6:14.90 | 7:33.25 | 8:52.02 | ||||||
2 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 1:09.46 | 2:26.46 | 3:43.93 | 5:02.33 | 10:17.08 | |||
Cetus Espoo | 9:48.81 | 6:21.44 | 7:40.98 | 8:59.72 | ||||||
3 | Aava Mattila | 2003 | 1:14.12 | 2:33.87 | 3:53.51 | 5:13.23 | 10:26.66 | |||
Simmis Wanda | 10:29.66 | 6:32.53 | 7:51.71 | 9:10.79 | ||||||
4 | Emilia Myllykoski | 2003 | 1:17.10 | 2:40.61 | 4:04.09 | 5:27.19 | 10:56.67 | |||
Simmis Wanda | 11:24.60 | 6:50.46 | 8:13.59 | 9:35.68 | ||||||
Laji 32, 800m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 1:15.04 | 2:35.39 | 3:55.55 | 5:14.19 | 10:23.34 | |||
Tuusulan Uimaseura | 11:04.44 | 6:34.42 | 7:52.28 | 9:10.40 | ||||||
2 | Aleksandr Iaremenko | 2006 | 1:18.77 | 2:43.72 | 4:10.76 | 5:38.61 | 11:22.02 | |||
Russia Madwave Swimming Club | 11:22.00 | 7:06.63 | 8:33.92 | 9:59.62 | ||||||
3 | Onni Rahkonen | 2007 | 1:21.24 | 2:50.65 | 4:21.86 | 5:53.08 | 11:51.84 | |||
Simmis Grani | 7:23.88 | 8:55.22 | 10:25.54 | |||||||
4 | Tomas Lipponen | 2005 | 1:22.88 | 2:54.36 | 4:25.59 | 5:57.94 | 11:55.22 | |||
Simmis Grani | 7:28.88 | 9:00.11 | 10:30.72 | |||||||
- | Mikhail Lipanov | 2007 | DNS | |||||||
Russia Madwave Swimming Club | 12:20.00 | |||||||||
Laji 32, 800m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Miro Merinen | 2003 | 1:06.49 | 2:17.80 | 3:30.63 | 4:44.28 | 9:35.24 | |||
Simmis Wanda | 9:23.95 | 5:57.59 | 7:11.63 | 8:24.81 | ||||||
2 | Joona Kuitu | 2004 | 1:09.66 | 2:24.29 | 3:39.61 | 4:54.38 | 9:46.79 | |||
Simmis Wanda | 10:08.49 | 6:09.19 | 7:23.05 | 8:36.00 | ||||||
3 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 1:08.15 | 2:22.30 | 3:36.62 | 4:50.89 | 9:48.49 | |||
Tuusulan Uimaseura | 9:41.92 | 6:05.66 | 7:21.53 | 8:36.06 | ||||||
4 | Kaius Kulmala | 2004 | 1:15.19 | 2:36.89 | 4:00.61 | 5:22.70 | 10:42.76 | |||
Simmis Grani | 11:52.28 | 6:44.28 | 8:04.96 | 9:24.92 | ||||||
5 | Veeti Salminen | 2004 | 1:15.06 | 2:36.68 | 3:58.57 | 5:22.55 | 10:51.09 | |||
Simmis Wanda | 11:02.16 | 6:46.49 | 8:09.17 | 9:30.69 | ||||||
6 | Lauri Cederberg | 2003 | 1:20.03 | 2:47.08 | 4:16.74 | 5:49.09 | 11:43.64 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 11:54.91 | 7:20.41 | 8:52.02 | 10:21.08 | ||||||
Laji 32, 800m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 1:02.79 | 2:08.87 | 3:15.72 | 4:22.63 | 8:46.55 | |||
Simmis Wanda | 8:37.42 | 5:29.23 | 6:35.74 | 7:42.18 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 04 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 13:34 |